Warning: Constant DISALLOW_FILE_EDIT already defined in /data/f/5/f56af4f3-a812-4275-964d-2f5471848391/rukahore.sk/sub/news/wp-config.php on line 88
Lil Peep by dnes oslávil 25. narodeniny: TOP 5 klipov nebohého rappera
lil peep narodeniny
KLIPSvetNews

Lil Peep by dnes oslávil 25. narodeniny: TOP 5 klipov nebohého rappera

Lil Peep by dnes oslávil 25. narodeniny: TOP 5 videoklipov

Rapper Lil Peep by dnes oslávil 25. narodeniny, hudobný svet navždy opustil 15. novembra 2017 ešte ako mladý, 21-ročný umelec. Vodca žánru „emo-rap“ si už počas života vybudoval slušnú fanúšikovskú základňu, tá však ešte niekoľko-násobne rástla po jeho poslednom vydýchnutí. Tvoril melancholický, pomalý a melodický rap miešaný so spevom a krikom, textovo hovoril najmä o depresiách, závislostiach či samovražde. Excentrický chalan, vlastným menom Gustav Elijah Åhr, sa narodil rodičom učiteľom, ktorí vyštudovali Harvard. Svoju prvú dávku popularity získal vďaka mixtapu LIL PEEP; PART ONE, ktorému sa mimoriadne darilo na sieti SoundCloud.

Lil Peep by dnes oslavoval svoje 25. narodeniny: TOP 5 videoklipov (k 1.11.2021)

5. Lil Peep & Lil Tracy – Witchblades (221 mil. pozretí)

Rapperi sa v skladbe venujú drogám, predovšetkým kokaínu, ktoré striedajú na dennej báze. V songu, ktorého beat pozostáva z prvkov metal-trapu, sa Lil Tracy spomienkami vracia do svojich študentských čias, kde si ho údajne nikto nevšímal a neveril mu. Song vyšiel na začiatku roku 2017 a žánrovo išlo o veľmi výnimočný počin, rap-rock vtedy ešte nebol ani zďaleka tak rozšírený ako dnes. V refréne Peep spomína formáciu GothBoiClique, ktorej sa stal podľa všetkého posledným členom.

4. Lil Peep – Benz Truck (230 mil. pozretí)

Úvodná pieseň debutového a zároveň jeho jediného albumu bola natáčaná na našom kontinente. Konkrétne šlo o Rusko, slovo (Гелик) vedľa názvu songu patrí práve ich jazyku. Slovíčko „galek“ (ga – gang, lek – lick) pochádza z nemeckého slova „geländewagen“, skrátene G-Wagon. No a keďže autá značky Mercedes Benz majú svoju triedu G, tak už vieme z čoho plynie názov nahrávky. Klip je plný efektov a nachádzajú sa ňom okrem iného ovečky, baranice či moskovský Chrám Vasila Blaženého.

3. Lil Peep & XXXTENTACION – Falling Down (248 mil. pozretí)

Ide o alternatívnu verziu skladby Sunlight On Your Skin, ktorú spravil spoločne s umelcom iLoveMakonnen. Táto verzia bola vytvorená už po jeho smrti a členovia GothBoiClique nesúhlasili s jej vydaním. Peep údajne nebol fanúšikom Tentaciona kvôli jeho obvineniam, formácia tvrdila, že sa tento song tvorí len kvôli finančným ziskom. Za rozhodnutím oficiálne vydať song vraj stojí práve Makonnen, napokon ide o rock-popovú nahrávku, ktorá sa môže páčiť aj poslucháčom, ktorí rap nemajú príliš v láske.

TOP 2 videoklipy zosnulého rappera (k 1.11.2021)

2. Lil Peep – Awful Things feat. Lil Tracy (248 mil. pozretí)

Rapper v tomto songu hovorí o tom, ako sa snaží zo svojej polovičky dostať slová, vďaka ktorým by sa konečne mohli rozísť. Song pre Peepa predstavuje jednú dobrú a zlú správu. Tou zlou je fakt, že kvôli nej prišiel o cenné kamarátstvo s Lil Tracym, ktorú údajne napísal väčšinu textu, ale v klipe sa objavil len na okamih. Určite by ho však potešilo, že mu v komentároch pod videom tisíce ľudí ďakuje za song, ktorý im zachránil životy a pomohol im zbaviť sa rôznych závislostí. Skladba sa nachádza na albume Come Over When You’re Sober, Pt. 1 a umrel tri mesiace po vydaní videoklipu, ktorý sa odohráva v školskom zariadení.

1. Lil Peep – Save That Shit (402 mil. pozretí)

Spomienkový rebríček uzavrieme zaujímavosťou. Nielen tento, ale väčšina textov songov, vydaných počas jeho kariéry, údajne patrí jeho prvej láske Emme Harris. Počas jeho života sa striedali obdobia, kedy spolu chodili a kedy nie, v tomto songu sa k tomu rapper vyjadruje. Chce vedieť, či je naklonená k tomu, žiť život, ktorý má Peep a sľubuje jej, že sa k nej bude správať dobre. Videoklip začína venovaním od jeho mamy, ktorá sa zrejme rozhodla tento song vydať ako poďakovanie všetkým fanúšikom za podporu.

Čo hovoríš na náš rebríček? Si fanúšikom Lil Peepa? Podeľ sa s nami o tvoje názory dolu v komentároch, alebo na našom Facebooku či Instagrame! Nezabudni sa tiež pozrieť na náš shop, na ktorom vždy nájdeš množstvo hudby a merchu, shop.rukahore.sk.

Pre viac noviniek zo sveta hudby klikaj sem!

Zdroje: YouTube, Wiki, Genius

Zdroj titulného obrázku: consequence.net

Komentáre

Odporúčame