dua lipa bratislava lovestream
Zdroj: nme.com
NewsEventySlovensko

Dua Lipa a Bratislava 2022: Festival Lovestream predstavil druhú hviezdu

Dua Lipa a Bratislava 2022: Druhá hviezda festivalu Lovestream

Festival Lovestream predstavuje ďalšiu obrovskú hviezdu, do hlavného mesta Bratislava príde britská popstar, Dua Lipa! Táto nová akcia teší slovenských fanúšikov čoraz viac, nedávno sme sa totiž dozvedeli, že na našom území po prvý raz vystúpia aj legendárni Red Hot Chili Peppers. Tým bude patriť futbalový štadión Tehelné Pole v nedeľu, 12. júna 2022, zatiaľ čo Lipa na ňom vystúpi ako headlinerka dňa o deň skôr, v sobotu 11. júna 2022. Piatkový program bude československý, koncertovať budú Čechomor, Lucie, Kryštof či IMT Smile.

Predaj vstupeniek sa spúšťa v pondelok 20. decembra o 10:00 exkluzívne na stránke Predpredaj.sk. Najrýchlejší a najšikovnejší fanúšikovia si lístky budú môcť zakúpiť v cene 69 eur, tzv. Lucky Love vstupenky. Následne sa cena vstupeniek zvýši na 79 eur, podľa typu vstupenky.

Na našom shope nájdeš oba albumy Duy Lipy aj vo vzácnych verziách, exkluzívne len na Ruka Hore shope! Stačí kliknúť na TENTO LINK a dozvieš sa viac! 

Dua Lipa a jej doterajšia hudobná kariéra

V Európe a Austrálii zožala úspech so svojím druhým singlom Be the One. Ide o jedinú skladbu z prvého albumu z roku 2015, ktorú nenapísala. Tento song ju predstavil aj väčšine slovenských fanúšikov. Singel sa dostal do TOP 10 hudobných rebríčkov vo viac ako 11 európskych štátoch a v Belgicku sa dostal dokonca na prvé miesto. Dostala sa na renomovaný zoznam BBC Sound of 2016 a v januári toho roku začala svoje prvé turné po Veľkej Británii a Európe, ktoré pokračovalo až do novembra. Ďalší zo singlov, Hotter than Hell, vydaný 6. mája, sa dostal na 15. miesto v Spojenom kráľovstve a do TOP 20 v niekoľkých krajinách.

26. augusta 2016 vydala svoj ďalší singel Blow Your Mind (Mwah). Ten bol inšpirovaný jej predchádzajúcimi pokusmi zmeniť sa fyzicky, aby sa dostala k práci modelky, čo malo negatívny vplyv na jej myslenie. Stal sa jej prvým americkým zápisom v rebríčku Billboard Hot 100, konkrétne sa vyšplhal na 72. miesto a tiež sa umiestnil na vrchole rebríčka Billboard Dance Club Songs a vyvrcholil na 23. mieste v rebríčku Billboard Mainstream Top 40. V novembri toho roku sa objavila v singli Seana Paula No Lie, ktorý sa dostal na 10. miesto v britskom rebríčku. V januári budúceho roku spolupracovala s holandským producentom Martinom Garrixom na songu Scared to Be Lonely, ktorý sa v Spojenom kráľovstve umiestnil na 14. mieste.

Po takmer dvoch rokoch práce vydala 2. júna 2017 aj svoj debutový album, ktorý sa dostal na 3. miesto britského rebríčka. Nasledujúci mesiac vydala New Rules, ide o prvý singel, ktorý sa dostal na vrchol britského rebríčka. Umiestnil sa na 2. mieste v Austrálii, 6. v USA a 6. v Kanade. Jej vystúpenie na festivale Glastonbury 23. júna 2017 prilákalo na podujatie jeden z najväčších davov za posledné obdobie.

Dua Lipa po roku 2018 a Future Nostalgia

V januári 2018 získala nominácie v piatich kategóriách na Brit Awards ako jediná umelkyňa toho roku a zároveň ako prvá umelkyňa, ktorej sa to podarilo. Získala ceny v kategóriách British Female Solo Artist a British Breakthrough Act a vystúpila aj na slávnostnom odovzdávaní cien v O2 Aréne v Londýne 21. februára. Spolupracovala s producentom elektronickej hudby Whethanom na piesni High, ktorá sa objavuje aj v soundtracku k filmu Fifty Shades Freed. V apríli toho roku poskytla vokály a prispela k textu singlu One Kiss od Calvina Harrisa, ktorý sa stal jej druhým singlom na vrchole hitparád v Spojenom kráľovstve. Následne sa seba upútala pozornosť singlom Electricity, ktorého súčasťou sú aj producenti Diplo a Mark Ronson.

Najaktuálnejšou kapitolou speváčky je zatiaľ album Future Nostalgia z roku 2020, ktorý predstavila megahitom Don’t Start Now. Nasledovali piesne ako Physical či Break My Heart, ktoré dobyli slovenské rádiá a rebríčky po celom svete. Nesmieme však zabudnúť ani na song Levitating, ktorému pridal na popularite featuring v podobe rappera DaBabyho, ktorý ho z hľadiska slávy posunul na úplne iný level. Naposledy sa pripomenula skladbou s legendárnym britským klaviristom a spevákom Eltonom Johnom s názvom Cold Heart.

Podeľ sa s ostatnými o tvoj názor dolu v komentároch, alebo na našom Facebooku či Instagrame! Nezabudni sa tiež pozrieť na náš shop, v ktorom nájdeš množstvo hudby i merchu od tvojich obľúbených interpretov, shop.rukahore.sk.

Pre viac noviniek zo sveta hudby klikaj sem!

Zdroje: YouTube, Wiki, thefamouspeople.com, goout.net, predpredaj.zoznam.sk

Zdroj titulného obrázku: nme.com

Komentáre

Odporúčame