Warning: Constant DISALLOW_FILE_EDIT already defined in /data/f/5/f56af4f3-a812-4275-964d-2f5471848391/rukahore.sk/sub/news/wp-config.php on line 88
Viktor Sheen a Nostalgie: Rapper sa cez chladničku vracia do detstva
viktor sheen nostalgie
Zdroj: youtube.com
KLIPSK/CZNewsHIP-HOP

Viktor Sheen a Nostalgie: Rapper sa cez chladničku vracia do detstva

Viktor Sheen a Nostalgie: Klip v chladničke z produkcie Jana Stracha

Český rapper Viktor Sheen vydáva videoklip ku skladbe Nostalgie, ktorá je súčasťou nového albumu Příběhy a sny. I tretie spojenie s populárnym režisérom Janom Strachom opäť prinieslo zaujímavé ovocie, v prvých dvoch prípadoch šlo o songy Deja Vu a Cheers. Tieto nahrávky však nie sú jeho vlastné skladby, ale spolupráce s Yzomandiasom, resp. Rytmusom.

V zaujímavom vizuáli nám umelci približujú prostredie, ktoré je nám všetkým dobre známe, chladničku. Nebudeme si predsa klamať, každý z nás raz za čas dúfa, že sa tam objaví niečo, čo by sa dalo hodiť do úst a zjesť. Niekedy ju otvárame len zo zvedavosti, v každom prípade nám ponúka príbeh. Nikto totiž nevie, ako vyzerá, keď do nej hľadí. Myslím, že to je to, čo nám chceli Sheen a Strach spolu so sprievodným tímom priblížiť. Každý tento chladiaci prístroj ponúka príbeh každého z nás, ktorý si ju otvára počas dňa, alebo noci. Rapper v klipe používa i mladé tváre, na začiatku ide o rodinu plnú násilia, zrejme z čias komunizmu. Ku koncu je zjavné, že mladý chlapec s tmavými vlasmi predstavuje mladého Sheena.

Hľadáš tip na vianočný darček? Na našom shope nájdeš 4 CD od Viktora Sheena, konkrétne Gral, Černobílej svět, Barvy a nové Příběhy a sny. Stačí kliknúť na TENTO LINK a dozvieš sa viac! 

Viktor Sheen a jeho doterajšia hudobná cesta

Vlastným menom Viktor Dundych, je rapper z Kladna, narodený v Kazachstane, v Ázii. Veľký fanúšik Game of Thrones je aktuálne na voľnej nohe, vydáva sa sám za seba a nie je súčasťou žiadnej nahrávacej spoločnosti či vydavateľstva. Svoju kariéru začal ako člen kladenského rappového zoskupenia Crap Crew, ku ktorému sa pridal v roku 2009. O rok neskôr sa objavil na ich 3. mixtape a ešte predtým aj na singloch Zrcadla, Velrybí dick či Drsný sever. Za jeho prvý plnohodnotný projekt možno považovať debutový mixtape Pod povrchem.

Začiatok jeho skutočnej rappovej kariéry prišiel v roku 2012 vďaka mixtapu Sektor 5. Sheen s odstupom času uvádza, že ide o kultovú záležitosť a obrovský posun, pričom ho tieto staršie veci niekedy bavili viac, než tie aktuálne. V tom istom roku sa pripája ku skupine Da Staffers a vzniká prvá spoločná vec s názvom No more. Na začiatku roku 2013 sa „DSTFRS“ dostávajú pod hudobné vydavateľstvo , ktoré je dnes známe ako Blakkwood Records a vydávajú EP Vlci s pilotným klipom. Zoskupenie sa neskôr rozpadlo a Sheen sa vybral na sólovú dráhu.

Odštartoval ju rok 2014 a EPčkom Level Up, ktoré je ako prvé dostupné už aj na Spotify. Medzi spolupráce na albume radíme mená ako Renne Dang, Sharlota a ďalší. Dochádza aj ku zmene umeleckého mena na civilnejšiu verziu, ktorú si zachoval dodnes. Sheen si prial, aby ho ľudia volali pravým menom. So spomínaným Dangom si hudobne sadli a o rok neskôr vychádza ich spoločný album Projekt Asia, ktorý bol pre oboch prvým skutočným veľkým počinom. Jeho názov je odvodený od pôvodu oboch interpretov, Dang má vietnamské korene.

Rapper a jeho púť hudobným priemyslom od roku 2016

V roku 2016 vydal Viktor Sheen mixtape NSD (Na světlech doleva), v ktorom sa už predstavil ako vyzretý umelec. Oznámil, že sa osamostatňuje od vydavateľstva Blakkwood Records a vydáva debutový album Jungler. Projekt obsahuje kolaborácie s Yzomandiasom, Robinom Zootom a hity ako Vata, Tchibo či Nescafé. Rapper sa týmito úspešnými nahrávkami katapultoval na vrchol tamojšej rappovej scény.

Rok 2018 a spolupráca s kolegom Jicksonom prináša dosku Grál, kde počujeme aj hostí zo zoskupenia Milion+. Ide o Yzomandiasa, Hasana, Kamila Hoffmanna či Nik Tenda, s ktorým sa Sheen zblížil. Černobílej svět vyšiel v roku 2019 a počujeme na ňom aj ruštinu, jeho rodný jazyk. Album bol veľmi úspešný aj vďaka hitu Až na měsíc a stal sa platinovým. Viktor Sheen si zaň vyslúžil nomináciu na cenu Anděl za album roku v kategórii rapNasledujúci rok priniesol tretiu štúdiovú dosku Barvy, v ktorej často spomína dcéru Viktoriu a stáva sa z neho akýsi hrdina. V najnovšom projekte, Příběhy a sny, Viktor rapuje o sociálnych sieťach, úspechoch, rodine, živote a o fanúšikoch.

Podeľ sa s ostatnými o tvoj názor dolu v komentároch, alebo na našom Facebooku či Instagrame! Nezabudni sa tiež pozrieť na náš shop, v ktorom nájdeš množstvo hudby i merchu od tvojich obľúbených interpretov, shop.rukahore.sk.

Pre viac noviniek zo sveta hudby klikaj sem!

Zdroje: YouTube, rapzzz.com

Zdroj titulného obrázku: YouTube

Komentáre

Odporúčame