modern talking kandráčovci
Zdroj: TS
EDMEventyPOPSlovensko

Kandráčovci a Thomas Anders z Modern Talking na spoločnom pódiu? To musíš zažiť!

Spojenie Modern Talking a Kandráčovci musíš zažiť

Je hudba, ktorá príde a odíde a tiež tá, ktorá zľudovie a pospevujú si ju starší aj mladší, čo potvrdzujú Kandráčovci i Modern Talking. Napríklad taká skladba Cheri, Cheri Lady, ktorá vznikla v osemdesiatych rokoch, kedy boli Modern Talking na vrchole slávy a dodnes patrí k tým pospevovaným u staršej aj mladšej generácie.

Ľudové pesničky Kandráčovcov netreba zvlášť predstavovať. Ich modernú ľudovú tvorbu si dnes pospevuje takmer každý. Toto na pohľad nezvyčajné spojenie sa stretne 29. augusta 2023 v amfiteátri Banská Bystrica, aby si každý mohl zatancovať, zaspievať, pospomínať a najmä sa dobre zabaviť. Brány areálu sa otvoria o 15:00, aby mali návštevníci dosť času prísť si vychutnať koncerty Kandráčovcov (18:00) a Thomasa Andersa z Modern Talking (20:00).

Zábavu odpáli ľudovkový mainstream

Kandráčovci patria k najúspešnejším interpretom na Slovensku za ostatnú dekádu. Vznikli v roku 2004 a na svojom konte majú veľké koncerty s takými kapelami ako
IMT Smile a Čechomor. Veľký rešpekt vyjadrujú kapele aj fanúšikovia. Moderné poňatie ľudovej hudby, široká fanúšikovská základňa, to sú výborné základy k tomu, že sa dokázali dostať svojou tvorbou do mainstreamu.

Pred približne dvoma týždňami vydali novinku Marína, pri ktorej upravili 180 rokov starý text a zhudobnili ho do modernej piesne. Koncom augusta si v banskobystrickom amfiteátri návštevníci budú môcť zaspievať a zatancovať aj na ostatné ľudové hity tejto kapely.

Cheri, Cheri Lady na Slovensku

V tanečnom móde zostanú návštevníci naladení aj po vystúpení Kandráčovcov, pretože na pódium príde Thomas Anders so svojou kapelou a zaručene svojimi hitmi
roztancuje každého. Počas rokov 1983 – 1987 kedy tvoril spolu s Dieterom Bohlenom kapelu Modern Talking, boli najvplyvnejšou hudobnou dvojicou populárnej hudby v Nemecku.

Ich hity obsadzovali prvú päťku hudobných hitov v mnohých krajinách. V rokoch 1997 – 2003 sa opäť spojili a vytvorili hudbu v štýle eurodance. Koncom júna 2003 svoju tvorbu pod názvom Modern Talking ukončili a na konte mali viac ako 160 miliónov nahrávok.

Po tomto období išiel každý svojou cestou, Thomas Anders je okrem popovej hudby aj interpretom jazzového a soulového smeru. Na Slovensko však príde zaspievať najväčšie hity Modern Talking ako napríklad You‘re My Heart, You‘re My Soul, CheriCheri Lady, Brother Louie a ďalšie.

Albumy a produkty od tvojich obľúbených interpretov si môžeš exkluzívne zakúpiť na našom shope! Stačí kliknúť na tento link a dozvieš sa viac!

Zaujal ťa tento článok? Podeľ sa s ostatnými o tvoj názor dolu v komentároch, alebo na našom Facebooku či Instagrame! Nezabudni sa tiež pozrieť na náš shop, v ktorom nájdeš množstvo hudby i merchu od tvojich obľúbených interpretov – shop.rukahore.sk

Pre viac noviniek zo sveta hudby klikaj sem!

Zdroje: YouTube, TS

Zdroj titulného obrázku: TS

Komentáre

Odporúčame