ČlánkyHIP-HOP

Rap a móda, bitches a móla: Aké značky nájdeš v šatníku tvojho obľúbeného rappera?

Neoddeliteľnou súčasťou rapu bola vždy aj móda.  Kedysi nosili rapperi čo najväčšie handry, XXL tričká si na seba navliekali aj keď mali ledva 150 centimetrov. Pozrime sa spolu na to, ako ide móda Slovenským a Českým interpretom dnes. Ešte pred tým, než si niečo povieme o značkách a outfitoch našich obľúbencov, pripájam aj dobre známy track s klipom od HAHA Crew, ktorí to vedia rovnako dobre s fashion aj s hudbou.

 

SUPREME *1994

Značka fungujúca od roku 1994. Založená bola v New Yorku a patrí určite medzi najpopulárnejší brand vrámci rapového trhu v Európe či Amerike. 4 ciferné ceny za len „obyčajné“ tričko sú naozaj šialené. S takýmito a podobnými značkami je vo svete ešte väčšie množstvo fake produktov, na ktoré odporúčam dávať pozor. Najviac ma pobavilo pár mesiacov spätne v Izraeli, keď som tam našiel „ľadvinku“ za 20 Eur. Len pre prehľad, ľadvinku pod trojcifernú sumu tejto značky ani náhodou nenájdete. Značku môžeme radiť do kategórie „skateových“, kedysi zameraná hlavne pre rapovú a rockovú kultúru. Produkty, ktoré tvoria, majú často aj kolaborácie a spolupráce s inými značkami ako napríklad NIKE či LOUIS VUITTON.

DALYB – ŠILTOVKA A BUNDA SUPREME

View this post on Instagram

? 1.2.2018 drop merchu na www.fckthem.com??

A post shared by D ? L Y B ? (@dalybhahacrew) on

View this post on Instagram

?????

A post shared by D ? L Y B ? (@dalybhahacrew) on

GUCCI *1921

Značka pochádzajúca z Talianska. Patrí medzi luxusnejšie nech sa nachádzate v akejkoľvek krajine sveta. V roku 2021 bude  oslavovať okrúhle narodeniny – 100 rokov od založenia osoby menom Guccio Gucci. V dnešnej dobe sa ich portfólio produktov rozšírilo a nezameriavajú sa len na eleganciu.

YZOMANDIAS & ROBIN ZOOT – MILION+

PIL C S GUCCI ĽADVINKOU

View this post on Instagram

dovidenia ??

A post shared by PIL C (@pil_c) on

BALENCIAGA *1955

Značka pôvodom zo Španielska, vytvorená osobou menom Cristobal Balenciaga ešte v roku 1955. Momentálne má túto značku odkúpená Francúzska spoločnosť KERING.

YZOMANDIAS SO SUPREME ZAPALOVAČOM A BALENCIAGA TENISKAMI

DIOR *1946

Značku vytvoril svojho času svetovo úspešný a uznávaný navrhár Christian Dior z Francúzska, konkrétne v roku 1946.

YZOMANDIAS – MNOHÝMI OZNAČOVANÝ MINIMÁLNE V ČESKU, AKO TRENDSETTER

LOUIS VUITTON *1854

Značka pôvodom z Francúzska, ktorá ma dnes už 165 rokov. Medzi produkty LV spadajú handry, ale ale aj hodinky, šperky, či okuliare.

EGO, košela z kolaborácie SUPREME & LOUIS VUITTON.

ADIDAS *1949

Znova Európska značka, založená v roku 1949 (len 4 roky po 2 sv. vojne) v Nemecku osobou s menom Adolf Dassler. Brand, ktorý je zameraný predovšetkým na šport, sponzoruje a podporuje množstvo klubov, športovcov, organizácií, akcií a väčšina ich produktov má športový charakter.

PIL C V ŠTÚDIU, ADIDAS NOHAVICE (jeden z najväčších slovenských partnerov spoločnosti ADIDAS)

YEEZY TENISKY OD ADIDAS

View this post on Instagram

?? @footshop #footshop

A post shared by PIL C (@pil_c) on

OFF WHITE *2012

Z tých prestížnych značiek, ako jedna z najmladších. Talianska značka, známa svojimi spoluprácami s inými ako napríklad s NIKE, MONCLER či CHAMPION.

SEPAR v tričku Off-White & NIKE

A Bathing Ape – BAPE *1993

Japonská značka priamo z Tokya, pomerne ešte mladá. Známa hlavne svojimi spoluprácami ako napríkald s komixmi od MARVELU, DC, Hello Kitty či Adidas alebo Supreme. V minulosti si obliekali značku osobnosti ako Beastie Boys, Elton John, Beatles a dnes značka spolupracuje napríklad s interpretmi ako Wiz Khalifa, The Weeknd, ASAP Rocku, Kanye West, Linkin Park, Travis Scott či Pusha T.

FOBIA KID a BAPE MIKINA

View this post on Instagram

Po hotovosť ?? ?: @daniel_gavenda

A post shared by ?Pu$$y Killer? (@fobia_kid) on

TOMMY *1985

Značka, ktorú vyvýja módny dizajnér TOMMY HILFIGER, vytvorená v roku 1985. Značka je pôvodom priamo z New Yorku. Dnes môžeme od tejto značky vidieť už aj produkty napríklad ako Tommy Jeans a hlavne oblečenie, ktoré by sme zaradili viacmenej ku „skateovému“ outfitu.

DAME, TOMMY JEANS SVETER

View this post on Instagram

Týžden som nepridal fotku z výťahu lebo nešla elektrika a nemohol som vystúpiť. K tejto zbytočnej fotke by sa mal dať popis niečo ako “musíš si ísť za svojimi snami” alebo “buďme k sebe milší a dopestujme si vlastné nohavice” ale radšej sem prijebem jeden krásny preklad recenzie na reštauráciu ??? . . . Veľká skupina z nás šla dvakrát do tejto reštaurácie počas pobytu v Portorože, pretože na rozdiel od mnohých reštaurácií na pobreží majú mäso, rovnako ako spinky inde, ktoré sa zdajú byť rybou a pizzou. Reštaurácia je veľká a personál je dostatočný pre počet zákazníkov, čo nebolo takisto u všetkých konkurentov. To znamená, že jedlo bolo príjemné, aj keď niektoré steaky boli naozaj vynikajúce a niektoré štartéry nápadité. Ceny boli na hornom konci turistického sortimentu, ale keďže reštaurácia bola nenáročná, nič nebolo nedostupné. Tam bol obmedzený zoznam vín a pív, ktoré viac ako primerané.

A post shared by ????.???.??????????????? (@adamvandame) on

Značky, ktoré často vidíme na „dnešných resp. aktuálnych“ trendoch a raperoch, majú často naozaj vysokú hodnotu. Medzi svetovými brandmi nájdeme aj také, ktoré patria medzi elitu svojou kvalitou. Určite sú aj prestížne, len nemajú možno takú históriu a nie sú až tak zameraný na eleganciu, či luxus, ale skôr na street alebo šport. Do pozornosti a ako odporúčanie by som dal určite na NORTHFACE, CHAMPION, FILA, REEBOK, NIKE, TRASHERS či VANS.

RADIKAL, CHAMPION & NIKE

Je podľa Vás móda, look, outfit dôležitou súčasťou úspešného interpreta v dnešnom hudobnom trhu a videoklipoch? Napíš nám do komentáru svoj názor a kľudne nám daj vedieť, kto sa zo scény oblieka najlepšie.

 

 

Komentáre

Odporúčame