hana zagorová
Zdroj: tn.nova.cz
KLIPSK/CZNewsPOPVideo

Vo veku 75 rokov zomrela česká speváčka Hana Zagorová (VIDEO)

Zomrela speváčka Hana Zagorová

Česko sa spamätáva zo smutnej správy, vo veku 75 rokov nás opustila speváčka Hana Zagorová. Legenda československej hudobnej scény trpela od mladého veku poruchou krvotvorby. Z tohto dôvodu nemohla mať deti a pravidelne musela navštevovať transfúzne oddelenie. Po prekonaní ochorenia COVID-19 sa jej zdravotný stav zhoršil, pretože musela do nemocnice chodiť už viackrát za týždeň. Reportérka CNN Prima News, Daniela Révai, tvrdí, že to so speváčkou v poslednom období už vôbec nevyzeralo dobre:

„Sú osobnosti, u ktorých sa predpokladá, že sa to môže stať, pani Zagorová bola v poslednom období veľmi často hospitalizovaná. Všetci v redakcii sme očakávali, či sa to stane, čo však nemení nič na tom, že je to prekvapenie. Je to veľmi smutná správa, ale je to jedna z osobností, u ktorej sme sa toho báli.“ 

Hana Zagorová a jej kariéra

Hana Zagorová má na konte viacero hitov, za spomenutie určite stoja skladby ako Můj čas, Asi, asi, Maluj zase obrázky, alebo Rybičko zlatá, přeju si. Najpredávanejšia česká speváčka všetkých čias je zároveň aj druhou najúspešnejšou zberateľkou Zlatých slávikov, ktorých v rokoch 1977 až 1985 získala deväť.

Pôvodne žila umelkyňa v Brne, pre vysokú popularitu sa ale koncom 70. rokov presťahovala do Prahy, kde začala osudovú spoluprácu s Karlom Vágnerom. Jej posledným partnerom hol operný spevák Štefan Margita, ktorý stál v posledných rokoch verne po jej boku. Naposledy mu pred pár týždňami Zagorová priala k jeho 66. narodeninám, pripojila aj vyznanie lásky.

Albumy a produkty od Hany Zagorovej si môžeš exkluzívne zakúpiť na našom shope! Stačí kliknúť na tento link a dozvieš sa viac!

Zaujal ťa tento článok? Podeľ sa s ostatnými o tvoj názor dolu v komentároch, alebo na našom Facebooku či Instagrame! Nezabudni sa tiež pozrieť na náš shop, v ktorom nájdeš množstvo hudby i merchu od tvojich obľúbených interpretov – shop.rukahore.sk

Pre viac noviniek zo sveta hudby klikaj sem!

Zdroje: YouTube, Wiki, tvnoviny.sk

Zdroj titulného obrázku: tn.nova.cz

Komentáre

Odporúčame