Warning: Constant DISALLOW_FILE_EDIT already defined in /data/f/5/f56af4f3-a812-4275-964d-2f5471848391/rukahore.sk/sub/news/wp-config.php on line 88
Daniel Landa a Anička Malinová: Song o hrdinoch 2. sv. vojny v trendoch!
daniel landa anička malinová
Zdroj: youtube.com
KLIPSK/CZNewsFOLKROCKVideo

Daniel Landa a Anička Malinová: Song o hrdinoch 2. sv. vojny v trendoch!

Daniel Landa si songom Anička Malinová uctieva hrdinku vojny

Populárny český folk-rockový spevák Daniel Landa otvára svoj hudobný rok 2022 songom Anička Malinová. Uctieva si ním hrdinov 2. svetovej vojny, pretože ona, jej manžel, Jozef Gabčík a mnoho ďalších sa podieľalo na atentáte na nacistického generála polície, Reinharda Heydricha. Táto udalosť bola z pohľadu vývoja vojny kľúčovou.

Song dostáva aj videoklip, v ktorom umelec skvelo stvárňuje rôzne situácie spred 80 rokov. Vidíme, ako sa manželia stretli a spoznali, znázornené je aj vozidlo spolu s Heydrichom a na konci Anička Malinová umiera po strele do hlavy. 53-ročný spevák z Prahy celý príbeh a myšlienku za novinkou vysvetlil na svojom oficiálnom Facebookovom profile:

Jozef Gabčík a Anna Malinová tvorili v čase, tesne pred svetoznámym útokom na tretieho najmocnejšieho muža Tretej ríše, Reinharda Heydricha, milostný pár. Nejednalo sa len o zakrývací vzťah odbojárov, ale o hlbokú lásku dvoch mladých ľudí. Pieseň má pripomenúť nielen hlavných aktérov zabitia Heydricha, ale všetkých tých, ktorí sa stali obeťami nacistickej pomsty po operácii Anthropoid.

Anna Malinová zomrela 24.10.1942 v Mauthausene. Pod zámienkou lekárskej kontroly bola postavená k výškomeru a pomocou špeciálne zabudovaného zariadenia popravená strelou do zátylku. V rovnaký deň bolo na tom istom mieste popravených ďalších 261 spolupracovníkov, parašutistov a ich najbližších.

Podeľ sa s ostatnými o tvoj názor dolu v komentároch, alebo na našom Facebooku či Instagrame! Nezabudni sa tiež pozrieť na náš shop, v ktorom nájdeš množstvo hudby i merchu od tvojich obľúbených interpretov, shop.rukahore.sk.

Pre viac noviniek zo sveta hudby klikaj sem!

Zdroje: YouTube, Wiki, Facebook

Zdroj titulného obrázku: YouTube

Komentáre

Odporúčame