atmosféra festival
Zdroj: TS/Pavel Kudiváni
NewsEventySlovensko

Festival Atmosféra v roku 2023 postihli zrážky. Návštevníci však prišli pripravení

Festival Atmosféra v roku 2023 charakterizovali zrážky

Atmosférický víkend je za nami, festival Atmosféra charakterizovala v roku 2023 vypredaná kapacita, výborná hudba, podnetný program či vrtochy počasia. Kvôli nepriaznivým predpovediam počasia sa ho organizátori rozhodli ukončiť skôr – v sobotu podvečer. Tento ročník sa niesol v znamení hesla BUĎ LÁSKA. Vyplývalo z manifestu, ktorý organizátori zverejnili ešte v máji.

Buď najlepšou verziou samého seba, buď tým, čo si chceš so sebou odniesť. Jedine tak dokážeme všetci spolu lúke priniesť to, čo si z nej radi vezmeme späť. Nové a staré priateľstvá, veselé spomienky, skvelé hudobné a kultúrne zážitky a veľkú porciu lásky, z ktorej budeme žiť po celý rok,” znelo z pódia v piatok popoludní počas otvorenia festivalu.

Počasie bolo premenlivé, no organizátorov neodradilo. Aj napriek predpovediam, ktoré hlásili množstvo zrážok, sa organizátori rozhodli festival otvoriť. Piatkový program prebehol podľa plánu, návštevníci si vychutnali okrem iných aj koncerty Chiki-Liki-TuA, Zrní, Jany Kirschner a vytancovali sa aj počas DJ setu dua Malalata. Ten predčasne ukončila búrka, ktorá trvala do rána.

Návštevníci prišli na Atmosféru pripravení

Počas piatkovej noci niektorým návštevníkom do spánku hralo hudobné zoskupenie Dream Scenes a milovníci saunovania zas mohli navštíviť saunu v areáli festivalu.
Na druhý deň sa mierne vyjasnilo no dusno vo vzduchu predpovedalo pravdepodobnosť silných búrok, čo potvrdilo aj SHMÚ.

Počas dňa sme sa snažili posúvať neskorší program na skoršie hodiny, preto, aby si návštevníci mohli vychutnať čo najviac z neho pre prípad, ak by prišla búrka alebo nepriaznivé počasie, ktoré boli avizované od skorého rána. Neustále sme boli v kontakte so SHMÚ a zasadali u nás krízové štáby, vysvetľuje Gretka Pavlovová, hlavná organizátorka festivalu Atmosféra.

Aj napriek skoršiemu ukončeniu festivalu a neustálemu riziku zhoršenia počasia to na Atmosfére žilo a návštevníci prišli pripravení. Festival bol predčasne ukončený v sobotu podvečer kvôli prichádzajúcej búrke, ktorá však Hontianske Nemce tesne obišla. Namiesto toho však dorazil silný dážď, ktorý s prestávkami trval približne dva dni.

Rozhodnutie, ktoré sme museli urobiť, bolo veľmi náročné. Bezpečnosť našich návštevníkov je však pre nás prvoradá. Silno veríme, že si na Atmosfére našiel to svoje každý z návštevníkov a veríme, že sa uvidíme aj budúci rok – a užijeme si spolu slnkom zaliatu lúku, uzatvára Pavlovová.

Albumy a produkty od tvojich obľúbených interpretov si môžeš exkluzívne zakúpiť na našom shope! Stačí kliknúť na tento link a dozvieš sa viac!

Zaujal ťa tento článok? Podeľ sa s ostatnými o tvoj názor dolu v komentároch, alebo na našom Facebooku či Instagrame! Nezabudni sa tiež pozrieť na náš shop, v ktorom nájdeš množstvo hudby i merchu od tvojich obľúbených interpretov – shop.rukahore.sk

Pre viac noviniek zo sveta hudby klikaj sem!

Zdroje: YouTube, TS

Zdroj titulného obrázku: TS/Pavel Kudiváni

Komentáre

Odporúčame