grape 2022 report
Zdroj: instagram.com
KLIPSK/CZNewsVideo

Report z festivalu Grape 2022: Ktoré koncerty boli najlepšie? (VIDEO)

Report z festivalu Grape 2022

Festival Grape 2022 je už oficiálne minulosťou a my sa naň ešte v krátkosti pozrieme, máme tu pre teba rýchly report! Zároveň ti pripomíname, že moderátor Bandurko sa na festival vybral tiež a výsledkom jeho výletu bude videoreport, ktorý vyjde už čoskoro. Pozrel sa na všetky zaujímavé atrakcie, vrátane možnosti vyveštiť si budúcnosť, autodromu, food courtu a mnohého ďalšieho. Nevynechal ani koncerty, ktorých bolo opäť požehnane, poďme si to teda všetko ešte raz zhrnúť a pozrieť sa na atmosféru uplynulého aj vďaka videám od samotných návštevníkov.

Hlavnými bodmi piatkového programu boli vystúpenia na hlavnom Grape stage. Obrovskú nálož energie od skupiny Milky Chance, zvodnú tanečnú párty vďaka Years & Years a elektronickú show v podaní Mura Masu. Veľké množstvo ľudí sa prišlo pozrieť aj na Paru, Fallgrapp, alebo šialeného Tommyho Casha. SPP Stage bol počas celého trvania festivalu venovaný iba československým umelcom a v prvý deň ho okrem iného ovládli Annet X & Radimo, Dalyb, Samey, Yzomandias, Smack či NobodyListen. Nezabúdame ani na energické DJ sety, o ktoré sa po polnoci postarali French 79, HVOB či Changing Faces.

Report z festivalu Grape 2022

Sobotňajší deň je pre návštevníkov vždy problém, pretože energie je zrazu menej a potreba oddýchnuť je postupne väčšia. Táto teória však bola vyvrátená už o 11:00, kedy bol na programe stand-up vďaka skupine Silné reči, o ktorý bol, tak ako každý rok, obrovský záujem. Nasledovali vystúpenia domácich umelcov ako Malalata, Lash & Grey, Boy Wonder, Bad Karma Boy či speváčky Tamary Kramar. Popoludní sa pred hlavným pódiom zhromaždila početná skupina fanúšikov so záujmom o akustický pop, ktorý priniesol SYML. Headliner projektu, Brian Fennell, potešil divákov najmä posledným songom Where’s My Love, ktorý je medzinárodným hitom.

Ďalej bola na programe trojica bombových domácich vystúpení, na ktorých sme už počítali návštevu v piatich cifrách. Vec Allstars, Billy Barman a Gleb atmosféru vystupňovali a pripravili návštevníkov na jedno z najveľkolepejších vystúpení histórie Grejpu. Postaral sa oň spevák Yoann Lemoine, známy pod pseudonymom Woodkid, ktorý spolu so svojim tímom a audiovizuálnou show uchvátili aj nezaujatého diváka. Na SPP stage sa v tento deň predstavili mená ako Marko Damian, Saul, The Curly Simon, alebo dievčenská dvojica Meowlau x Val.

11. ročník festivalu Grape mal okrem teplých a studených spŕch opäť čo ponúknuť. Od budúceho roka sa na „festivale hrozna“ vidíme už zrejme v Trnave, kde by mala akcia nájsť svoj dlhodobý domov. Okrem spomínaných koncertov ďakujeme aj všetkým producentom a DJom, ktorí sa celé dni starali o programy na zvyšných stageoch a roztancovali každého, kto šiel okolo nich. A čo vy, páčilo sa vám? Podeľte sa o svoje dojmy v komentároch na našich sociálnych sieťach! 

Produkty od Grape festivalu si môžeš exkluzívne zakúpiť na našom shope! Stačí kliknúť na tento link a dozvieš sa viac!

Zaujal ťa tento článok? Podeľ sa s ostatnými o tvoj názor dolu v komentároch, alebo na našom Facebooku (Ruka Hore) či Instagrame (@rukahore)! Nezabudni sa tiež pozrieť na náš shop, v ktorom nájdeš množstvo hudby i merchu od tvojich obľúbených interpretov – shop.rukahore.sk

Pre viac noviniek zo sveta hudby klikaj sem!

Zdroje: YouTube

Zdroj titulného obrázku: instagram.com

Komentáre

Odporúčame