filip jančík turné december
Zdroj: TS
NewsEventySlovenskoSoundtrackVideo

Huslista Filip Jančík ohlásil vianočné decembrové turné. Sieť koncertov zakončí v Bratislave

Filip Jančík sa chystá na decembrové turné po Slovensku

Jeden z najznámejších slovenských huslistov, Filip Jančík, si pre svojich fanúšikov pripravil aj v tomto decembri krásny hudobný darček. O svojom talente v minulosti presvedčil aj divákov ďaleko za hranicami Slovenska v prestížnych európskych sálach či v arabskom svete.

Dvakrát hral v Kuvajtskom národnom divadle, v Dánskom národnom rozhlase, ale aj s hviezdnou Avril Lavigne v rámci otváracieho ceremoniálu Špeciálnych olympijských hier. Filipov talent ocenil aj Karel Gott a na jeho vystúpeniach možno vidieť Petra Dvorského, či známeho YouTubera Davida Dobríka.

Po úspechu koncertov na Bratislavskom hrade, šou pod panelákovými oknami počas pandémie, akustickými koncertmi filmovej hudby i dychvyrážajúcou koncertnou premiérou na Dunaji, sa Filip opäť rozhodol potešiť zástupy verných fanúšikov. V decembri tak vyrazí už na štvrté kolo akustického filmového turné po Slovensku, ktoré sa bude niesť v znamení dokonalých Vianoc.

„Vianočné koncerty sú pre mňa príjemným spestrením môjho tradičného repertoáru. Je to milá zmena z môjho celoročného stereotypu, avšak o to viac si tieto vystúpenia po náročnej i dlhej príprave užívam.

Teší ma, že moja ponuka vianočných koncertov každý rok stúpa a spolu s mojím tímom máme možnosť priniesť náš malý hudobný kúsok Vianoc medzi ľudí po celom Slovensku,“ netají radosť z nadchádzajúcich týždňov Filip. Niet divu, že sa prispôsobil dopytu a do zoznamu koncertných miest pridáva neustále nové zastávky. Tento rok ich pre veľký dopyt divákov bude až šestnásť!

Svetový repertoár a zahraniční hudobníci

Diváci sa potešia z bohatého repertoáru, ktorý bude obsahovať znelky československých filmov aj rozprávok, špeciálny aranžmán z filmu Perinbaba, Pyšná princezná či Tri oriešky pre Popolušku. Filip nezabudne ani na svetovú filmovú hudbu, vrátane piesní z filmov Piráti z Karibiku, Gladiátor, Forrest Gump, Pán Prsteňov, Game of Thrones či Frozen.

Zostava, ktorá bude Filipa sprevádzať počas vianočného turné po Slovensku, má desať členov a mnohí z nich pricestujú kvôli tejto príležitosti zo zahraničia. Ako je o Filipovi veľmi dobre známe a zvykom, rád sa obklopuje tými najskúsenejšími profíkmi. Špecialitou tohtoročného vianočného turné bude zastávka v bratislavskej Starej tržnici, kde Jančík odohrá Akustický večer filmovej hudby 28.12.2023.

Zoznam vianočných koncertov:

Piešťany – 1. 12. 2023
Trnava – 2. 12. 2023
Ružomberok – 4. 12. 2023
Nové Zámky – 5. 12. 2023
Nitra – 6. 12. 2023
Martin – 9. 12. 2023
Spišská Nová Ves – 10. 12. 2023
Košice – 11. 12. 2023
Poprad – 14. 12. 2023
Prešov – 15. 12. 2023
Lučenec – 16. 12. 2023
Žilina – 17. 12. 2023
Zvolen – 18. 12. 2023
Trenčín – 19. 12. 2023
Skalica – 20. 12. 2023
Bratislava – 28. 12. 2023

Albumy a produkty od tvojich obľúbených interpretov si môžeš exkluzívne zakúpiť na našom shope! Stačí kliknúť na tento link a dozvieš sa viac!

Zaujal ťa tento článok? Podeľ sa s ostatnými o tvoj názor dolu v komentároch, alebo na našom Facebooku či Instagrame! Nezabudni sa tiež pozrieť na náš shop, v ktorom nájdeš množstvo hudby i merchu od tvojich obľúbených interpretov – shop.rukahore.sk

Pre viac noviniek zo sveta hudby klikaj sem!

Zdroje: TS, YouTube

Zdroj titulného obrázku: TS

Komentáre

Odporúčame