Warning: Constant DISALLOW_FILE_EDIT already defined in /data/f/5/f56af4f3-a812-4275-964d-2f5471848391/rukahore.sk/sub/news/wp-config.php on line 88
Legenda hip-hopu Grandmaster Flash vystúpi na festivale Pohoda 2022!
grandmaster flash pohoda 2022
Zdroj: TS
KLIPSvetNewsHIP-HOPVideo

Legenda hip-hopu Grandmaster Flash vystúpi na festivale Pohoda 2022!

Legenda hip-hopu Grandmaster Flash na festivale Pohoda 2022!

Legenda hip-hopu, jeden z najvplyvnejších DJ-ov a inovátor Grandmaster Flash svojou show uzavrie otvárací deň na festivale Pohoda 2022.

Grandmaster Flash je vedec a virtuóz, ktorý dokázal, že gramofóny a mixážne pulty môžu byť hudobnými nástrojmi a človek, ktorý zásadne zmenil kurz populárnej hudby,“ týmito slovami udelili Polar Music Prize americkému DJ-ovi, jednému zo zakladateľov hip-hopu a DJ-ingu Josephovi Saddlerovi. Členovia jeho kapely Grandmaster Flash and the Furious Five sú tiež autormi pojmov ako hip-hop a MC. V roku 2007 sa spolu stali prvým hip-hopovým menom v Rock and Rollovej sieni slávy, pričom samotný Grandmaster Flash je tiež prvým DJom v tomto zozname najvýznamnejších postáv svetovej scény.

Grandmaster Flash vystúpi na festivale Pohoda 2022!

My sa tešíme, že Grandmaster Flash zahrá svoj set po Glebovi počas otváracej, štvrtkovej noci v najväčšom festivalovom stane. Sme si istí, že pôjde o mimoriadne silnú noc,“ dodáva organizátor festivalu Michal Kaščák. Začiatkom 70. rokov žil Joseph Saddler v južnom Bronxe, kde študoval elektrotechniku, lebo na tom trvala jeho mama. Jeho otec bol zanieteným zberateľom vinylov, ktorý zase trval na tom, aby mu na ne syn bez dovolenia nesiahal. Joseph mamu poslúchol, otca nie, a tak sa začal príbeh legendy dnes dominantného hudobného žánru hip-hop.

Jeho kariéra pod menom Grandmaster Flash sa začala v rámci susedských party v Bronxe. Kým väčšina DJ-ov jednoducho púšťala obľúbené nahrávky, on nimi neustále kreatívne manipuloval a vytváral tak jedinečné vystúpenia a de-facto i novú hudbu. Považuje sa za autora Quick Mix Theory, Clock Theory a DJ-ských techník ako back-spin, double-back, back-door či punch phrasing a tiež človeka, ktorý výrazne zdokonalil scratching. Postavil tak základy pojmu DJ, ako ho poznáme dnes.

Do jeho beatov sa postupne pridávali rôzni MCs čo neskôr viedlo k založeniu skupiny Grandmaster Flash and the Furious Five. Preslávili ich najmä živé vystúpenia, ale aj hity ako „The Message“, ktorá predznamenala spoločensky angažovanú hip-hopovú tvorbu či pieseň „The Adventures of Grandmaster Flash on the Wheels of Steel“, ktorá je dokonalou demonštráciou Flashovej DJ-skej virtuozity.

Legenda hip-hopu na festivale Pohoda 2022!

Grandmaster Flash pôsobil aj ako hudobný riaditeľ pre seriál z dielne HBO The Chris Rock Show, zahral si pre britskú kráľovnú či na Super Bowle. Pracoval tiež ako co-producent a konzultant hudobného seriálu The Get Down (z dielne Netflixu) z prostredia južného Bronxu. Jednou z postáv seriálu je aj Grandmaster Flash a stvárnil ho Mamoudou Athie. Nájdete ho tiež podpísaného pod množstvom ďalších hudobných i nehudobných projektov či ako jedného z DJ-ov v počítačovej hre DJ Hero.

Tentokrát touruje Grandmaster Flash s interaktívnou hudobno-vizuálnou show s názvom Hip Hop People, Places and Things. Už z názvu vyplýva, že počas setu predstaví významné udalosti, zásadných ľudí, vybavenie, nahrávky i priekopnícke techniky. Párty a dejiny hip-hopu v jednom plus demonštrácia pôvodných zručností zahraných na originálnych nahrávkach z prelomu 70. a 80. rokov a to celé naživo a na obrovských obrazovkách.

grandmaster flash pohoda 2022
Zdroj: TS

Zaujal ťa tento článok? Podeľ sa s ostatnými o tvoj názor dolu v komentároch, alebo na našom Facebooku či Instagrame! Nezabudni sa tiež pozrieť na náš shop, v ktorom nájdeš množstvo hudby i merchu od tvojich obľúbených interpretov – shop.rukahore.sk

Pre viac noviniek zo sveta hudby klikaj sem!

Zdroje: TS, wikipedia.org

Zdroj titulného obrázku: TS

Komentáre

Odporúčame