Warning: Constant DISALLOW_FILE_EDIT already defined in /data/f/5/f56af4f3-a812-4275-964d-2f5471848391/rukahore.sk/sub/news/wp-config.php on line 88
Yael a Šorty prerobili známy slovenský hit. Zároveň vzdali hold legendárnej kapele (VIDEO)
yael šorty slnko stoj
Zdroj: youtube.com
KLIPSK/CZNewsHIP-HOPPOPVideo

Yael a Šorty prerobili známy slovenský hit. Zároveň vzdali hold legendárnej kapele (VIDEO)

Yael, Šorty a ich novinka Slnko stoj

Slovenský moderátor, imitátor a spevák Dušan “Šorty” Berky a spevák Yael sa nám po lete prihovárajú skladbou, ktorou vzdávajú poctu kultovej skupine Metalinda. Okrem toho, že mladým pripomenul touto prerábkou, že na Slovensku máme hity, ktoré si zaslúžia oprášiť, novou skladbou “Slnko stoj” potvrdil, že jeho hudbu oceňuje mnoho ľudí, keďže len pár dní po release je v trendoch!

Šortyho skladby už roky nesú populárnu vlnu a jeho koncerty sú vždy zaplnené do posledného miesta. Okrem hviezdnych spoluprác mu stále drží chrbát kamarát a hudobný producent ADiss, s ktorým spoločne vydali aj EP. Tentokrát však chcel refreshnúť skladbu, ktorá je na Slovensku bezkonkurečne najväčším hitom.

Fanúšikovia si na základe novinky dohľadávajú originál

Novinka však nemá vyznieť na prvú ako cover, ale skôr ako nový šat refrénu v prevedení do modernejšieho soundu a tým aj mladým ukázať, že existujú na Slovensku hity, ktoré sa dajú počúvať nekonečne. V komentoch pod skladbou sa už fanúšikovia priznávajú, že aj na základe Šortyho prerábky si dohľadávajú aj originál verziu.

Skladba obsahuje úryvky refrénu legendárnej skladby od skupiny Metalinda – Slnko nevychádzaj z roku 1992. Prečo sa rozhodli oživiť známy refrén, ktorý naspieval Paľo Drapák?

Keď táto skladba vznikla ešte som štvornožkoval v plienke. Ako malý chlapec som počúval veľa hudby, a skladbu Slnko nevychádzaj si pamätám ešte zo starých hudobných relácií ako Triangel alebo Deka. Mnohí si ten refrén pamätajú dodnes.

Na druhej strane nové generácie absolútne netušia čo to je za song, aj preto som sa rozhodol oživiť legendu, a použili sme úryvky z refrénu, ktorý naspieval Paľo Drapák. Skupina Metalinda sa určite zaraďuje medzi tie najvýraznejšie slovenské popkapely, a o to viac si prajem, aby sa moja skladba Slnko Stoj dostala k čo najväčšiemu počtu uší, povedal o novinke s povedomým refrénom Šorty.

Albumy a produkty od tvojich obľúbených interpretov si môžeš exkluzívne zakúpiť na našom shope! Stačí kliknúť na tento link a dozvieš sa viac!

Zaujal ťa tento článok? Podeľ sa s ostatnými o tvoj názor dolu v komentároch, alebo na našom Facebooku či Instagrame! Nezabudni sa tiež pozrieť na náš shop, v ktorom nájdeš množstvo hudby i merchu od tvojich obľúbených interpretov – shop.rukahore.sk

Pre viac noviniek zo sveta hudby klikaj sem!

Zdroje: YouTube, TS

Zdroj titulného obrázku: YouTube

Komentáre

Odporúčame