Články

Ktorí raperi zarábajú najviac?

Ktorí raperi zarábajú najviac?„Ambice hrotiť hustle jako nikdo tady, ať už tracky nebo kilogramy.“ Československí raperi očividne zarabajú viac než je priemerná mzda Slováka či Čecha. Kvality niektorých dosahujú svetovej úrovne, zárobkami však na zahraničných velikánov nestačia

Pri hudobných interpretoch je viacero faktorov, ktoré ovplyvňujú výšku honoráru. Súčasný raperi nezarábajú len na samotnej hudbe či koncertoch. Napríklad v hudobných videoklipoch často vídame rôzne produkty a značky, ktoré tam nie sú len tak náhodou. Poďme sa teda pozrieť, na čom všetko zarábajú najziskovejší raperi uplynulého roka.

P. Diddy

Kráľom zárobkom sa opäť stal Sean „Diddy“ Combs známy aj ako Puff Daddy. Svoj prvý job vykonával vo veku 12tich rokov a išlo o roznášanie novín. Namiesto klasického, z filmov známeho, hádzania novín na dvor pred domom, nosil každé jedny noviny ku dverám. Jeho puntičkárstvo mu zostalo dodnes a využíva ho aj pri propagovaní rôznych značiek. Za uplynulý rok zarobil za hudbu, turné Bad Bod Reunion Tour, predaj vlastného oblečenia značky Sean John a promovania vodky Ciroc, tequily DeLeon či vody Aquahydrate približne 130 miliónov USD a hádajte čo? Promo spomenutých nápojov predstavuje takmer polovicu týchto zárobkov.

Ktorí raperi zarábajú najviac?

Drake

Najstreamovanejší interpret za rok 2017 – Aubrey Graham je s 94 miliónmi USD druhým najviac zarábajúcim intepretom. Za túto sumu vďačí svojej Boy Meets World Tour ale tiež partnerstvám so značkami Apple, Sprite či Nike. Najnovšie sa však objavili informácie, že od Nike odchádza k Adidasu, kde mu spoločnosť budú robiť Kanye West či Pharrell Williams. V streamovaní mu sekunduje vďaka dvom albumom na popredných priečkach reprezentant muble rapu (10.) Future.

Jay-Z

Ten okupuje tretie miesto v zárobkoch posledných 12tich mesiacov a zároveň je tretím najbohatším raperom vôbec. Jeho majetok je odhadovaný na 550 miliónov USD. Od 1996 predal viac ako 75 miliónov albumov a úspešný „business man“ sa z neho stal vďaka vlastnému labelu Roc Nation. Za posledný rok zarobil 42 miliónov a podpísal tiež významný kontrakt s eventovou spoločnosťou Live Nation, ktorá mu tak za nasledujúcu dekádu vyplatí 200 miliónov USD.

Dr. Dre

Najväčším rapovým boháčom súčasnosti je Dr. Dre. Jeho majetok je odhadovaný na 750 miliónov dolárov. Za minulý rok zarobil  34.5 milióna USD, čo stačí na štvrtú priečku v rámci rapových zárobkov 2017. Pred troma rokmi mal však na svedomí najväčší ročný zárobok vôbec. Spoločnosť Apple vtedy od neho odkúpila Beats Electronics za neuveriteľných 620 miliónov USD.

Chance The Rapper

Nováčikom medzi boháčmi je Chancelor Jonathan Bennett. Napriek tomu, že v živote nepredal fyzický album sú jeho príjmi viac než obdivuhodné. Vďaka streamovacím službám, živým vystúpeniam a kontraktom s Appleom či Kit Katom zarobil za uplynulý rok 33 miliónov USD.

Kendrick Lamar

Šiestym najzarábajúcejším raperom 2017 je Mr. Humble, ktorý za jednu zástavku svojho turné k albumu Damn zinkasoval rovný 1 milión dolárov.

V Top 20 najzarábajúcejších hip-hopových umelcov za rok 2017 sa ďalej nachádzajú (7.) Wiz Khalifa, (8.) Pitbull, (11.) Kanye West, (12.) Birdman, (13.) Swizz Beatz, (14.) Snoop Dogg, (15.) Nicky Minaj, (16.) Lil Wayne, (17.) J.Cole, (18.) Macklemore & Ryan Lewis, (19.) Rick Ross a (20.) Lil Yachty.

DJ Khaled

Dealy s Applom sú veľmi časté a inak to nie je ani v prípade (9.) DJ Khaleda. Ten povedal, že ľudia ho považovali za blázna, keď aj svoje posledné peniaze investoval do seba. Niektoré investície sa vracajú podľa neho dlho, no ako vidíte, vracajú sa. Okrem toho má uzavreté zmluvy s cukríkmi Mentos a obchodom športového oblečenia Champs Sports, ktorý funguje pod Footlockerom.

Birdman

Dvanásty prrrrrrrr zase ťaží z toho, že má v rebríčku trojicu interpretov zo svojho labelu, ktorú tvoria (2.) Drake, jediná ženská interpretka v rebríčku (15.) Nicky Minaj a (16.) Lil Wayne. Nicky je najzarábajúcejšou ženou hudobného priemyslu aj napriek tomu že od roku 2014 nevydala album.

V budúcnosti by sa na tomto zozname mohol objaviť aj syn DJ Khaleda meno Asahd, ktorý má sotva len jeden rok a niekoľko mesiacov, no napriek tomu obsahuje jeho instagram už 1.8 milióna sledovateľov.

Komentáre

Odporúčame