peter lipa
Zdroj: Ctibor Bachratý
KLIPSK/CZNewsJAZZVideo

Jazzová legenda Peter Lipa vydá vzácny 4CD komplet Mojich osemdesiat!

Peter Lipa si k jubileu dopraje unikátny darček

Mojich osemdesiat je jedinečný 4CD komplet slovenského jazzového velikána Petra Lipu, ktorý vychádza v exkluzívnom digi-packovom prevedení vo vydavateľstve OPUS.

Názov symbolizuje tohtoročné Petrove životné jubileum a zároveň unikátnu zostavu 80 piesní rozložených na 4 CD disky. Dramaturgiu albumu zrealizoval Juraj Čurný a vytvoril tak plnohodnotnú rekapituláciu všetkých rozmerov Lipovho interpretačného majstrovstva.

Od špecifických pop-jazzových hitov až po náročné originálne jazzové skladby veľkého majstra. Album nadväzuje na obdobný titul Milana Lasicu, ktorý bol mimochodom najvýznamnejším Lipovým textárskym spolupracovníkom.

„Každá pieseň ktorú nájdete na tomto megavýbere má svoju vlastnú históriu. Neviem, či by som si dnes vedel spomenúť na to, ako vznikali. Ale nikdy som si nemyslel že ich môže byť 80. Najmä preto, lebo nahrávať som začal len teraz nedávno, asi pred štyridsiatimi rokmi. Beriem to ako výzvu do ďalšej práce. Vlastne začínam odznova, neviem k akému číslu sa dopracujem, ale ďalších 11 už mám pripravených na moju životnú Osemdesiatku,“ hovorí Lipa k výberovému albumu.

„4CD komplet k jeho „osmičkovému“ jubileu je zaslúženou poctou človeku, ktorý slovenskú hudobnú kultúru obohatil výrazným spôsobom. Pre mňa osobne bola radosť ho zostavovať, užívať si debaty s Petrom pri výbere jednotlivých skladieb, pričom to najlepšie sa dostavilo pri ich počúvaní. Som presvedčený, že na tom budete rovnako,“ vyjadril sa Juraj Čurný s veľkou úctou k Petrovi Lipovi.

Albumy a produkty od tvojich obľúbených interpretov si môžeš exkluzívne zakúpiť na našom shope! Stačí kliknúť na tento link a dozvieš sa viac!

Zaujal ťa tento článok? Podeľ sa s ostatnými o tvoj názor dolu v komentároch, alebo na našom Facebooku či Instagrame! Nezabudni sa tiež pozrieť na náš shop, v ktorom nájdeš množstvo hudby i merchu od tvojich obľúbených interpretov – shop.rukahore.sk

Pre viac noviniek zo sveta hudby klikaj sem!

Zdroje: YouTube, TS

Zdroj titulného obrázku: YouTube

Komentáre

Odporúčame