ed sheeran sociálne médiá
Zdroj: krone.at
KLIPSvetNewsPOPVideo

Ed Sheeran je na súde, bojuje za svoj megahit Thinking Out Loud (VIDEO)

Ed Sheeran na súde

Anglický spevák Ed Sheeran popiera, že by v songu Thinking Out Loud kopíroval pieseň Let’s Get It On od Marvina Gaya. Populárny gitarista v utorok svedčil na newyorskom súde, kde bojuje za originalitu jedného zo svojich najväčších songov kariéry.

Ed Townsend, ktorý napísal Let’s Get It On s Gayeom, súdi speváka za údajné porušenie autorských práv a tvrdí, že Sheeran časť 50-ročného hitu použil vo svojej tvorbe.

Ak som spravil to, z čoho ma obviňujete, bol by som hlupák, keby som stál na pódiu pred 20-tisíc ľuďmi,“ povedal Sheeran súdu. Spevák síce pieseň Let’s Get It On počul už v mladosti, no odmieta jej kopírovanie a hovorí, že je pieseň založená na konverzácii so starými rodičmi a skladateľkou Amy Wadge.

Sheerana celá táto sága ohľadom súdu znepokojuje, pretože v minulosti vysvetlil, že sú mnohé jeho piesne na podobných akordoch. Spevák bude ešte neskôr povolaný svedčiť opäť.

Albumy a produkty od tvojich obľúbených interpretov si môžeš exkluzívne zakúpiť na našom shope! Stačí kliknúť na tento link a dozvieš sa viac!

Zaujal ťa tento článok? Podeľ sa s ostatnými o tvoj názor dolu v komentároch, alebo na našom Facebooku či Instagrame! Nezabudni sa tiež pozrieť na náš shop, v ktorom nájdeš množstvo hudby i merchu od tvojich obľúbených interpretov – shop.rukahore.sk

Pre viac noviniek zo sveta hudby klikaj sem!

Zdroje: music-news.com

Zdroj titulného obrázku: krone.at

Komentáre

Odporúčame