6 významných slovenských hudobných osobností, ktoré nás v roku 2021 opustili
Zdroj: zivot.pluska.sk, spravy.rtvs.sk, noizz.aktuality.sk, kultura.sme.sk, cas.sk, tn.nova.cz
News

6 významných slovenských hudobných osobností, ktoré nás v roku 2021 opustili

6 hudobných osobností, ktoré nás v roku 2021 opustili

V dnešnom článku sa pozrieme na 6 významných slovenských hudobných osobností, ktoré nás počas predošlého kalendárneho roka navždy opustili. Ani rok 2021 sa nezaobišiel bez smutných správ o smrti osobností z oblasti kultúry a zábavy, na ktorých sme vyrastali. Niektoré opustili svet v pokročilom veku, iné zas nečakane a náhle. Pripomeňme si ich v chronologickom poradí.

6 významných slovenských hudobných osobností, ktoré nás v roku 2021 opustili
Zdroj: zivot.pluska.sk, spravy.rtvs.sk, noizz.aktuality.sk, kultura.sme.sk, cas.sk, tn.nova.cz

6 hudobných osobností, ktoré nás v roku 2021 opustili

1. február: Vo veku 73 rokov zomrel spevák Robo Kazík. Počas svojej kariéry vydal množstvo albumov, kompilácií, preslávil sa najmä účinkovaním v hudobno-zábavnej relácii Slovenskej televízie s názvom Repete. Populárny hudobník zomrel náhle a nečakane, príčinou smrti bol infarkt.

23. marec: Vo veku 89 rokov zomrela šansoniérka a rodáčka z Bratislavy Hana Hegerová. Vlastným menom, Carmen Farkašovej patrilo aj pomenovanie „nekorunovaná kráľovná šansónu„. Medzi jej hity patria napríklad Levandulová, Lásko prokletá či Čerešne. Zomrela v pražskej Nemocnici na Homolce, kde bola hospitalizovaná po zlomenine stehennej kosti.

26. máj: Rozhlasový moderátor Július Viršík zomrel vo veku 56 rokov. Náhla smrť populárneho rádiového hlasu zasiahla celé Slovensko. V 90. rokoch minulého storočia pôsobil v rádiu Rock FM a naposledy bol súčasťou Rádia Expres prostredníctvom obľúbenej relácie Twentyfive. V roku 2004 bol tiež porotcom v televíznej súťaži Slovensko hľadá SuperStar.

6 hudobných osobností, ktoré nás v roku 2021 opustili

18. júl: Humorista, dramatik, prozaik, režisér a moderátor Milan Lasica nás navždy odišiel vo veku 81 rokov. Bol súčasťou najobľúbenejšej humoristickej dvojice spolu s Júliusom Satinským, s ktorým originálnym humorom rozosmievali divákov v Česku a aj na Slovensku. Lasica bol úspešným filmovým hercom a svoj výnimočný talent predviedol aj ako textár a spevák.

Zomrel počas výročného koncertu skupiny Bratislava Hot Serenaders v bratislavskom Štúdiu L+S. Keď dospieval skladbu Ja som optimista, náhle počas klaňačky odpadol a oživiť sa ho už nepodarilo. Príčinou úmrtia bola náhla porucha srdcového rytmu.

18. október: Vo veku 74 rokov zomrela operná speváčka Edita Gruberová. Sopranistka počas svojej viac než 50-ročnej kariéry vystupovala na operných scénach v mnohých krajinách. Vrátane Rakúska a Nemecka, účinkovala v slávnej milánskej La Scale, Royal Opera House v Londýne, newyorskej Metropolitnej opere a aj v parížskej opere. Speváčka naposledy vydýchla vo svojej vile v švajčiarskom Zürichu.

10. november: Vo veku 69 rokov nás navždy opustil slovenský spevák a skladateľ Miroslav „Meky“ Žbirka. Bol legendou slovenskej hudobnej scény, jeho začiatky sa spájajú so skupinou Modus, neskôr založil vlastnú kapelu Limit. V júni 1983 vyhral Bratislavskú lýru so skladbou Nechodí. Bol viacnásobným Zlatým slávikom a aj víťazom ankety Spevák roka. Zomrel v Prahe na komplikovaný zápal pľúc.

Podeľ sa s ostatnými o tvoj názor dolu v komentároch, alebo na našom Facebooku či Instagrame! Nezabudni sa tiež pozrieť na náš shop, v ktorom nájdeš množstvo hudby i merchu od tvojich obľúbených interpretov, shop.rukahore.sk.

Pre viac noviniek zo sveta hudby klikaj sem!

Zdroje: YouTube, Wiki, noizz.aktuality.sk, dennikstandard.sk, topky.sk, cas.sk, ta3.com, plus7dni.pluska.sk

Zdroj titulného obrázku: zivot.pluska.sk, spravy.rtvs.sk, noizz.aktuality.sk, kultura.sme.sk, cas.sk, tn.nova.cz

Komentáre

Odporúčame