fill
Zdroj: TS
KLIPSK/CZNewsHIP-HOPVideo

Český rapový producent Fill patrí medzi vychádzajúce talenty súčasnej scény

Český producent Fill patrí k talentom súčasnosti

Fill patrí k vychádzajúcim talentom producentskej scény v hip-hope, pričom na konte už má beaty pre Milion+, Smacka a iných. Platforma Spotify ho teraz uviedla na coveri playlistu Nový rap, za čo vďačí najmä svojmu debutovému EP s názvom (y), ktorý vyšiel 14. apríla 2023.

Na spomínanom projekte pracoval posledný rok. „Skôr ako ucelený projekt, ktorý by mal hlavu a pätu, je to kompilácia všetkých možných trackov, ktoré sa mi podarilo pri kalbách v štúdiu nazbierať a ktoré som sa rozhodol dokončiť, namiesto toto, aby išli klasicky do šuflíku,“ hovorí Fill.

Na konte má beaty pre mená ako Yzomandias, Hasan, Shimmi, CA$HANOVA Bulhar alebo Smack. Súčasťou najnovšieho projektu malo byť viac hostí, no Fill bol donútený niektorých hostí vyškrtnúť kvôli nepekným skúsenostiam.

Môj primetime príde až v lete, hovorí Fill

Medzi hostí patria napríklad už dobre známi Forest Blunt, Resetedh, Oscar BG$, slováci Marko Glows a Saint EDYN, ale aj moji najbližší MXXCHA a Cartman, s ktorými som so všetkým začínal,“ dodáva Čech, ktorý je koncertným DJom na koncertoch Robina Zoota a Hasana.

Žánre nerieši, o svojej hudbe hovorí ako žánri, ale špecifikuje ju ako „moody trap s tvrdými kopákmi“. Najväčšiu hudnou pre neho majú príbehy za jednotlivými skladbami, žiadny track totiž nebol donahrávaný a všetko je autentické.

Producentskú kvalitu Filla potvrdzuje aj fakt, že si celý projekt produkoval i zvučil sám. Mal v pláne nechať si to nazvučiť u niekoho iného, no hovorí o sebe ako o „puntičkárovi“, ktorý si to aj tak spraví sám. Zaujímavý cover mu vygenerovala umelá inteligencia, no grafickú podobu vizuálu spracoval sám Fill.

Fanúšikom čoskoro posunie niekoľko klipov a originálnych vizuálov ku každému tracku, no Fill ešte len začína. „Môj primetime príde až v lete. Teraz sa iba zahrievam,“ teasuje.

Albumy a produkty od tvojich obľúbených interpretov si môžeš exkluzívne zakúpiť na našom shope! Stačí kliknúť na tento link a dozvieš sa viac!

Zaujal ťa tento článok? Podeľ sa s ostatnými o tvoj názor dolu v komentároch, alebo na našom Facebooku či Instagrame! Nezabudni sa tiež pozrieť na náš shop, v ktorom nájdeš množstvo hudby i merchu od tvojich obľúbených interpretov – shop.rukahore.sk

Pre viac noviniek zo sveta hudby klikaj sem!

Zdroje: YouTube, TS, Spotify

Zdroj titulného obrázku: YouTube

Komentáre

Odporúčame