Warning: Constant DISALLOW_FILE_EDIT already defined in /data/f/5/f56af4f3-a812-4275-964d-2f5471848391/rukahore.sk/sub/news/wp-config.php on line 88
Kontrafakt a Iní: "Yzo, Ektor, Kali, Spirit, Separ - všetci sú to frajeri"
kontrafakt iní
Zdroj: youtube.com
KLIPSK/CZNewsHIP-HOP

Kontrafakt a Iní: „Yzo, Ektor, Kali, Spirit, Separ – všetci sú to frajeri“

Kontrafakt a Iní: Rapperi používajú plameňomet a chvália cz/sk scénu

Skupina Kontrafakt vydáva videoklip ku skladbe Iní, ktorá bude súčasťou očakávaného nového albumu skupiny, KF ako Rolls. Skladba číslo dva vyšla, rovnako ako jednotka s názvom Reklama Na Rap, aj spolu s vizuálom. V tomto prípade nám Rytmus, Ego a Anys opäť ponúkajú možnosť pozrieť na na autá značky Rolls-Royce a potvrdzujú pokračovanie spolupráce s QORPO. Ide o najväčšie slovenské Crypto & NFTs game developer štúdio. Hlavné slovo pri natáčaní klipu mali režiséri Goldy a Nikita Rublev.

Patrika Vrbovského alias Rytmusa na začiatku klipu možno vidieť ako tri rozličné postavy. Pravdepodobne ide o jeho postavy z minulosti, ktorým hovorí, že dnes je už iný. Ak si spomínaš na cover jeho albumu Fenomen z roku 2011, tak ti osoba, vychádzajúca z auta, určite nebude cudzia. Ega spočiatku vidíme ako robota, následne vo svojom civilnom oblečení chváli celú cz/sk scénu. Yzo, Ektor, Kali, Spirit, Separ boli spomenutí a člen skupiny potom tiež nezabudol dodať, kto bol vlastne pri tom skutočnom zrode nášho „rappového povstania“.

„Nemyslím si, že som lepší, ale ani horší jako ty,
nemyslím si, že mám lepšiu vieru, alebo tie najlepšie hodnoty,
ale pravda tým pádom nebude len jedna a to si aj bezomňa pochopil,
každý je iný, každý inak jedná, to preto, lebo nie sme roboti.“ 

Ego ponúkol jednu z najzrozumiteľnejších a najzaujímavejších sloh za posledné obdobie. V jeho slovách sa skrýva viacero zaujímavých myšlienok a potvrdzuje to, že táto rapperská trojica sa lyricky pohybuje niekde inde, než zvyšok.

Videosnippet nového albumu je vonku spolu s oficiálnym tracklistom

Pred pár dňami sme sa na YouTube kanáli Rytmusa s názvom ‚DONFANTASTICKYPESS‘ potešili z videosnippetu celého albumu. Chalani si na pomoc zavolali viacero spolupracovníkov a kamarátov, ktorým pustili všetky songy a nám len kúsky z nich. 13 songov obsahuje len 3 featuringy, ktoré sa nachádzajú na spoločnej skladbe. Rytmus po prehratí skladby Vyspím Sa Až V Hrobe vysvetlil myšlienku za celou nahrávkou:

„Na Slovensku to tak funguje, že keď si po štyridsiatke, tak už zomieraš. Ale môj názor je taký, že vtedy ešte len začína život. Tým som chcel ukázať, že aj v rape je to popi*i. Lebo pozri sa, kde sú rapperi po štyridsiatke vo svete. Tak som to myslel.“ 

Hlavný producent a člen skupiny Kontrafakt, Anys, hovoril o beatoch, ako ich skupina zháňala a možno aj otvorila dvere mladým producentom, ktorí nevedia, ako to v hudobnom svete chodí:

„Písal som asi 300 ľuďom a skoro nikto nefunguje tak, že má doma beaty v šuflíku. Nie je to tak, ako DJ Wich, ktorý ti pošle beatpack, ktorý si šanuje doma. Drvivá väčšina funguje tak, že beaty, ktoré spravia, dajú na BeatStars, aby im to aspoň čo-to zarábalo. Keď ti robia beaty exkluzívne, tak sú len tvoje. To funguje tak, že im dáš dopredu nejakú zálohu, pošleš mu nejakú referenciu, že čo sa ti páči a dohodnete si počet zmien. Vlastne, že koľko krát ti to v tej sume reviduje.“

Tracklist albumu KF ako Rolls

Rapperi pokračujú v nastolenom trende, posledné dva albumy obsahovali rovnaký počet nahrávok ako tento. Hovoríme o projektoch Navždy z roku 2013 a Real Newz, ktorý uzrel svetlo sveta o šesť rokov neskôr. Celý videosnippet si môžeš pozrieť na linku nižšie. Tracklist albumu je nasledovný:

 • 1. Reklama Na Rap (už vydaný)
 • 2. Iní (už vydaný)
 • 3. Čo Vieš O
 • 4. Vyspím Sa Až V Hrobe
 • 5. Nechcem Byť Mladý
 • 6. Ja Som Ťa Varoval
 • 7. Real Man
 • 8. Vydržať
 • 9. XX
 • 10. Mam P*** Kolko To Bude Mať Videní (feat. Nik Tendo, Yzomandias & Separ)
 • 11. Prax
 • 12. Nezabúdam Odkial Som
 • 13. KF ako Rolls

Hľadáš tip na vianočný darček? Na našom shope nájdeš množstvo merchu a hudby skupiny Kontrafakt a zvlášť Rytmusa či Ega! Stačí kliknúť na TENTO LINK a dozvieš sa viac! 

Podeľ sa s ostatnými o tvoj názor dolu v komentároch, alebo na našom Facebooku či Instagrame! Nezabudni sa tiež pozrieť na náš shop, v ktorom nájdeš množstvo hudby i merchu od tvojich obľúbených interpretov, shop.rukahore.sk.

Pre viac noviniek zo sveta hudby klikaj sem!

Zdroje: YouTube, Wiki

Zdroj titulného obrázku: YouTube

Komentáre

Odporúčame