top 5 spotify slovensko 8.4
Zdroj: youtube.com, ekm.co, soundcloud.com, oneesports.gg, europe-cities.com, elmundo.es
KLIPSK/CZSvetNewsVideo

TOP 5 najhranejších songov na Spotify Slovensko: 8.4.2022

TOP 5 najhranejších songov na Spotify Slovensko: 8.4.2022

TOP 5 najhranejších songov na Spotify Slovensko sa každým týždňom obmieňa, 8.4.2022 rebríčku vládne britský spevák Harry Styles. Okrem neho sa však v našej pätici objaví aj český rapper a spevák Calin, skupina Imagine Dragons či spojenie dvoch slovenských rapperov, Separa a P.A.T..

top 5 spotify slovensko 8.4
Zdroj: youtube.com, ekm.co, soundcloud.com, oneesports.gg, europe-cities.com, elmundo.es

TOP 5 najhranejších skladieb: 8.4.2022

5. P.A.T. a Separ – Hodváb

Dvojica slovenských rapperov, P.A.T. a Separ, sa nedávno spojila v skladbe s názvom HodvábNešlo o ich prvú spoluprácu, keďže sme ich mohli spolu počuť už v songoch ZrkadloGojira či Ples z albumov Franto3UMF a Pancier. Chalani v novom tracku prekvapili prejavom a aj výzorom, „pouličný autor tónov“ vo svojej slohe netradične zvýšil hlas. Tento štýl môžeme nazvať aj ako tzv. scream rap, medzi jeho predstaviteľov patria mená ako 6ix9ineXXXTentacion či Lil Jon.

4. Imagine Dragons & JID – Enemy

Väčšina z vás zrejme pozná videohru s názvom League Of Legends, známejšiu pod skratkou LOL. Jej materská spoločnosť Riot Games sa rozhodla vytvoriť fiktívny seriál s názvom Arcane, ktorého vydanie bolo oznámené už pred dvomi rokmi. Americká skupina sa spojila s 31-ročným rapperom a vytvorila hlavný ťahák tohto seriálu.

Pop-rocková štvorica sa predstaví už onedlho aj neďaleko nás, 28. a 30. mája vystúpia na pražskom letisku Letňany.

TOP 3 songy na Spotify Slovensko: 8.4.2022

3. Glass Animals – Heat Waves

Britská indie kapela vznikla v roku 2010 a spomedzi ich všetkých doposiaľ vydaných singlov, je tento ich jednoznačne najúspešnejším. Song znie melancholicky, avšak vďaka výbornej produkcii a hudbe energicky. V apríli tohto roka sa singel z ich tretieho štúdiového albumu, Dreamland, stal platinovým a ide o ich druhý song, ktorému sa to podarilo. Skladba sa tiež nachádza v soundtracku do známej futbalovej videohry FIFA 21, čo chalanom na popularite len pridalo.

Skupina sa mala predstaviť aj slovenským divákom na trenčianskom letisku prostredníctvom festivalu Pohoda, avšak nevyšlo to zatiaľ ani na tretí pokus. V roku 2018 museli pre vážne zranenie bubeníka zrušiť turné a posledné dva roky nevystúpili, keďže sa oficiálny festival kvôli súčasnej situácii nekonal.

2. Calin – Hannah Montana

Nový album českého speváka s moldavskými koreňmi, Popstar, vyšiel 11. marca 2022 a je mimoriadne úspešný. Za tento úspech však rapper nemusí vďačiť len hitu Praha/Vídeň, počúvaných je všetkých 13 skladieb tohto projektu!

V tanečnom songu Hannah Montana, ktorý bude toto leto ozdobou klubových párty, možno počuť melódiu, inšpirovanú hitom z roku 2013. Ak si dobre spomínate na Sama Smitha, producentskú dvojicu Naughty Boy a ich megahit La La La, vypočujte si melódie v oboch skladbách a dajte nám v komentároch vedieť Váš názor! 

Najpočúvanejší song na slovenskom Spotify: 8.4.2022

1. Harry Styles – As It Was

Bývalá hviezda skupiny One Direction pred dvomi týždňami predstavila prvý singel z nadchádzajúceho albumu Harry’s House, ktorý vyjde už 20. mája 2022!. Spevák je na sólovej dráhe zatiaľ mimoriadne úspešný, čo potvrdil ďalším videoklipom, ktorý sa po deviatich hodinách od uverejnenia na YouTube dostal už nad hranicu 8,5 mil. zhliadnutí. Popová megastar sa rozhodla pre umelecký vizuál s rôznymi extravagantnými a žiarivými outfitmi, tie sú dopĺňané novinkou, ktorá znie ako zo sna.

Styles sa v songu rozpráva sám so sebou a potvrdzuje, že v novom projekte ponúkne fanúšikom možnosť nahliadnuť do jeho súkromia a myšlienok viac, ako kedykoľvek predtým. Harry potvrdil, že nový projekt bude pozostávať z 13 piesní a nesmieme zabudnúť ani na jeho plánovanú tour, ktorá zavíta aj neďaleko Slovenska. So svojou veľkolepou šou sa totiž v rámci turné Love On Tour zastaví 15. júla 2022 v pražskej O2 Arene!

Podeľ sa s ostatnými o tvoj názor dolu v komentároch, alebo na našom Facebooku či Instagrame! Nezabudni sa tiež pozrieť na náš shop, v ktorom nájdeš množstvo hudby i merchu od tvojich obľúbených interpretov, shop.rukahore.sk

Pre viac noviniek zo sveta hudby klikaj sem!

Zdroje: YouTube, Wiki, Genius, open.spotify.com

Zdroj titulného obrázku: youtube.com, ekm.co, soundcloud.com, oneesports.gg, europe-cities.com, elmundo.es

Komentáre

Odporúčame