top 5 spotify slovensko 28.3
Zdroj: youtube.com, ekm.co, soundcloud.com, oneesports.gg, europe-cities.com, elmundo.es
KLIPSK/CZSvetNewsEDMHIP-HOPPOPVideo

TOP 5 najhranejších songov na Spotify Slovensko: 28.3.2022

TOP 5 najhranejších songov na Spotify Slovensko: 28.3.2022

TOP 5 najhranejších songov na Spotify Slovensko sa každým týždňom obmieňa, 28.3.2022 rebríčku stále vládne britská skupina Glass Animals. Okrem nich sa však v našej pätici objaví aj český rapper a spevák Calin, skupina Imagine Dragons či skladba od speváka z Portorika, ktorý si hovorí Farruko.

top 5 spotify slovensko 28.3
Zdroj: youtube.com, ekm.co, soundcloud.com, oneesports.gg, europe-cities.com, elmundo.es

TOP 5 najhranejších skladieb: 28.3.2022

5. Farruko – Pepas

Začíname songom, ktorý by sme v tomto rebríčku nečakali. Určite nejde o kvalitu a tanečný náboj skladby, ktoré sú nespochybniteľné, zaujímavosťou je, že Pepas vyšla už 24. júna 2021! Medzi 5 najpočúvanejších piesní na slovenskom Spotify sa teda dostala aj po 9 mesiacoch od vydania.

Jej hlavnou myšlienkou v čase vydania bolo pripomenutie si tanečných párty, ktoré sme všetci zažili pred situáciou spojenou s koronavírusom. Tieto časy sa však už vzďalujú a tohtoročné leto bude určite plné tanca a energickej hudby, k čomu pomôže aj song Pepas of speváka a skladateľa z Portorika, Farruka.

4. Lost Frequencies & Calum Scott – Where Are You Now

Ako prvú si predstavíme letnú skladbu z dielne belgického DJa a britského speváka a skladateľa. Vlastným menom, Felix De Laet, je 27-ročný rodák z Bruselu a je známy najmä vďaka songom Are You With Me či Reality. Prvý spomínaný bude slovenskému divákovi určite povedomý, nejde však o jeho vlastnú pieseň, ale remix rovnomenného songu country speváka Eastona Corbina. Producent patrí k najvychytenejším producentom súčasnosti, doposiaľ má na konte dva albumy.

32-ročný Calum Scott na seba mimoriadne upozornil cez televíznu súťaž Britain’s Got Talent, kde odspieval cover na song od švédskej speváčky Robyn, Dancing On My Own. Obsadil konečné šieste miesto a neskôr vydal svoju verziu tohto songu, ktorá je snáď populárnejšia než samotný originál. Okrem tejto nahrávky vydal tiež úspešný hit You Are The Reason a jeho, zatiaľ jedinému, albumu Only Human, sa v Británii dostalo pozitívnej recepcie. Obaja sa predstavia v Bratislave už v júni 2022 v rámci festivalu Lovestream.

TOP 3 songy na Spotify Slovensko: 28.3.2022

3. Imagine Dragons & JID – Enemy

Väčšina z vás zrejme pozná videohru s názvom League Of Legends, známejšiu pod skratkou LOL. Jej materská spoločnosť Riot Games sa rozhodla vytvoriť fiktívny seriál s názvom Arcane, ktorého vydanie bolo oznámené už pred dvomi rokmi. Americká skupina sa spojila s 31-ročným rapperom a vytvorila hlavný ťahák tohto seriálu.

Pop-rocková štvorica sa predstaví už onedlho aj neďaleko nás, 28. a 30. mája vystúpia na pražskom letisku Letňany.

2. Calin – Hannah Montana

Nový album českého speváka s moldavskými koreňmi, Popstar, vyšiel 11. marca 2022 a je mimoriadne úspešný. Za tento úspech však rapper nemusí vďačiť len hitu Praha/Vídeň, počúvaných je všetkých 13 skladieb tohto projektu!

V tanečnom songu Hannah Montana, ktorý bude toto leto ozdobou klubových párty, možno počuť melódiu, inšpirovanú hitom z roku 2013. Ak si dobre spomínate na Sama Smitha, producentskú dvojicu Naughty Boy a ich megahit La La La, vypočujte si melódie v oboch skladbách a dajte nám v komentároch vedieť Váš názor! 

Najpočúvanejší song na slovenskom Spotify: 28.3.2022

1. Glass Animals – Heat Waves

Britská indie kapela vznikla v roku 2010 a spomedzi ich všetkých doposiaľ vydaných singlov, je tento ich jednoznačne najúspešnejším. Song znie melancholicky, avšak vďaka výbornej produkcii a hudbe energicky. V apríli tohto roka sa singel z ich tretieho štúdiového albumu, Dreamland, stal platinovým a ide o ich druhý song, ktorému sa to podarilo. Skladba sa tiež nachádza v soundtracku do známej futbalovej videohry FIFA 21, čo chalanom na popularite len pridalo.

Skupina sa mala predstaviť aj slovenským divákom na trenčianskom letisku prostredníctvom festivalu Pohoda, avšak nevyšlo to zatiaľ ani na tretí pokus. V roku 2018 museli pre vážne zranenie bubeníka zrušiť turné a posledné dva roky nevystúpili, keďže sa oficiálny festival kvôli súčasnej situácii nekonal.

Podeľ sa s ostatnými o tvoj názor dolu v komentároch, alebo na našom Facebooku či Instagrame! Nezabudni sa tiež pozrieť na náš shop, v ktorom nájdeš množstvo hudby i merchu od tvojich obľúbených interpretov, shop.rukahore.sk

Pre viac noviniek zo sveta hudby klikaj sem!

Zdroje: YouTube, Wiki, Genius

Zdroj titulného obrázku: youtube.com, ekm.co, soundcloud.com, oneesports.gg, europe-cities.com, elmundo.es

Komentáre

Odporúčame