koncerty pre ukrajinu
Zdroj: TS
News

Koncerty pre Ukrajinu spoja celé Slovensko už tento štvrtok a nedeľu!

V slovenských mestách sa vo štvrtok a nedeľu uskutočnia Koncerty pre Ukrajinu

Hudobná únia Slovenska pripravila v spolupráci s partnermi z regionálnych kultúrnych inštitúcii, občianskych iniciatív a samospráv krajských miest z celého Slovenska sériu koncertov pre Ukrajinu. Hlavným posolstvom siedmych podujatí s názvom Koncert pre Ukrajinu je verejné vyjadrenie spolupatričnosti a solidarity s Ukrajinou a jej obyvateľmi na námestiach najväčších slovenských miest. 

Séria koncertov odštartuje už tento štvrtok 3. marca v Trenčíne. V nedeľu 6. marca budú nasledovať koncerty v Prešove, Košiciach, Banskej Bystrici, Žiline, Trnave a NitrePre každé podujatie bude vytvorená samostatná facebooková udalosť, na ktorej bude koncert z daného mesta streamovaný. Priestor na pódiách dostanú desiatky umelcov, osobností a občianskych aktivistov zo Slovenska i Ukrajiny. 

“Koncerty pre Ukrajinu sú spoločným vyjadrením podpory a ľudskej sú náležitosti s Ukrajinou a jej obyvateľmi. S tými, ktorí zo strachu o svoj život i život svojich najbližších práve húfne opúšťajú svoje domovy i tými, ktorí ostali a rozhodli sa brániť svoju vlasť. Je tiež venovaný kolegyniam a kolegom z ukrajinskej kultúrnej scény, s ktorými nás spájajú roky spolupráce, ľudských vzťahov a priateľstiev. Aj im budú venované tieto koncerty, aj na ich podporu akoukoľvek cestou budeme apelovať, či už na koncertoch, alebo v rámci prebiehajúcich zbierok. Za každé gesto pomoci a podpory vopred ďakujeme všetkým ľuďom dobrej vôle,” uviedol za organizátorov Lumír Mati z Hudobnej únie.

koncerty pre ukrajinu
Zdroj: TS

Zoznam termínov a miest jednotlivých koncertov, účinkujúcich a organizátorov

Trenčín, Mierové námestie – 3.3.2022 (štvrtok), 16:00

Prešov, Hlavná ulica – 6.3.2022 (nedeľa), 18:00

Košice, Hlavná ulica (Dolná brána) – 6.3.2022 (nedeľa), 18:00

Nitra, Svätoplukovo námestie – 6.3.2022 (nedeľa), 16:00

Banská Bystrica, Námestie SNP – 6.3.2022 (nedeľa), 16:00

Žilina, Mariánske námestie – 6.3.2022 (nedeľa), 16:00

Trnava, Trojičné námestie – 6.3.2022 (nedeľa), 16:00

Podeľ sa s ostatnými o tvoj názor dolu v komentároch, alebo na našom Facebooku či Instagrame! Nezabudni sa tiež pozrieť na náš shop, v ktorom nájdeš množstvo hudby i merchu od tvojich obľúbených interpretov, shop.rukahore.sk

Pre viac noviniek zo sveta hudby klikaj sem!

Zdroje: TS

Zdroj titulného obrázku: TS

Komentáre

Odporúčame