sziget 2023
Zdroj: youtube.com
NewsEventyZahraničie

Sziget 2023 sa blíži, festival svoje brány otvorí už o 2 týždne!

Festival Sziget 2023 je tu už o dva týždne

Slobodu, toleranciu, množstvo hudby a radosti ti ponúka festival Sziget, pokiaľ pred povinnosťami a stereotypom uprednostníš radosť a zábavu. Netreba pritom ujsť na inú, imaginárnu planétu. Hudobná aj nehudobná rozmaznávačka ťa čaká len kúsok na juh, na budapeštianskom ostrove.

Billie Eilish, David Guetta, Florence + the Machine, Imagine Dragons, Lorde, Mumford & Sons, Macklemore, ale aj Niall Horan, YUNGBLUD, Foals, Sam Fender – toto je len pár mien zo skvelého tohtoročného programu Szigetu. Budapeštiansky festival však ponúka aj pestrý nehudobný program, umenie a kopec zábavy na festivalovom ostrove aj mimo neho v krásnej Budapešti. Ak hľadáš miesto, kam vyraziť na jednodňový výlet či týždennú dovolenku, Sziget je to pravé.

Nezáleží, akú hudbu počúvaš, na Szigete máš istotu, že sa nebudeš nudiť. Hneď pri hlavnom pódiu je Freedome stage, kde pred svojich fanúšikov vystúpia Bonobo, Jamie xx, M83, Moderat, Nothing But Thieves či Viagra Boys. Na svoje si prídu aj milovníci elektronickej hudby. Sziget má dve obrie pódiá s technom, houseom a špičkovými DJmi – Colosseum a Samsung Party Arenu. Návštevníkov dostanú do varu Diplo, Tale Of Us, 999999999, Sven Väth či Adam Beyer.

Tí, čo majú radi world music, budú mať vlastnú dedinku Global Village. Hiphoperi a raperi si nájdu svoj „dvor“ na dropYard pódiu. Europe Stage je zas miesto, kam prídu poslucháči, ktorí radi objavujú. Organizátori na tomto pódiu dávajú priestor kapelám a umelcom s veľkou hudobnou budúcnosťou – tento rok sa predstaví aj náš Adam Pavlovčin, známy ako ADONXS.

Pokiaľ ťa prejde párty na súši, daj si ju na vode!

Sziget je povestný aj svojou jedinečnou atmosférou, ktorú si spolu užívajú a vytvárajú fanúšikovia z celého sveta. Unikátnym je aj miesto, kde sa Sziget koná – je to mestský park plný stromov na ostrove Óbuda, uprostred Dunaja.

V rozľahlom festivalovom areáli sa pestrý hudobný aj nehudobný program odohráva až na 40 pódiách a programových miestach. Na každom rohu tu nájdeš pouličných umelcov, každým krokom ťa bude sprevádzať umenie a moderné inštalácie, navštíviť môžeš obrí cirkusový stan s najlepšími akrobatickými predstaveniami či kabaretné šapitó. Vyskúšať si môžeš aj rôzne atrakcie v lunaparku či len tak posedieť na piesočnej Sziget pláži a osviežiť sa v Dunaji.

Ak by si mal/a chuť na tanečnú zábavu počas dňa, organizátori pripravili špeciálne párty, ktoré môžeš zažiť len počas Szigetu – párty na lodi, ktorá sa plaví popri najznámejších budapeštianskych pamiatkach, tanečnú zábavu priamo pri Budínskom hrade či techno piknik v známom parku.

V ponuke sú aj špeciálne tours po legendárnych ruin-puboch či možnosť urobiť si vlastný program po kúpeľoch, reštauráciách a múzeách, a vďaka špeciálnej Sziget CityPass by Budapest Card aj ušetríš. Sziget Festival 2023 sa bude konať od 10. do 15. augusta 2023. V predaji sú permanentky na celý festival, ale aj vstupenky na 3 či 1 deň.

Albumy a produkty od tvojich obľúbených interpretov si môžeš exkluzívne zakúpiť na našom shope! Stačí kliknúť na tento link a dozvieš sa viac!

Zaujal ťa tento článok? Podeľ sa s ostatnými o tvoj názor dolu v komentároch, alebo na našom Facebooku či Instagrame! Nezabudni sa tiež pozrieť na náš shop, v ktorom nájdeš množstvo hudby i merchu od tvojich obľúbených interpretov – shop.rukahore.sk

Pre viac noviniek zo sveta hudby klikaj sem!

Zdroje: YouTube, TS

Zdroj titulného obrázku: YouTube

Komentáre

Odporúčame