Warning: Constant DISALLOW_FILE_EDIT already defined in /data/f/5/f56af4f3-a812-4275-964d-2f5471848391/rukahore.sk/sub/news/wp-config.php on line 88
„Zavolaj mi zajtra“ odkazuje Karin Ann z hojdačky v nebi v kontroverznom voodoo klipe - NEWS | RUKAHORE.sk
ČlánkyPOP

„Zavolaj mi zajtra“ odkazuje Karin Ann z hojdačky v nebi v kontroverznom voodoo klipe

O slovenskom hlase generácie Z píše prestížny americký The New York Times

Rok 2020 priniesol na slovenskú hudobnú scénu nový objav. Karin Ann má 18 rokov a tento rok vydáva svoj v poradí už tretí singel. V klipe „Zavolaj mi zajtra“ sa hojdá v nebi a s voodoo bábikou v ruke dáva zbohom toxickým vzťahom.

Based on a true story…

Bol raz jeden toxický vzťah… o dva roky neskôr sa stal inšpiráciou singla „Zavolaj mi zajtra“… Karin Ann je známa tým, že inšpiráciu pre texty svojich piesní nachádza nielen vo svojom živote, ale tiež v príbehoch okolo seba. Jeden z takých príbehov sa stal inšpiráciou jej tretieho singla. „Mala som kamarátku, ktorá sa stále rozchádzala a dávala dokopy s jedným chalanom. Bolo, však dosť vidno, že ich vzťah je toxický a že by bolo lepšie, keby zostali od seba,“ opisuje Karin príbeh vzniku svojej najnovšej piesne. Ako prezrádza, skladbu pôvodne napísala v angličtine. Demo vzal následne do rúk jej producent Tomi Popovič so svojím tímom a v spolupráci s Karin dali piesni slovenský šat.

„Pôvodná anglická verzia piesne vznikla približne pred dvoma rokmi. Napísala som ju s kamarátkou zo Švédska. Keďže je to jedna z mojich najobľúbenejších pesničiek, ktoré som urobila, poslala som demo Tomimu a zhodli sme sa, že vytvoríme aj slovenskú verziu skladby a tak vzniklo „Zavolaj mi zajtra“,“ vysvetľuje Karin.

„Hudobne a textovo singel zastrešili Fillipian a Nikol Kasell. Autorsky sa na ňom podieľala tiež Karin a Ida Margherita Hammar zo Švédska,“ upresňuje Tomi Popovič, ktorý zastrešil celkovú hudobnú produkciu singla.

View this post on Instagram

tell me what’s on your mind

A post shared by KARIN ANN (@itskarinann) on

Unikátny klip plný špeciálnych efektov v réžii dvoch uznávaných režisérov

Singel vychádza v sprievode unikátneho videoklipu. Ten je výnimočný nielen svojím spracovaním a efektmi, ale tiež tým, že ho spoločne vytvorili hneď dvaja režiséri – Pierre Lexis zo spoločnosti Lexis Production a Michal Kunes Kováč zo spoločnosti WeAreCell production. Okrem Karin si v klipe zahral český moderátor Vojta Drahokoupil, ktorý sa zhostil úlohy obete Karininho voodoo.

Pierre Lexis sa ujal réžie časti klipu, v ktorej sa Karin hojdá na hojdačke v nebi i všetkých ostatných scén Karin, ktoré sa nakrúcali v slovenskom kráľovstve optických ilúzii, Tricklandii. Vojtovu voodoo časť klipu režíroval Michal Kunes Kováč.

Mladú slovenskú speváčku spomenuli aj v článku o Billie Eilish a Generácii Z v New York Times.

“Bol a ešte stále to je veľmi zvláštny pocit, pretože NY Times je naozaj veľká vec. Samozrejme, veľmi si to vážim a cením, ale občas tomu ešte stále nemôžem uveriť. No, keď vidím ten článok, tak viem, že sa mi to iba nesnívalo, a že mi naozaj volali z The New York Times…” smeje sa Karin s odstupom času.

Viac info: Mgr. Adriána Čahojová
Zdroj TU 

Komentáre

Odporúčame