Warning: Constant DISALLOW_FILE_EDIT already defined in /data/f/5/f56af4f3-a812-4275-964d-2f5471848391/rukahore.sk/sub/news/wp-config.php on line 88
Aneta Langerová a Korben Dallas vydali LP Nekonečne. Vyrážajú aj na spoločné turné (VIDEO)
aneta langerová korben dallas
FOTO TS/Helena Kadlčíková
KLIPSK/CZNewsČeskoEventyJAZZPOPSlovenskoVideo

Aneta Langerová a Korben Dallas vydali LP Nekonečne. Vyrážajú aj na spoločné turné (VIDEO)

Korben Dallas, Aneta Langerová a ich nové LP

Sedem rokov po tom, čo Aneta Langerová a Korben Dallas nahrali prvý spoločný singel s názvom Sen, vydávajú LP so všetkými ôsmimi pesničkami, ktoré spolu v priebehu rokov vytvorili. „Chalanov vždy rada vidím. Je to pre mňa záruka hudobného dobrodružstva,“ smeje sa Aneta.

„Keď som pred rokmi počula prvé tóny Sna, začala som snívať o tom, že spolu vytvoríme viac než len jednu pieseň, a to sa splnilo. Korbeni napísali skladby, v ktorých sa vždy trafili do mojej životnej situácie, do myšlienok, ktoré mi akurát behali hlavou, majú výnimočnú schopnosť telepatie. Som rada, že sme sa stretli nielen v štúdiu, ale že nás konečne čakajú i spoločné koncerty na československom turné Nekonečne,“ teší sa Aneta.

„Naša kapela a Aneta, to sú dva odlišné svety. Sú to však svety, ktoré sa záhadným spôsobom dopĺňajú, radi sa navzájom navštevujú a vždy odchádzajú z týchto stretnutí obohatené. Ale najmä – vždy sa im podarí vytvoriť spolu niečo, čo má svoju jasnú tvár, odlišnú od ich samostatnej tvorby,“ vraví frontman Korben Dallas Juraj Benetin.

V rámci spoločného turné zavítajú do troch slovenských miest

Langerová a Korben Dallas vyrážajú s albumom aj na československé turné, ktoré bude mať šesť zastávok – Praha, Brno, Ostrava, Košice, Žilina a Bratislava. Na šnúru mali ísť už v roku 2020 po vydaní EP Konečne, no tá bola pre kovid najprv preložená a napokon úplne zrušená.

„Tešíme sa, že si spoločné pesničky budeme môcť konečne zahrať aj naživo. Snažíme sa zostaviť čo najkompaktnejší program, ktorého súčasťou sú aj naše sólové skladby, pri ktorých si budeme navzájom hudobne vypomáhať,“ hovorí basgitarista Korben Dallas Lukáš Fila.

Turné Korben Dallas a Aneta Langerová „Nekonečne“:

6. 11. 2023 Praha – Palác Akropolis
7. 11. 2023 Brno – Fléda
8. 11. 2023 Ostrava – Akord
12. 11. 2023 Košice – Tabačka Kulturfabrik
13. 11. 2023 Žilina – Mestské divadlo
14. 11. 2023 Bratislava – Slovenská národná galéria

Albumy a produkty od tvojich obľúbených interpretov si môžeš exkluzívne zakúpiť na našom shope! Stačí kliknúť na tento link a dozvieš sa viac!

Zaujal ťa tento článok? Podeľ sa s ostatnými o tvoj názor dolu v komentároch, alebo na našom Facebooku či Instagrame! Nezabudni sa tiež pozrieť na náš shop, v ktorom nájdeš množstvo hudby i merchu od tvojich obľúbených interpretov – shop.rukahore.sk

Pre viac noviniek zo sveta hudby klikaj sem!

Zdroje: YouTube, TS

Zdroj titulného obrázku: FOTO TS/Helena Kadlčíková

Komentáre

Odporúčame