kanye west netflix jeen-yuhs
Zdroj: rap-up.com
NewsHIP-HOP

Kanye West alias Ye žiada Netflix o schválenie dokumentu Jeen-Yuhs!

Kanye alias Ye žiada Netflix o schválenie dokumentu Jeen-Yuhs!

Kanye West alias Ye sa obrátil na sociálnu sieť Instagram, kde žiada spoločnosť Netflix o konečné schválenie strihu v súvislosti s pripravovaným dokumentom Jeen-Yuhs. Tento film, ktorý režírujú Coodie Simmons a Chike Ozah a má premiéru 23. januára na filmovom festivale Sundance, je trojdielny dokument natočený počas 20 rokov jeho kariéry.

Dokument prezentuje rappera, ktorý si buduje cestu od speváka k podnikateľovi a stáva sa globálnou značkou. Dokument sa tiež zaoberá jeho neúspešnou kandidatúrou na prezidenta v roku 2020 a smrťou jeho matky Dondy, podľa ktorej pomenoval svoj najnovší album.

Láskavo to hovorím naposledy. Musím získať konečnú úpravu a osobne schváliť tento dokument ešte pred jeho vydaním na Netflixe. Okamžite mi povoľte prístup k strižni, aby som mohol mať na starosť svoj vlastný imidž. Vopred ďakujem.

Kanye West alias Ye žiada Netflix o osobné schválenie dokumentu Jeen-Yuhs

V rozhovore pre portál Variety, zverejnenom začiatkom tohto týždňa, režiséri Simmons a Ozah prezradili, že v Jeen-Yuhs patrí finálny strih práve im. Táto správa bola prekvapivá, pretože o Westovi je známe, že pokiaľ ide o jeho imidž, je mimoriadne precízny a manipulatívny. Coodie Simmons sa k obsahu filmu vyjadril nasledovne:

Keď sa do toho zapojí jeho tím a obchodníci, je jasné, že sa k tomu vyjadria. Ja som však potreboval povedať tento príbeh. Nejde o to, aby bol Kanye prezentovaný ako sympatický alebo nie, zábery neklamú. Čo robí film výnimočným je, že to nie je niečo definitívne, je to jeho cesta mojimi očami.“

Dokument Jeen-Yuhs bude premietaný na festivale Sundance 23. januára, na Netflixe bude k dispozícii 16. februára. Pre tých z Vás, ktorí hľadajú význam slova z názvu tohto dokumentu: Jeen-Yuhs znamená „genius„, keďže sa to vyslovuje rovnako.

Podeľ sa s ostatnými o tvoj názor dolu v komentároch, alebo na našom Facebooku či Instagrame! Nezabudni sa tiež pozrieť na náš shop, v ktorom nájdeš množstvo hudby i merchu od tvojich obľúbených interpretov, shop.rukahore.sk.

Pre viac noviniek zo sveta hudby klikaj sem!

Zdroje: YouTube, Instagram, variety.com

Zdroj titulného obrázku: rap-up.com

Komentáre

Odporúčame