jarné jazzáky 2023
Zdroj: TS
NewsEventyJAZZSlovensko

Basgitarista Stanley Clarke hlavnou hviezdou festivalu Jarné jazzáky 2023!

Stanley Clarke a Jarné jazzáky 2023

Jarné jazzáky 2023 prinesú do Bratislavy veľkolepé mená zo sveta jazzu, prídu saxofonista Nikolaj Nikitin a klavirista Ľuboš Šrámek. Tí predstavia album Directions a Connections so slovenskou superskupinou Altar Ensemble. Hlavnou hviezdou jarných jazzákov bude 9. mája fenomenálna americká legenda – basák Stanley Clarke.

Dvojici Nikolaj Nikitin a Ľuboš Šrámek to spolu hudobne klape už od roku 2007. Na konte majú niekoľko spoločných albumov a spoluprác, projekt Altar má však pre oboch v kariére mimoriadne miesto. Pod touto „značkou“ vydali už päť albumov. Ten aktuálny, Directions and Connections, ktorý odohrajú aj počas májového koncertu, vyhral pred pár dňami cenu Rádiohlavy za najlepší slovenský jazzový album.

Veľmi sa teším na jarné jazzáky a skvelú zostavu, s ktorou zahráme náš album projektu Altar,“ prezradil Nikolaj Nikitin: „Našim hosťom bude trubkár Oskar Török, s ktorým sme chceli už dlho spolupracovať, ale nikdy nám to predtým nevyšlo.

Na husle bude hrať Lucia Havranová, študovala u Juliana Rachlina a počas doterajšej kariéry stihla byť koncertnou majsterkou symfonického orchestra SND a je členkou Slovenskej filharmónie. Na marinbe zahrá Kiril Stoyanov, ktorý patrí medzi európske bubenícke špičky a tiež je spolu s Jurajom Griglákom členom Slovenskej filharmónie.

Basgitarista Juraj Griglák patrí medzi slovenské muzikantské legendy, rovnako ako aj Sisa Michalidesová a hosťom na klávesy a elektroniku bude Peter Preložník.

Headlinerom je 71-ročná hudobná legenda

Headlinerom Open-air Jarných Jazzákov bude Stanley Clarke, jeden z najslávnejších basgitaristov na našej planéte. Na festival prichádza 9. mája s reinkarnáciou svojej kapely Return To Forever: skupina sa volá 4EVER, tvorí ju päť výnimočných talentov jazzového sveta.

Saxofonista Emilio Modeste je v muzikantských kruhoch považovaný za “nového” Wayna Shortera. Pianista Beka Gochiashvili je podľa Gábora Pressera momentálne v svetovej top päťke na svojom nástroji. Speváčka Natasha Agrama už nahrávala a vystupovala s hviezdami ako George Duke, Thundercat, či Kamasi Washington.

Albumy a produkty od tvojich obľúbených interpretov si môžeš exkluzívne zakúpiť na našom shope! Stačí kliknúť na tento link a dozvieš sa viac!

jarné jazzáky 2023
Zdroj: TS

Zaujal ťa tento článok? Podeľ sa s ostatnými o tvoj názor dolu v komentároch, alebo na našom Facebooku či Instagrame! Nezabudni sa tiež pozrieť na náš shop, v ktorom nájdeš množstvo hudby i merchu od tvojich obľúbených interpretov – shop.rukahore.sk

Pre viac noviniek zo sveta hudby klikaj sem!

Zdroje: TS

Zdroj titulného obrázku: TS

Komentáre

Odporúčame