toto cutugno
Flickr/vilena-foto
News

Zomrel taliansky spevák Toto Cutugno. Jeho hity pozná mnoho Slovákov

Toto Cutugno zomrel

V utorok, 22. augusta, zomrel vo veku 80 rokov taliansky spevák a fenomenálny hudobník Toto Cutugno. Ako uvádza portál Správy RTVS, spevák a skladateľ trpel vážnou chorobou a jeho stav sa počas uplynulých mesiacov zhoršoval.

V 80. rokoch si Cutugno získal popularitu vďaka hitom ako L’Italiano, Solo Noi, Serenata a Soli. V roku 1990 sa zaradil medzi malú skupinku talianskych umelcov, ktorí vyhrali súťaž Eurovízia, uvádza Startitup.

Mimo hudobnej kariéry sa Cutugno aktívne zaujímal aj o charitatívne činnosti a verejný život. Jeho hudobný odkaz zostáva živým a jeho piesne sú stále populárne nielen medzi fanúšikmi, ale aj novými generáciami.

Toto Cutugno je ikonickou postavou v talianskej hudobnej histórii a jeho prínos pre hudobný svet je nezabudnuteľný.

Albumy a produkty od tvojich obľúbených interpretov si môžeš exkluzívne zakúpiť na našom shope! Stačí kliknúť na tento link a dozvieš sa viac!

Zaujal ťa tento článok? Podeľ sa s ostatnými o tvoj názor dolu v komentároch, alebo na našom Facebooku či Instagrame! Nezabudni sa tiež pozrieť na náš shop, v ktorom nájdeš množstvo hudby i merchu od tvojich obľúbených interpretov – shop.rukahore.sk

Pre viac noviniek zo sveta hudby klikaj sem!

Zdroje: YouTube, startitup.sk

Zdroj titulného obrázku: Flickr/vilena-foto

Komentáre

Odporúčame