baštrng horkýže slíže právo veta
Zdroj: TS
KLIPSK/CZNewsROCKVideo

Baštrng a Horkýže Slíže vydali song o bezpečnosti za volantom (VIDEO)

Baštrng a Horkýže Slíže objasňujú Právo Veta

Michal Kubovčík sa prostredníctvom projektu Baštrng spojil so skupinou Horkýže Slíže a vydali spoločnú novinku Právo Veta! Známy slovenský herec a komik prináša prostredníctvom svojho populárneho vzdelávacieho projektu už roky. Prostredníctvom zábavnej formy približuje vážne témy a tentokrát poukazuje na zodpovednosť za deti v aute.

Autorský projekt držiteľa ceny OTO vznikol spoluprácou s režisérom Karolom Vosátkom a hudobníkom Jurajom Haškom. Prostredníctvom animácií, hereckých scén či hudobného videoklipu pretvára zdanlivo náročné témy do zaujímavo spracovaných informácií. Tím Baštrng aktuálne pracuje na sériách videí s názvom Sedliacka prvá pomoc, keďže na záchranu ľudského života často stačí len zdravý, sedliacky rozum a dve ruky. V novinke Právo Veta upozorňuje na dôležitosť detských autosedačiek počas jazdy.

Americký národný úrad pre bezpečnosť cestnej premávky hovorí, že autosedačky znižujú úmrtnosť až o 54 percent. Tento fakt sa týka predovšetkým našich ratolestí, ktoré v autách sedia často nepripútané a nepoužívajú bezpečnostný pás. Téma bezpečnosti počas jazdy v aktuálnych dňoch naberá poriadne na váhe a song má za úlohu upozorniť na nie príliš medializovanú záležitosť akou je preprava dieťaťa na krátku vzdialenosť.

Ak aj zodpovedný neumiestni autosedačku uprostred zadného sedadla, mal by dieťa vždy pripútať. Nepripútané dieťa v autosedačke je totiž pri nehode sedemkrát viac ohrozené, ako keby bolo riadne pripútané v autosedačke. Nebuďme majstri sveta, predíďme tragédii zodpovednosťou a používajme bezpečnostné pásy!

Albumy a produkty od Horkýže Slíže si môžeš exkluzívne zakúpiť na našom shope! Stačí kliknúť na tento link a dozvieš sa viac!

Zaujal ťa tento článok? Podeľ sa s ostatnými o tvoj názor dolu v komentároch, alebo na našom Facebooku či Instagrame! Nezabudni sa tiež pozrieť na náš shop, v ktorom nájdeš množstvo hudby i merchu od tvojich obľúbených interpretov – shop.rukahore.sk

Pre viac noviniek zo sveta hudby klikaj sem!

Zdroje: TS

Zdroj titulného obrázku: TS

Komentáre

Odporúčame