Warning: Constant DISALLOW_FILE_EDIT already defined in /data/f/5/f56af4f3-a812-4275-964d-2f5471848391/rukahore.sk/sub/news/wp-config.php on line 88
Skupina Hex vydala novinku Možno Si Pamätáš, nastavuje zrkadlo času i životu (VIDEO)
hex možno si pamätáš
Zdroj: youtube.com
KLIPSK/CZNewsPOPROCKVideo

Skupina Hex vydala novinku Možno Si Pamätáš, nastavuje zrkadlo času i životu (VIDEO)

Skupina Hex s podmanivou novinkou Možno Si Pamätáš

Slovenská skupina Hex prináša fanúšikom prvú ochutnávku očakávaného albumu, song dostal názov Možno si pamätáš! Už je to 31 rokov, čo Ježiš Kristus nosil krátke nohavice. Odvtedy skupina Hex vydala 9 radových albumov, niekoľko živákov a výberoviek. Za svoju existenciu prešla minimálnymi personálnymi zmenami, avšak, v roku 2019 stratila svojho speváka Ďuďa.

Ale ani táto smutná udalosť obľúbenú formáciu nezlomila a po 3 rokoch od straty sa zatvorila do štúdia, kde s novým gitaristom Lacom Tvrdým a spevákom Petrom Novákom alias Šarkanom, začala nahrávať nové pesničky. Prvou ochutnávkou z pripravovaného albumu, ktorý vyjde na jar tohto roku, je skladba Možno si pamätáš. Autorom hudby i textu je Martin „Fefe“ Žúži – gitarista Hexu, ktorý okrem viacerých hitov skupiny, zložil prednedávnom aj titulnú skladbu k filmu Známi neznámi.

V novej piesni som sa snažil zachytiť vnútorné napätia partnerských vzťahov súčasnej spoločnosti. Rozchody sa dnes považujú za štandard. Ľudia veľmi rýchlo zabúdajú na to, čo bolo pekné. Vrhajú sa do nových vzťahov, aby po čase zistili, že sú opäť tam, kde nechceli byť. Nové dobrodružstvo je ako droga, bohužiaľ, organizmus vyžaduje stále vyššie dávky, až sa nakoniec stáva imúnnym,“ priblížil novinku jej autor Fefe.

Podľa Hexu by človek mal svoju tvorbu obmieňať

Keď spievam pesničky, ktoré spieval a preslávil Ďuďo svojim zvláštne flegmatickým prejavom, ktorý mali všetci, vrátane mňa, radi, absolútne sa ho nesnažím imitovať, ale spievam ich tak, ako sa mi to páči a ako mi štruktúra skladby a môj hlas dovoľujú. Občas tam môže prísť k určitej podobe, tomu sa vyhnúť nedá, ale nové veci, akým je i singel Možno si pamätáš, spievam po svojom,“ zdôraznil Šarkan.

Je to od nás možno nečakaná pesnička a pre mňa je super, že sme urobili takýto krok. Človek by nemal stáť na jednom mieste a opakovať rovnaký vzorec. Popravde, aj pri skladbe Keď sme sami, sme sa stretli s názorom, že to nie je ten typicky Hex, ktorý poznáme a šup, z pesničky sa stala najhranejšia slovenská skladba za posledných 10 rokov. Pre mňa je táto pesnička jedna z najkrajších pesničiek, ktoré sme kedy nahrali,“ prezradil Yxo.

Pieseň Možno si pamätáš má aj svoju vizuálnu podobu. Režisérom videoklipu je Viliam Csino, ktorému skupina dala jednoduché zadanie: „Urob nám krásny klip, ktorý bude čo najviac reflektovať našu novú pieseň.“ A tak sa aj stalo. Režisér umiestnil kapelu do klubového priestoru plného neónových svetiel a pomalými zábermi z rôznych uhlov snímal jej jednotlivých členov. Výsledkom je klip, ktorý sa strihovo nikam neponáhľa, ale jeho atmosféra dokonalo podčiarkuje Fefeho textársku zručnosť i novú identitu skupiny. Okrem Hexu vo videoklipe účinkuje aj modelka Laura Wittner.

Albumy a produkty od Hexu si môžeš exkluzívne zakúpiť na našom shope! Stačí kliknúť na tento link a dozvieš sa viac!

Zaujal ťa tento článok? Podeľ sa s ostatnými o tvoj názor dolu v komentároch, alebo na našom Facebooku či Instagrame! Nezabudni sa tiež pozrieť na náš shop, v ktorom nájdeš množstvo hudby i merchu od tvojich obľúbených interpretov – shop.rukahore.sk

Pre viac noviniek zo sveta hudby klikaj sem!

Zdroje: TS

Zdroj titulného obrázku: YouTube

Komentáre

Odporúčame