Warning: Constant DISALLOW_FILE_EDIT already defined in /data/f/5/f56af4f3-a812-4275-964d-2f5471848391/rukahore.sk/sub/news/wp-config.php on line 88
Orchester Jeana Valjeana vydal chytľavú novinku Cicsavec (VIDEO)
ojv orchester jeana valjeana
Zdroj: TS
KLIPSK/CZNewsVideo

Orchester Jeana Valjeana vydal chytľavú novinku Cicsavec (VIDEO)

Orchester Jeana Valjeana v novinke Cicsavec

Orchester Jeana Valjeana je späť s novinkou Cicsavec, v ktorej kapela potvrdzuje svoju záľubu v slovných hračkách. Kapela, ktorej členov verejnosť pozná aj z televíznych obrazoviek, pôvodne vznikla ako čisto herecká zostava, no počas rokov sa jej zloženie menilo a dnes ju tvoria traja herci a dvaja hudobníci.

Chlapci z OJV sa netaja tým, že milujú hru so slovami. Hudobná novinka už len z tohto dôvodu rozhodne stojí za vypočutie a aj pozretie, keďže za videoklipom sú režisérske mená ako ich herecký kolega a uznávaný režisér Michal Nemtuda a slovenský filmový režisér Jakub Króner.

Nápad a celkovú dramaturgiu sme dávali dokopy s Jakubom a Dankom Fischerom. V podstate sme si vymysleli klip, v ktorom prebieha herecký casting a má vtipný priebeh i dopad. Keďže sú to skúsení herci, výroba išla sama o sebe hladko ako to býva s profesionálmi.

Teším sa na ďalšie projekty s touto kapelou, priznám sa, že som ich veľký fanúšik a vždy sa teším, keď idem s nimi robiť. Som nesmierne rád a ďakujem celému tímu aj hercom mimo kapely, ktorí si zahrali v klipe, bola to skvelá spolupráca, ktorá nás všetkých bavila“ vysvetľuje námet klipu Michal Nemtuda.

Kombinácia češtiny a slovenčiny

Skladby sa po hudobnej stránke vôbec nepodobajú, čo je aj prípad novinky Cicsavec za ktorou autorsky stoja Adam Ilyas Kuruc a sám Daniel Fischer. Adam si vzal na starosť aj hudobnú produkciu.

Keďže som herec je pre mňa prirodzené, že sa sem tam musí zrodiť i skladba z hereckého, divadelného, či filmového prostredia. I videoklip sa nesie v tomto duchu a natočili sme ho tematický ako herecký casting. Často sa stáva, že v textoch slovenčinu narúšam nejakým tým českým slovom.

V tejto skladbe som zvolil opačný prístup, kedy češtinu ozvláštňujem slovenským slovom. Vzniknutý názov CICSAVEC sa preto skladá zo slovenského slova cicavec a českého savec,” uzatvára líder skupiny Daniel Fischer.

Albumy a produkty od tvojich obľúbených interpretov si môžeš exkluzívne zakúpiť na našom shope! Stačí kliknúť na tento link a dozvieš sa viac!

Zaujal ťa tento článok? Podeľ sa s ostatnými o tvoj názor dolu v komentároch, alebo na našom Facebooku či Instagrame! Nezabudni sa tiež pozrieť na náš shop, v ktorom nájdeš množstvo hudby i merchu od tvojich obľúbených interpretov – shop.rukahore.sk

Pre viac noviniek zo sveta hudby klikaj sem!

Zdroje: TS, Spotify

Zdroj titulného obrázku: YouTube

Komentáre

Odporúčame