NewsČlánky

Ruka Hore News: Dávka novej hudby z domácej aj svetovej scény

Máš dosť Tekashiho 6ix9ine a chceš počuť nové zaujímavé skladby zo súčasného hip-hopu, trapu, R’n’B a popu? Nalaď sa s nami na náš výber čerstvých noviniek Ruka Hore News! Prvú časť nájdeš tu ⤸

Ruka Hore News: Hudobné novinky z domácej aj svetovej scény

SK/CZ scéna:

Začnime zľahka. Roko zažíva plodné obdobie. Po disse Mojej Reči na svoj YouTube kanál zavesil nový track s perfektnou angličtinou „Ju na d lee“. V popise Roko uviedol “ďalší gangsta rap!” a niektoré z komentárov sú:

“Takéto rapi neuvidíte ani v Amerike Eminem sa môže schovať”
“Česi majú mistra Karla Gotta, my mame mistra Roka…”

Dokkeytino a LucaBrassi10x vydali spoločný song “Vyvolení”.

Amelie Siba je novým talenom na českej scéne. Mladá speváčka a pesničkárka vydala album Dye My Hair a my sme s mladou umelkyňou spravili krátky rozhovor. Prečítaj si ho tu ⤸

Rozhovor s novým talentom na scéne – Predstavujeme mladú pesničkárku Amelie Siba

14-ročný raper NAJXLIS je jedným z najsľubnejších talentov na scéne. Za sebou má už desiatky projektov a známy track “NASA”, ktorý vydal Robis na svojom kanáli, má dnes vyše 17,000 prehratí. Vypočuj si jeden z najsilnejších trackov rapera za posledný čas “FIFA STREET”. Energické, úderné, krátke, fresh.

TVRNFLX z Conspiracy Studio zverejnil nový videoklip na song “Pre Seba”. Snový beat produkoval DIE FOR, no okrem nevýrazného refrénu nejde o ničím originálny počin na slovenskej scéne.

Majk Spirit vydáva nový album ARTIST kompletne produkovaný Grimasom. Prečítaj si náš krátky rozhovor s jedným z najznámejších slovenských interpretov ⤸

Majk Spirit: „Grimaso zo mňa dostal na albume to najlepšie, čo som v sebe mal ako ARTIST“

Svetová scéna:

Moderná R’n’B speváčka Jorja Smith zverejnila novú skladbu “Rose Rogue”. Ide o projekt najvýznamnejšieho jazzového vydavateľstva Blue Note – Blue Note Re:imagined, kde moderní jazzoví interpreti nahrajú prerábky najznámejších klasických skladieb žánru.

Hip-hopové duo Run The Jewels konečne zverejnilo svoj očakávaný štvrtý album RTJ4. Na projekte nájdeš 2chainz či DJ Premier. Ak máš rás skôr klasický a oldschool hip-hop, toto bude pre teba!

Obľúbená britská speváčka a raperka IAMDDB, ktorá miesi príjemné uvoľnené R’n’B s prvkami popu a trapu, vydala nový klip na track “Quarantine”. It’s a viiiibeeee.

ZillaKami je zaujímavým raperom, ktorý v hudbe miešta štýly tvrdšieho hardcoru, punku a metalu. Pripomína napríklad metalového speváka a filmového režiséra Rob Zombie. Skús jeho rýchlu novinku „ACAB“ s hosťujúcim Nascar Aloe.

Dolapo je pomerne novou speváčkou, ktorá si pomaly razí cestu do komerčného sveta. S videoklipom na skvelý track „It’s Allright“ má veľkú šancu uspieť v mainstreame. Skús aj jej fúziu dancehallu a R’n’B a sleduj nádejnú speváčku na Instagrame.

Kodak Black je späť s emotívnym trackom “Vultures Cry 2 ft. WizDaWizard & Mike Smiff”. Floridský raper bol na konci minulého roku odsúdený na 4 roky väzenia.

Chi Virgo je ďalším novým talentom. Ak máte radi speváčky ako NAO, IAMDDB či Jorju Smith, odporúčame. Svieže R’n’B s jednoduchým a chytľavým beatom, príjemnou melódiou a originálnou farbou hlasu speváčky.

Krstný otec grimeu WILEY vydal pred pár dňami nový album Godfather 3! Pre všetkých fanúšikov tohto britského žánru ide o povinnú jazdu. Pre Guardian sa vyjadril, že môže ísť o jeho posledný album a na Twitteri dodal, že chce “odísť so štýlom”.

Smokepurpp je späť s trapovým bangrom „Pop Shit“.

Na rok 2021 sa plánuje v Štokholme otvorenie Aviciiho múzea. “Avicii Experience,” je pocta tomuto švédskemu DJovi a múzeum vystaví doteraz nezverejnené fotografie aj hudbu. Avicii zomrel 28-ročný v roku 2018 a minulý rok mu vyšiel posmrtný album TIM.

Komentáre

Odporúčame