halloween 3 songy
Zdroj: theguardian.com, imdb.com
KLIPSvetNewsFUNKPOPVideo

Dnes je Halloween, vybrali sme pre teba 3 songy do tvojho playlistu! (VIDEO)

3 songy, ktoré predstavujú Halloween

Sviatok duchov, cukríkov, strašidiel, tekvíc a všetkého možného, Halloween je tu a spolu s ním aj 3 songy, ktoré v tvojom playliste nesmú chýbať! V dnešnom článku sa pozrieme na pár piesní, s ktorými si dnešný sviatok spájame a veríme, že sa ti zapáčia. Ide o staršie klasiky z rokov 1982 a 1984, ktoré sú celosvetovo známe, poďme si ich spoločne predstaviť!

1. Michael Jackson – Thriller 

Pokiaľ tento song ešte nepoznáš, nech sa páči, neskôr sa nám poďakuješ. Klasika z roku 1982 je súčasťou rovnomenného albumu, za ktorý získal Kráľ popu aj cenu Grammy a je považovaný za jeden z najlepších albumov všetkých čias. Pripájame ti 13-minútovú verziu videoklipu aj spolu s ikonickou choreografiou.

Songy do tvojho playlistu

2. Ray Parker Jr. – Ghostbusters

Ako druhú ti predstavujeme pieseň, ktorá je populárnejšia ako film, ku ktorému bola vydaná. Skladba z roku 1984 je z dielne, dnes už 68-ročného rodáka z Detroitu, ktorý sa ňou preslávil. V dobe vydania bol song „číslom jeden“ v amerických hitparádach a má zaujímavý príbeh.

Parker bol oslovený na vytvorenie titulnej skladby k filmu Ghostbusters len pár dní pred jeho vydaním. Netušil, ako to slovo zakomponovať do nahrávky, ale po tom, čo v televízii uvidel lacný reklamný spot s jednoduchou melódiou mu bolo všetko jasné. Skús si túto pieseň pustiť a uvidíš, že by do reklamy celkom sedela.

3. Rockwell – Somebody’s Watching Me

Kennedy William Gordy, známejší pod pseudonymom Rockwell, má s Rayom Parkerom Jr. spoločné minimálne dve veci. Ich najznámejšie songy vyšli v roku 1984 a žiadna ďalšia skladba sa ani len nepriblížila k úspechu tých najpopulárnejších. V tejto skvelej tanečnej veci však počujeme v refréne známy hlas. Ide o Michaela Jacksona, ktorý sa s Rockwellom kamarátil od detstva. Song však neberie za svoj, bola to len kamarátska výpomoc.

Albumy a produkty od tvojich obľúbených interpretov si môžeš exkluzívne zakúpiť na našom shope! Stačí kliknúť na tento link a dozvieš sa viac!

Zaujal ťa tento článok? Podeľ sa s ostatnými o tvoj názor dolu v komentároch, alebo na našom Facebooku či Instagrame! Nezabudni sa tiež pozrieť na náš shop, v ktorom nájdeš množstvo hudby i merchu od tvojich obľúbených interpretov – shop.rukahore.sk

Pre viac noviniek zo sveta hudby klikaj sem!

Zdroje: YouTube, Wiki

Zdroj titulného obrázku: theguardian.com, imdb.com

Komentáre

Odporúčame