muse album
Zdroj: TS
KLIPSvetNewsEDMROCKVideo

Britská skupina MUSE vydáva novinku a album, ovplyvnený vojnou a pandémiou!

MUSE vydávajú novinku a album ovplyvnený vojnou a pandémiou

Britská skupina MUSE zverejnila nový singel Compliance, ktorý vyšiel 17. marca 2022 a zároveň oznámila, že čoskoro vydá svoj ďalší album. Deviata štúdiová platňa Will Of The People vyjde 26. augusta 2022 a okrem spomínanej novinky ponúkne aj starší singel Won’t Stand Down. „Album vznikal v Los Angeles a je ovplyvnený rastúcou neistotou a nestabilitou vo svete,“ prezradil spevák Matt Bellamy.

Pandémia, nové vojny v Európe, masívne protesty a nepokoje, kolísanie západnej demokracie, rastúce autoritárstvo, lesné požiare a ďalšie prírodné katastrofy, to všetko ovplyvnilo album.“ Prežívame podľa nich desivé obdobie, ktoré muselo znepokojiť každého. „Album je osobnou navigáciou cez tieto obavy a prípravou na to, čo bude,“ dodáva.

Podľa oficiálnych informácií bude nová kolekcia, ktorej produkcie sa ujali samotní Muse, veľmi pestrá. Môžete sa tešiť na dystopický glam-rock, nostalgickú elektroniku a industriálne znejúce pasáže.

K singlu Compliance vedúca postava tria hovorí: „Vlády, demagógovia, algoritmy sociálnych médií a náboženstvo všetkého druhu nás v období zraniteľnosti zvádzajú, vytvárajú svojvoľné pravidlá a zkreslené predstavy, ktorými sa musíme riadiť. Hovoria nám, že iba oni môžu vysvetliť realitu a zároveň obmedzovať našu slobodu, autonómiu a nezávislé myslenie.  Sme doslova nútení, aby sme denne produkovali povinné dve minúty nenávisti proti cudzej skupine podľa ich výberu a aby sme zatvárali oči pred našim vlastným vnútorným hlasom rozumu.“

Zaujal ťa tento článok? Podeľ sa s ostatnými o tvoj názor dolu v komentároch, alebo aj na našom Facebooku či Instagrame! Nezabudni sa tiež pozrieť na náš shop, v ktorom nájdeš množstvo hudby i merchu od tvojich obľúbených interpretov – shop.rukahore.sk

Pre viac noviniek zo sveta hudby klikaj sem!

Zdroje: YouTube, Wiki, Genius, TS

Zdroj titulného obrázku: TS

Komentáre

Odporúčame