coolio
Zdroj: cnn.com
KLIPSvetNewsHIP-HOPVideo

Zomrel Coolio, autor hitu Gangsta’s Paradise, mal 59 rokov (VIDEO)

Vo veku 59 rokov zomrel Coolio

Hudobný svet smúti, vo veku 59 rokov nás navždy opusti americký raper Coolio, známy najmä vďaka megahitu Gangsta’s Paradise z roku 1995. Za spomínanú celosvetovo známu nahrávku dostal aj ocenenie Grammy. Úmrtie hudobníka médiám oznámil jeho dlhoročný manažér a priateľ Jarez Posey. Posey povedal portálu TMZ, ktorý informuje o živote celebrít, že Coolia našli v stredu popoludní miestneho času bez známok života v kúpeľni domu jedného z jeho priateľov. Na mieste, kde neboli stopy po drogách, zdravotníci usúdili, že dôvodom smrti mohla byť zástava srdca.

Coolio, vlastným menom Artis Leon Ivey Jr., odštartoval svoju spevácku kariéru ešte v 80. rokoch. Celosvetovo sa však preslávil až skladbou Gangsta’s Paradise, ktorú zložil k filmu Nebezpečné názory (Dangerous Minds) a o rok neskôr za ňu získal aj cenu Grammy v kategórii Najlepší sólový rapový výkon. Singel dominoval hitparádam v 16 krajinách a stal sa z neho celosvetový fenomén. Tento veľkolepý úspech sa už Cooliovi nepodarilo zopakovať a nedokázal sa k nemu priblížiť.

Albumy a produkty od Coolia si môžeš exkluzívne zakúpiť na našom shope! Stačí kliknúť na tento link a dozvieš sa viac!

Zaujal ťa tento článok? Podeľ sa s ostatnými o tvoj názor dolu v komentároch, alebo na našom Facebooku či Instagrame! Nezabudni sa tiež pozrieť na náš shop, v ktorom nájdeš množstvo hudby i merchu od tvojich obľúbených interpretov – shop.rukahore.sk

Pre viac noviniek zo sveta hudby klikaj sem!

Zdroje: YouTube, Wiki, tmz.com, aktuality.sk

Zdroj titulného obrázku: cnn.com

Komentáre

Odporúčame