slováci vianočné songy slovensko vianoce wham! imt smile
Zdroj: youtube.com
NewsPlaylisty

Slováci na Spotify počúvajú vianočné songy vo veľkom! Tieto sú v TOP 5

Ktoré vianočné songy počúvajú Slováci?

Platforma Spotify obsahuje týždenné hudobné rebríčky počúvanosti, každých 7 dní ich aktualizuje a Slováci do nich tento raz dostali vianočné songy! V playliste Top Songs – Slovakia patrí spomedzi prvých 10 nahrávok až osem adventným piesňam. Zaujímavosťou je, že stále preferujeme klasiky od skupiny Wham!, speváčky Mariah Carey či Brendy Lee, alebo Bobbyho Helmsa. Prvý „moderný“ song nájdeme až na šiestej priečke podobe songu Snowman od Sii.

https://open.spotify.com/playlist/37i9dQZEVXbMwW10JmAnzE?si=bec7e571abbe4cdf

Čo je prekvapujúce, prvý slovenský song nájdeme až na 19. priečke v podobe skladby Najkrajšie Vianoce od I.M.T. Smile. Českú hudobnú scénu úspešne zastupuje Calin a jeho song Hannah Montana, ktorý Slováci počúvajú aj cez sviatky a posunuli ho až na 12. miesto. Druhý najväčší úspech z domácej tvorby patrí zatiaľ skupine Lojzo a Mekymu Žbirkovi a ich hitu Každý deň budú vraj Vianoce.

Albumy a produkty od tvojich obľúbených interpretov si môžeš exkluzívne zakúpiť na našom shope! Stačí kliknúť na tento link a dozvieš sa viac!

Zaujal ťa tento článok? Podeľ sa s ostatnými o tvoj názor dolu v komentároch, alebo na našom Facebooku či Instagrame! Nezabudni sa tiež pozrieť na náš shop, v ktorom nájdeš množstvo hudby i merchu od tvojich obľúbených interpretov – shop.rukahore.sk

Pre viac noviniek zo sveta hudby klikaj sem!

Zdroje: YouTube, Spotify

Zdroj titulného obrázku: YouTube

Komentáre

Odporúčame