hex kde je tu láska?
Zdroj: TS
KLIPSK/CZNewsPOPVideo

Skupina Hex vydala nový album ‚Kde je tu láska?‘, hosťujú Vec či Ivan Tásler (VIDEO)

Hex vydali album ‚Kde je tu láska?‘

Skupina Hex si na svojom 10. jubilejnom albume kladie nahlas otázku ‚Kde je tu láska?‘ a desiatimi novými skladbami na ňu aj nahlas odpovedá. Pomáhajú jej pri tom viacerí hudobní hostia vrátane Ivana Táslera, Emmy Drobnej, Serenaders’s Sisters alebo rapera Veca.

Na novinke kapela nezabudla ani na svojho pôvodného speváka Ďuďa, ktorého za mikrofónom nahradil Peter „Šarkan“ Novák. Venovali mu emotívnu skladbu Chlapec. Spolu s albumom vychádza aj videoklip k piesni Pomaranče z Kuby.

Album Kde je tu láska? vznikal dva roky v troch štátoch a troch nahrávacích štúdiách. Je to prvý album, ktorý Hexáci nahrali celý bez Ďuďa. Jeho zrod nebol zo začiatku jednoduchý, ale vďaka intenzívnej práci, sile priateľstva jednotlivých členov a enormnej podpore fanúšikov, začala skupina písať novú kapitolu svojej existencie.

Kľúčovými prvkami nového albumu sú pestrosť a hravosť. Tieto dva atribúty sa Hexáci snažili udržať nielen v samotných skladbách a v nádhernom obale, ktorý navrhol výtvarný umelec Erik Šille, ale aj v hosťoch pozvaných do nahrávacieho štúdia.

Okrem spomínaného Ivana Táslera spieva na albume aj Emma Drobná, Laura Weng, Serenader’s Sisters, Milan Cimfe, Katarína Žúžiová, Tamara Kramar a Vec. S aranžmánmi orchestra pomohol kapele Slávo Solovic, kontrabasom Martin Gašpar, klávesmi Jakub Tvrdík a Tom Lobb, trubkovým sólom elegán Juraj Bartoš, jedným textom prispel Waldemar Švábenský a do piesne Pomaranče z Kuby zapožičal svoju mandolínu Adam Ďurica.

O výrazné fotografie v booklete sa postaral dvorný fotograf úspešného seriálu Peaky Blinders, Robert Viglasky. Nový album Hexu vyjde okrem CD nosiča postupne aj na vinyle a limitovanej MC kazete.

Albumy a produkty od tvojich obľúbených interpretov si môžeš exkluzívne zakúpiť na našom shope! Stačí kliknúť na tento link a dozvieš sa viac!

Zaujal ťa tento článok? Podeľ sa s ostatnými o tvoj názor dolu v komentároch, alebo na našom Facebooku či Instagrame! Nezabudni sa tiež pozrieť na náš shop, v ktorom nájdeš množstvo hudby i merchu od tvojich obľúbených interpretov – shop.rukahore.sk

Pre viac noviniek zo sveta hudby klikaj sem!

Zdroje: TS

Zdroj titulného obrázku: TS

Komentáre

Odporúčame