Warning: Constant DISALLOW_FILE_EDIT already defined in /data/f/5/f56af4f3-a812-4275-964d-2f5471848391/rukahore.sk/sub/news/wp-config.php on line 88
TOP 5 najhranejších songov na Spotify Slovensko: 19.2.2022
top 5 spotify slovensko 19.2
Zdroj: youtube.com, Yael, ekm.co, soundcloud.com, oneesports.gg
KLIPSK/CZSvetNewsEDMHIP-HOPPOPVideo

TOP 5 najhranejších songov na Spotify Slovensko: 19.2.2022

TOP 5 najhranejších songov na Spotify Slovensko: 19.2.2022

TOP 5 najhranejších songov na Spotify Slovensko sa každým týždňom obmieňa, 19.2.2022 rebríčku vládne nový duet členov zoskupení DMS a Milion+. Okrem nich sa však v našej pätici objaví aj pieseň od skupiny Glass Animals či skladba, ktorá sa objavuje v novom seriáli Arcane.

top 5 spotify slovensko 19.2
Zdroj: youtube.com, Yael, ekm.co, soundcloud.com, oneesports.gg

TOP 5 najhranejších skladieb: 19.2.2022

5. Imagine Dragons & JID – Enemy

Väčšina z vás zrejme pozná videohru s názvom League Of Legends, známejšiu pod skratkou LOL. Jej materská spoločnosť Riot Games sa rozhodla vytvoriť fiktívny seriál s názvom Arcane, ktorého vydanie bolo oznámené už pred dvomi rokmi. Americká skupina sa spojila s 31-ročným rapperom a vytvorila hlavný ťahák tohto seriálu.

Pop-rocková štvorica sa predstaví už onedlho aj neďaleko nás, 28. a 30. mája vystúpia na pražskom letisku Letňany.

4. Lost Frequencies & Calum Scott – Where Are You Now

Ako druhú si predstavíme letnú novinku z dielne belgického DJa a britského speváka a skladateľa. Vlastným menom, Felix De Laet, je 27-ročný rodák z Bruselu a je známy najmä vďaka songom Are You With Me či Reality. Prvý spomínaný bude slovenskému divákovi určite povedomý, nejde však o jeho vlastnú pieseň, ale remix rovnomenného songu country speváka Eastona Corbina. Producent patrí k najvychytenejším producentom súčasnosti, doposiaľ má na konte dva albumy.

32-ročný Calum Scott na seba mimoriadne upozornil cez televíznu súťaž Britain’s Got Talent, kde odspieval cover na song od švédskej speváčky Robyn, Dancing On My Own. Obsadil konečné šieste miesto a neskôr vydal svoju verziu tohto songu, ktorá je snáď populárnejšia než samotný originál. Okrem tejto nahrávky vydal tiež úspešný hit You Are The Reason a jeho, zatiaľ jedinému, albumu Only Human, sa v Británii dostalo pozitívnej recepcie.

Top 3 songy na Spotify Slovensko: 19.2.2022

3. Glass Animals – Heat Waves

Britská indie kapela vznikla v roku 2010 a spomedzi ich všetkých doposiaľ vydaných singlov, je tento ich jednoznačne najúspešnejším. Song znie melancholicky, avšak vďaka výbornej produkcii a hudbe energicky. V apríli tohto roka sa singel z ich tretieho štúdiového albumu, Dreamland, stal platinovým a ide o ich druhý song, ktorému sa to podarilo. Skladba sa tiež nachádza v soundtracku do známej futbalovej videohry FIFA 21, čo chalanom na popularite len pridalo.

Skupina sa mala predstaviť aj slovenským divákom na trenčianskom letisku prostredníctvom festivalu Pohoda, avšak nevyšlo to zatiaľ ani na tretí pokus. V roku 2018 museli pre vážne zranenie bubeníka zrušiť turné a posledné dva roky nevystúpili, keďže sa oficiálny festival kvôli súčasnej situácii nekonal.

2. Yael – My

Herec, rapper, spevák a model Matúš Kolárovský sa v novinke prostredníctvom textu prihovára ku každej žene. Oslavuje tiež vzťah medzi dvoma ľuďmi a poukazuje na dôležitosť postavenia muža v tomto zväzku. Inšpiráciu pri tvorbe mladý interpret čerpal z udalostí posledných dni a mesiacov, ktoré mu do života priniesli obrovskú radosť. Podvodné zábery predstavujú obdobie úzkosti a aj neustáleho tlaku vyvíjaného na interpreta a vzdialený trojuholník symbolizuje silu a aj jednotu v tíme, ktorý pevne stojí za ním.

Najpočúvanejší song na slovenskom Spotify: 19.2.2022

1. Separ – Zasvoe feat. Yzomandias

Slovenská a česká scéna opäť spája veľké mená, tentokrát sú to Yzomandias a Separ, ktorí vydávajú skladbu Zasvoe. Oficiálny videoklip sa objavil v nedeľu, 13. februára, na oficiálnom YouTube kanáli skupiny DMS. Chalani v novom songu hovoria o tom, že nikdy nič nedostali na striebornej tácke. Všetko si totiž podľa vlastných slov kúpili za svoje, teda „zasvoe“. Nie je žiadnym prekvapením, že novinka si našla obrovské množstvo fanúšikov, ktorí klip dostali už nad hranicu 650 tis. pozretí.

Podeľ sa s ostatnými o tvoj názor dolu v komentároch, alebo na našom Facebooku či Instagrame! Nezabudni sa tiež pozrieť na náš shop, v ktorom nájdeš množstvo hudby i merchu od tvojich obľúbených interpretov, shop.rukahore.sk. Nezabudni tiež hlasovať za svojich obľúbených interpretov v 19 kategóriách v našej ankete Ruka Hore Awards na stránke awards.rukahore.sk. Hlasovanie trvá do 1. marca. 

Pre viac noviniek zo sveta hudby klikaj sem!

Zdroje: YouTube, Wiki, Genius

Zdroj titulného obrázku: youtube.com, Yael, ekm.co, soundcloud.com, oneesports.gg

Komentáre

Odporúčame