uprising 2022
Zdroj: uprising.sk
KLIPSK/CZNewsREGGAE‎Video

Festival Uprising 2022 začína už zajtra, v Bratislave vystúpia tieto mená!

Festival Uprising 2022 začína už zajtra

Festival Uprising je po dvojročnej odmlke v roku 2022 späť a do Bratislavy opäť prinesie v dňoch 26. – 27. augusta 2022 zvučné československé, ale aj medzinárodné mená. Od svojho vzniku v roku 2008 sa rozrástol na najväčší stredo-európsky festival zameraný na reggae. Podarilo sa mu zaradiť medzi TOP 40 európskych festivalov a každoročne si získava priazeň čoraz viac fanúšikov. Uprising nie je monotematický, počas dvoch dní sa na jeho štyroch hlavných stagoch a ďalších menších vystrieda niekoľko žánrov. Od reggae cez dancehall, ska, latino či hip-hop, až po dub, dubstep, ragga-jungle a dnb.

Tento rok na bratislavské Zlaté piesky zavítajú skupiny ako Vrbovskí Víťazi, Alan Murín & Peter Lipa s kapelami či Medial Banana. Predstavia sa tiež Tina & Moja Reč, Tamara Kramar, The Curly Simon a skupiny Fallgrapp či FVLCVRM s DJ setmi. Spomedzi zahraničných hostí treba spomenúť predovšetkým hudobníka Dub FX-a, hip-hopové trio De La Soul či kapelu z Bosny, Dubioza kolektiv. Toto je len zlomok z toho, čo si organizátori pre návštevníkov pripravili, a to sme ešte ani nespomenuli všetky sprievodné aktivity. Vstupenky na tohtoročný Uprising sú ešte stále k dispozícii na oficiálnej stránke festivalu za 69 eur.

Festival Uprising začína už zajtra, preto neváhaj a zakúp si svoju vstupenku ihneď!

Zaujal ťa tento článok? Podeľ sa s ostatnými o tvoj názor dolu v komentároch, alebo na našom Facebooku či Instagrame! Nezabudni sa tiež pozrieť na náš shop, v ktorom nájdeš množstvo hudby i merchu od tvojich obľúbených interpretov – shop.rukahore.sk

Pre viac noviniek zo sveta hudby klikaj sem!

Zdroje: YouTube, Wiki, uprising.sk

Zdroj titulného obrázku: uprising.sk

Komentáre

Odporúčame