peter lipa v najlepších rokoch
Zdroj: TS
KLIPSK/CZNewsJAZZPOPVideo

Peter Lipa vydáva album V najlepších rokoch vo vzácnej vinylovej podobe!

Peter Lipa a vinylová verzia albumu V najlepších rokoch!

V najlepších rokoch je skvelý album slovenskej jazzovej superlegendy a Peter Lipa dnes vydáva jeho vinylovú verziu. Album pôvodne vyšiel v roku 2001 a na jeho realizácii sa podieľala slovenská autorská a interpretačná špička, napr. textári Lasica, Štrasser, Rusiňák, alebo hudobníci Gašpar, Buntaj, Tatár, Juraj Lehotský atď. Lipa sa na tomto albume prejavil nielen ako jedinečný spevák, ale aj ako hudobný skladateľ – je autorom alebo spolautorom všetkých 18 piesní. Čerešničkou na torte sú dva superhitové live bonusy skladieb  Prosperita a Maturantky.

Vinylovú verziu albumu V NAJLEPŠÍCH ROKOCH si možno zakúpiť v našom internetovom obchode! Klikaj na tento link a zisti viac! 

peter lipa v najlepších rokoch
Zdroj: TS

Album vychádza dnes po 21 rokoch vo vinylovej re-edícii a sám Peter Lipa k nej uvádza: „Na dnešné časy je album dosť dlhý, 18 pesničiek má spolu 71 minút a to sa dnes už nenosí. Vtedajší vydavateľ Millenium records trval na tom, aby sme tam zaradili aj nové live verzie skladieb Prosperita a Maturantky. S odstupom času to považujem za dobrý ťah, najmä preto, lebo tieto piesne sa niekoľkoročným živým hraním veľmi odlišujú od štúdiových verzií z albumu Čierny Peter.

Titulnú pesničku z albumu hrávam občas aj na koncertoch. Vlastne som ju vždy považoval za singel. Keď túto pieseň uvádzam, tak sa vždy pýtam publika, či niekto pozná odpoveď na otázku Kedy sú páni v najlepších rokoch? Ale odpovedám si sám. Vždy. To preto, lebo ten pocit nie je chvíľkový , ale dlhotrvajúci.“

Peter Lipa vydáva vinylovú verziu albumu V najlepších rokoch!

„Tento album bol pre mňa prelomový. Po asi pätnásťročnej spolupráci s Andrejom Šebanom som náhle nemal producenta, ktorý by sa so mnou podieľal na príprave. Ale mal som troch vynikajúcich kolegov (Juraj Tatár, Marcel Buntaj, Martin Gašpar), ktorí stáli pri mne od prvej do poslednej noty, kým album vznikal. Prvý raz sme si vyskúšali v štúdiu nového kolegu Michala Žáčka, z ktorého sa neskôr stal mimoriadne dôležitý člen nášho hudobného združenia.

Hrali sme spolu asi 15 rokov a náš spoločný špeciál s Miškom v pesničke Mokrá ulica je mojim najobľúbenejším miestom celého albumu. A to najdôležitejšie je, že na tomto albume som sa prvý raz v živote prezentoval ako autor všetkých  pesničiek. Pri nahrávaní sa ukázalo, že náš zvukový majster Ďuro Kupec je ako gitarista v tejto zostave absolútne spoľahlivý,“ dopĺňa Lipa informácie o spolupráci na albume s jeho kolegami.

Vinylovú verziu albumu V NAJLEPŠÍCH ROKOCH si možno zakúpiť v našom internetovom obchode! Klikaj na tento link a zisti viac! 

Zoznam skladieb na 2LP V najlepších rokoch:

 1. A1 PÁNI V NAJLEPŠÍCH ROKOCH
 2. A2 MÄSÍČKO
 3. A3 MOKRÁ ULICA
 4. A4 NAD RÁNOM
 5. A5 VÝPALNÍK
 6. B1 DOMÁCI KUTIL
 7. B2 NEVYZNÁM SA V KRÍŽOVKÁCH
 8. B3 ŽIVOT MA NERAZ PREHOL CEZ KOLENO
 9. B4 YOU MIGHT AS WELL GONE AWAY
 10. B5 RAZ DO TÝŽDŇA
 11. C1 CITOVANIE
 12. C2 AWAY TOWARDS OCEAN
 13. C3 JEDNA NOC A DOSŤ
 14. C4 PEACEFUL LULLABY
 15. C5 GÓL DO ŠATNE
 16. C6 CUMULUS
 17. D1 PROSPERITA (live)
 18. D2 MATURANTKY (live)

Zaujal ťa tento článok? Podeľ sa s ostatnými o tvoj názor dolu v komentároch, alebo na našom Facebooku či Instagrame! Nezabudni sa tiež pozrieť na náš shop, v ktorom nájdeš množstvo hudby i merchu od tvojich obľúbených interpretov – shop.rukahore.sk

Pre viac noviniek zo sveta hudby klikaj sem!

Zdroje: TS

Zdroj titulného obrázku: TS

Komentáre

Odporúčame