KLIPSK/CZHIP-HOPSponzorované

Zverenec zo Zrazoo Records prekvapil fanúšikov a vydáva ďalšie EP aj s klipom od Michala Nemtudu!

Obľúbený Dokkeytino zo Zrazoo Records vydáva svoje ďalšie EP. Toto je čerstvý klip od Michala Nemtudu

Nový sound a nový klip od Dokkeytina zo Zrazoo Records. Minulý rok vydal Dokkeytino EP s názvom TINOVELLY, čo je vlastne označenie jeho vlastného alter ega. Oproti jeho predchádzajúcim projektom môžeme opäť raz očakávať väčší progres, ktorý je priamo cítiť z viacerých faktorov. Poďme sa na to spoločne pozrieť!

Aký tracklist môžeme čakať?

Na rozdiel od Dokkeytinovho minuloročného EP TINOVELLY, na ktorom sme našli 6 vecí, to bude tentokrát síce porovnateľne, ale stále viac. EP TINOVELLY 2 bude obsahovať 7 vecí, pričom len jedinú spoluprácu, konkrétne vo veci „Zastaviť čas 2“, kde Tinovi hosťuje Blako. Pestrejšia paleta je však z hľadiska producentov. O produkcie dvoch skladieb sa ale zároveň postaral sám Tino, ktorý s prehľadom zvládol aj nahrávanie aj samotný mix/master. Aj vďaka tomu môžeme počuť zvukový progres v kontraste s predchádzajúcim projektom.

„Oproti predchádzajúcim projektom cítim z týchto skladieb istým spôsobom vyspelejší vibe a atmosféru. Nie sú to vyslovene párty skladby, ale tie veci sú do istej miery najmä textovo hlbšie. Snažil som sa teda povedať možno viac, než v mojej predošlej tvorbe. Taktiež si potom poslucháči môžu všimnúť iné polohy hlasu, pričom tá vyspelosť by sa možno teda dala vnímať aj v tomto smere.“

Dokkeytino má svoj nový smer

Na coveri minuloročného EP sme mohli vidieť jednu konkrétnu sošku. Na aktuálnom projekte prišla malá zmena, ktorá má aj svoje opodstatnenie: „Teraz, keď sú tie sošky dve, znázorňujú spolu nielen to nové hudobné alter ego, ale zároveň i nový smer,“ hovorí Dokkeytino zo Zrazoo Records. O cover a fotografie k albumu sa postaral @igeross. S námetom na tento cover zároveň prišiel sám Dokkeytino. Páči sa vám takáto zmena tentoraz pod taktovkou Zrazoo Records?

Čo všetko vieme o novom EP?

Okrem dnešného videoklipu, o ktorý sa postaral dobre známy režisér Michal Nemtuda, by sme sa pravdepodobne mali dočkať ďalších dvoch, možno až troch klipov k tomuto EP. „Na Slovensku sú zaužívané trendy, ktorých som sa nechcel držať. Chcel som ponúknuť ľuďom vlastný odkaz, ktorý možno nebude ladiť s tým, aké typy trackov momentálne fungujú najviac. Najmä som mal predstavu, aby to splnilo nejaký ten môj umelecký pohľad,“ hovorí raper o svojom aktuálnom projekte.

Komentáre

Odporúčame