dame FRÍ🏠
Zdroj: instagram.com/adamvandame
KLIPSK/CZNewsHIP-HOPVideo

Dame a jeho album FRÍ🏠 sú platinoví ešte pred jeho vydaním!

Dame a jeho album FRÍ🏠 sú už teraz platinoví

Raper a člen skupiny DMS, Dame, nedávno ohlásil vydanie svojho najnovšieho albumu FRÍ🏠, ktorý sa stal platinovým ešte pred vydaním. V zahraničí toto ocenenie dostávajú interpreti za oveľa väčšie čísla, na Slovensku je toto oceňovanie trochu upravené, čo Dame vysvetlil aj svojím sledovateľom na Instagrame.

Album bol za ani nie 48h platinový. Ďakujem, že mám/e tak silný fanbase a podporu! Len musím podotknúť, aby som si neviem ako neboostoval ego, že tu u nás sú tie pravidlá veľmi okresané, aby vôbec interpreti dostávali nejaké ocenenia. Ak by boli tabuľky nastavené, ako kedysi pred rokmi, tak by väčšina a nie len z rapu, nedostala ani alobalovú platňu (ale ne).

Čiže neulietavam si na tom, nie je to zas taký prevratný mega úspech, ale poteší. Nič to nemení na tom, že som naozaj vďačný, že podporujete moju hudbu. To je pre interpreta najdôležitejšie, aby mohla vznikať ďalšia nová hudba. Každým kúpeným albumom, merchom alebo vypočutím kupujete svojmu obľúbenému interpretovi čas.“

Dame dá album na streamovacie služby neskôr

Producent a raper tiež pripomenul, že by z tohto počtu songov nespravil dvojalbum len tak niekto. Zároveň pripomína, že sa na streamovacie služby album dostane o čosi neskôr a pripomína dôležitosť fyzického CD nosiča aj v tejto dobe, keďže to mnohí považujú za vzácnosť.

V ruke mám s nejakými prestávkami vyše roka mojej roboty. Niekto by z 31 vecí urobil 2-3 releasy (niekto aj 3), ale mne ide o koncept ako celok, ako to spolu všetko zapadá, je to podľa mňa dokonalé. To, koľko na tom bolo roboty, budete nakoniec počuť. Pri 31 plnohodnotných skladbách a 2 CD sú logicky všetky náklady dvojnásobné, ale aj tak som nedal cenu ako za 2 albumy. Ak by som rozrátal 19€ na 31 vecí, tak jedna skladba má hodnotu 60 centov, čo je až smutné vlastne.

Ku každému albumu dávam zadarmo kartu v tvare kreditky, ktorá má každá vyrazený svoj kód, ktorým si stiahnete album digitálne, aby každý, kto podporí moju robotu, mal hudbu aj digitálne. Na streamy sa album dostane až neskôr, po tom, ako ho budú mať tí najvernejší fans doma. Chcem nech majú možnosť počuť ho ako prví.

CD je už viacmenej len zberateľská vec, ale mne by došlo čudné nevydať toľko mojej roboty aj na niečom hmatateľnom. Pre mňa je album neúplný, keď nemá plnohodnotný booklet s popismi a fotkami a je to taká neúcta k tej hudbe a robote, ktorá za tým je.

Albumy a produkty od Dameho si môžeš exkluzívne zakúpiť na našom shope! Stačí kliknúť na tento link a dozvieš sa viac!

Zaujal ťa tento článok? Podeľ sa s ostatnými o tvoj názor dolu v komentároch, alebo na našom Facebooku či Instagrame! Nezabudni sa tiež pozrieť na náš shop, v ktorom nájdeš množstvo hudby i merchu od tvojich obľúbených interpretov – shop.rukahore.sk

Pre viac noviniek zo sveta hudby klikaj sem!

Zdroje: YouTube, Instagram

Zdroj titulného obrázku: instagram.com/adamvandame

Komentáre

Odporúčame