top 5 albumov slovensko 1.3
Zdroj: shop.rukahore.sk
KLIPSK/CZNewsHIP-HOPVideo

TOP 5 najhranejších albumov na Spotify Slovensko: 1.3.2022

TOP 5 najhranejších albumov na Spotify Slovensko: 1.3.2022

TOP 5 najhranejších albumov na Spotify Slovensko sa každým týždňom obmieňa, 1.3.2022 rebríčku vládne československá scéna. Medzi štyri slovenské albumy sa dostal aj jeden český, ten však v predošlom kalendárnom roku patril medzi tie najhranejšie vôbec. Poďme sa pozrieť na TOP 5 najpočúvanejších albumov dneška!

top 5 albumov slovensko 1.3
Zdroj: shop.rukahore.sk

TOP 5 najhranejších albumov: 1.3.2022

5. SeparOG

OG je štvrtý sólový a celkovo desiaty štúdiový album rappera Separa zo skupiny DMS. Snippet aj s albumom bol vydaný dňa 4. apríla 2020. Album bol 3. mája 2020 zverejnený na streamovacích službách a 12. mája aj na YouTube. OG Tour sa začalo 5. júla 2021 na chorvátskom festivale v Zrće. Po vydaní albumu nastali problémy s autorskými právami. Niektorí fanúšikovia, čo si album objednali a dostali ho skôr, ho zverejnili na pirátske stránky. Separ ich upozornil, aby ho odtiaľ stiahli, inak im môže hroziť pokuta v tisícoch eurách.

Ako prvý singel z albumu bol predstavený song „OG“ 12. februára 2020. Cena klipu sa pohybovala na úrovni 15 tis. eur, čo z neho robí jeden z najdrahších slovenských klipov histórie. Separ neskôr zistil, že beat k tejto skladbe bol kradnutý. Druhý singel, Všetci za jedného, dal dokopy so svojou vtedajšou priateľkou Tinou a do klipu zapojili aj fanúšikov.

ALBUM OG NÁJDEŠ AJ NA NAŠOM SHOPE, KLIKAJ NA TENTO LINK A DOZVIEŠ SA VIAC! 

4. Kontrafakt – KF ako Rolls

RytmusEgo a Anys vydali svoj piaty štúdiový album 3. decembra 2021 a pokračujú v nastolenom trende. Ich posledné dva albumy obsahovali rovnaký počet nahrávok ako ten najnovší. Hovoríme o projektoch Navždy z roku 2013 a Real Newz, ktorý uzrel svetlo sveta o šesť rokov neskôr.

Úvodnou skladbou s názvom Reklama Na Rap na seba skupina upriamila veľkú pozornosť. Nielen tým, že šlo o prvú ochutnávku nového albumu piešťanskej formácie s názvom KF ako Rolls. Tiež aj vizuálom, ktorý skupina v deň vydania albumu uverejnila na YouTube a práve ukázala, že stále patrí na špičku domácej scény.

Chalani sa v klipe vozia v luxusnom Rolls-Royce, následne nasadajú do privátneho lietadla, ktorým letia do Dubaja, kde si najprv užívajú vody Perzského zálivu. Premiestňujeme sa s nimi však aj na púšť či do večernej atmosféry luxusnej metropoly. Rapperi sú po celý čas obklopení drahými autami a exotickým pozadím veľkomesta.

ALBUM KF AKO ROLLS NÁJDEŠ NA NAŠOM RUKA HORE SHOPE, KLIKAJ NA TENTO LINK A DOZVIEŠ SA VIAC! 

TOP 3 albumy na Spotify Slovensko: 1.3.2022

3. Viktor Sheen – Příběhy a sny 

Siedmy projekt za posledných osem rokov je prekvapením, vydaný bez väčšieho oznámenia a rapper o ňom veľa nepovedal. Niečo málo sme počuli zo skladieb Příběhy, sny a Spaceship prostredníctvom jeho Insta stories. Táto éra českého umelca však hovorí najmä o tom, že sa z neho stal dvojnásobný otec, tentokrát na svet priviedol dcérku Viktoriu.

Práve o tejto téme je aj skladba s číslom 9, Baby Shark, na ktorej hosťuje jeho kamarát Robin Zoot. Ide o výpoveď ich pocitov, ohľadom nového života a spojenie hudobnej kariéry a osobného rodičovského života a povinností s ním spojenými. Projekt otvára skladba Sklo, na ktorej začiatku hudobník diskutuje so svojou priateľkou, ktorá mu vyjadruje svoju nespokojnosť. On v skladbe následne hovorí, ako chce zabezpečiť svoju rodinu a priznáva, že sa cíti lepšie ako kedykoľvek predtým. O rovnakej téme hovoril spolu s Rytmusom v nedávnej novinke s názvom Cheers. Naposledy nám predstavil klip ku skladbe Nostalgie, v ktorom sa vracia do minulosti prostredníctvom chladničky.

Album nájdeš a môžeš kúpiť aj na našom shope, stačí kliknúť na TENTO LINK

Separ v rebríčku aj so skupinou DMS

2. DMS – HUHU

Separ, Smart a Dame vydali v decembri 2021 svoj nový projekt HUHU, ktorý bol vďaka klipu k prvému singlu s názvom Tanečná Pesnička mimoriadne očakávaný. Obsahuje šestnásť piesní a už len pri pohľade na ich názvy vidíme, že chalani ostali odčlenení od zvyšku scény. Rapperi sa rozhodli pre featy mimo rappového sveta a zavolali si na pomoc tri zvučné mená. V prvom rade nitriansku formáciu Horkýže Slíže, ktorá tento rok oslavuje 30. výročie založenia a spojila sa s DMS v spomínanom songu Rampa.

Rómska skupina Kuky Band v zložení Jozef Kuky a René Kmeťo je na našom území fenoménom, počujeme ich v skladbe Čalamáda. Zďaleka najväčšie prekvapenie na nás však čakalo hneď na songu č.2, legendárny spevák Richard Müller. Rodák z Hlohovca celú kariéru cestoval cestou po schodoch a poznával poschodia, tentokrát sa dostal na to rappové a svoj hlas prepožičal skladbe Áno.

Na našom shope si môžeš zakúpiť CD spolu s download kartou, vďaka ktorej si budeš môcť stiahnuť digitálnu verziu projektu. Tú dostaneš vo fyzickej podobe spolu s albumom.
KLIKAJ NA TENTO LINK A DOZVIEŠ SA VIAC!

Najpočúvanejší album na slovenskom Spotify: 1.3.2022

1. Pil C – Odsúdení Na Úspech

Album, ktorý pred tromi mesiacmi trhal rekordy v počúvanosti na streamovacích službách. Rapper v decembri na svojom Instagramovom profile zverejnil štatistiky najhranejších piesní na Slovensku a skladby jeho najnovšieho počinu vtedy zaplnili TOP 15 priečok! Platilo to v prípade služby Spotify a aj Apple Music.

Vlastným menom, Lukáš Kajanovič vtedy zverejnil sedemciferný údaj v podobe 5 434 605 streamov. Tomuto číslu určite napomohol aj fakt, že piesne ako Hawaii (3,7 mil. streamov) a V Podzemí Freestyle (605 tis. streamov) boli vonku už dávno pred vydaním samotného albumu. Výnimočné však bolo to, že sa poslucháčom týchto 16 skladieb podarilo nazbierať jeden milión počutí na jediný deň! To je číslo, ktoré sa v našich končinách a aj na domácich albumoch tak často nevidí. Aj preto sa dostal do rebríčka TOP 5 najpočúvanejších albumov za rok 2021.

ALBUM ODSÚDENÍ NA ÚSPECH NÁJDEŠ AJ NA NAŠOM RUKA HORE SHOPE, KLIKAJ NA TENTO LINK A DOZVIEŠ SA VIAC! 

Podeľ sa s ostatnými o tvoj názor dolu v komentároch, alebo na našom Facebooku či Instagrame! Nezabudni sa tiež pozrieť na náš shop, v ktorom nájdeš množstvo hudby i merchu od tvojich obľúbených interpretov, shop.rukahore.sk.

Pre viac noviniek zo sveta hudby klikaj sem!

Zdroje: YouTube, Wiki, Genius

Zdroj titulného obrázku: shop.rukahore.sk

Komentáre

Odporúčame