Warning: Constant DISALLOW_FILE_EDIT already defined in /data/f/5/f56af4f3-a812-4275-964d-2f5471848391/rukahore.sk/sub/news/wp-config.php on line 88
Tupac Shakur by dnes oslavoval svoje 51. narodeniny, pripomeňme si ho!
tupac shakur 2pac narodeniny
Zdroj: dw.com
SvetNewsHIP-HOPVideo

Tupac Shakur by dnes oslavoval svoje 51. narodeniny, pripomeňme si ho!

Tupac Shakur by dnes oslavoval 51. narodeniny

Aj v hudobnom svete nás každý rok opúšťajú populárne mená, Tupac Shakur by dnes oslávil už svoje 51. narodeniny. Legendárny rapper a herec sa narodil 16. júna 1971 v latino komunite New Yorku s názvom Spanish Harlem. Shakur začal svoju kariéru ako tanečník a MC v alternatívnej hiphopovej skupine Digital Underground, z ktorej nakoniec odišiel a začal sólovú kariéru. Vo väčšine svojich textov sa zameriaval na násilie a utrpenie v mestách, rasizmus a ďalšie sociálne problémy.

Pod pseudonymom 2Pac predal po celom svete viac ako 75 miliónov svojich albumov, čím sa stal jedným z najpredávanejších hudobných umelcov na svete. Televízna stanica MTV ho vo svojom zozname The Greatest MCs of All Time zaradila na 2. miesto a časopis Rolling Stone ho zaradil na 86. miesto vo svojom zozname Greatest Artist of All Time.

Jeden z jeho albumov, All Eyez on Me z roku 1996, sa stal jedným z najpredávanejších hip-hopových albumov vôbec. V komunite hip-hopu je považovaný za najváženejšieho rappera. Osudným sa mu stal 7. september 1996, kedy bol viacnásobne postrelený počas jazdy v Las Vegas. Hneď nato bol prevezený do nemocnice, kde po šiestich dňoch svojim zraneniam podľahol.

Albumy a produkty od Tupaca Shakura si môžeš zakúpiť exkluzívne na našom shope! Stačí kliknúť na tento link a dozvieš sa viac!

Zaujal ťa tento článok? Podeľ sa s ostatnými o tvoj názor dolu v komentároch, alebo na našom Facebooku (Ruka Hore) či Instagrame (@rukahore)! Nezabudni sa tiež pozrieť na náš shop, v ktorom nájdeš množstvo hudby i merchu od tvojich obľúbených interpretov – shop.rukahore.sk

Pre viac noviniek zo sveta hudby klikaj sem!

Zdroje: YouTube, Wiki, Genius

Zdroj titulného obrázku: dw.com

Komentáre

Odporúčame