Warning: Constant DISALLOW_FILE_EDIT already defined in /data/f/5/f56af4f3-a812-4275-964d-2f5471848391/rukahore.sk/sub/news/wp-config.php on line 88
Ruka Hore Awards 2021: Toto je TOP 20 v kategórii Album roka!
ruka hore awards 2021 album roka odúsdení na úspech kf ako rolls huhu
Zdroj: shop.rukahore.sk
KLIPSK/CZSvetNewsVideo

Ruka Hore Awards 2021: Toto je TOP 20 v kategórii Album roka!

Ruka Hore Awards 2021: TOP 20 v kategórii Album roka

Ruka Hore Awards 2021 sú oficiálne minulosťou a my pre teba máme oficiálne výsledky v kategórii Album roka! Prinášame ti vyhodnotenie každej z 19 kategórií, pričom vyhlásime aj TOP 20 najúspešnejších v každej z nich. V dnešnom článku sa pozrieme na najpopulárnejšie projekty a albumy z československej dielne, ktoré sa uchádzali o ocenenie Album roka 2021. Na konci článku ťa čaká aj kompletný zoznam výsledkov, najprv sa však pozrime na medailové priečky!

1. DMS – Huhu

2. Kontrafakt – KF ako Rolls

3. Pil C – Odsúdení na úspech

Na prvom mieste sa umiestnili Separ, Dame a Smart alias DMS s ich decembrovým albumom HUHU! Bratislavská hip-hopová formácia opäť ovládla hlavné kategórie, keďže zvíťazila v piatich kategóriách (skupina, album, cover, spolupráca a merch). Featuringy ako Richard Müller, Kuky Band či Horkýže Slíže pridali ich šiestemu štúdiovému projektu poriadne grády a vy ste z neho pár dní po vydaní spravili najpočúvanejší album na Slovensku. Po pár dňoch ho však predbehli albumy, ktoré v tejto kategórii skončili na druhom, resp. treťom mieste.

Album HUHU od skupiny DMS si môžeš stále zakúpiť exkluzívne len na našom shope! Klikaj na tento link a dozvieš sa viac! 

Ruka Hore Awards 2021: TOP 20 v kategórii Album roka

Na striebornú priečku ste vašimi hlasmi posunuli projekt KF ako Rolls z produkcie skupiny Kontrafakt. Rytmus, Ego a Anys poriadne makali, aby stihli vydať projekt ešte pred Vianocami a napokon sa im to podarilo. Songy ako Reklama na rap, Iní či Vyspím sa až v hrobe vyplnili väčšinu hip-hopových playlistov a ich merch patril k najpredávanejším na našom shope.

Piaty štúdiový album piešťanskej formácie vyšiel 3. decembra 2021 a pokračoval v nastolenom trende. Ich posledné dva albumy totiž obsahovali rovnaký počet nahrávok ako ten najnovší. Hovoríme o projektoch Navždy z roku 2013 a Real Newz, ktorý uzrel svetlo sveta o šesť rokov neskôr.

Album Kf ako Rolls od skupiny Kontrafakt si môžeš stále zakúpiť exkluzívne len na našom shope! Klikaj na tento link a dozvieš sa viac!

Bronzovú medailu ste na krk zavesili albumu Odsúdení Na Úspech, ktorý pred polrokom trhal rekordy v počúvanosti na streamovacích službách. Rapper Pil C v decembri na svojom Instagramovom profile zverejnil štatistiky najhranejších piesní na Slovensku a skladby jeho najnovšieho počinu vtedy zaplnili TOP 15 priečok! Platilo to v prípade služby Spotify a aj Apple Music.

Vlastným menom, Lukáš Kajanovič vtedy zverejnil sedemciferný údaj v podobe 5 434 605 streamov. Tomuto číslu určite napomohol aj fakt, že piesne ako Hawaii (3,7 mil. streamov) a V Podzemí Freestyle (605 tis. streamov) boli vonku už dávno pred vydaním samotného albumu. Výnimočné však bolo to, že sa poslucháčom týchto 16 skladieb podarilo nazbierať jeden milión počutí na jediný deň! To je číslo, ktoré sa v našich končinách a aj na domácich albumoch tak často nevidí.

Album Odsúdení Na Úspech od Pil C-ho si môžeš stále zakúpiť exkluzívne len na našom shope! Klikaj na tento link a dozvieš sa viac!

Ruka Hore Awards 2021: TOP 20 v kategórii Album roka

20. P.A.T. – Všetko Bude Dobré

19. H16 – Lockdown Music

18. Radikal Chef – Slovenský Hollywood

17. Majself – Porcelán

16. Smack – Chimera Pt. 3: Snake

15. Ewa Farna – Umami

14. I.M.T. Smile – Srdce, Rozum, Blvd

13. Samey – Anarchia

12. Cico Band & Rene Rendy – Kelovačky

11. Nik Tendo – Jsem v pohodě, sem v prdeli

10. Lucie Vondráčková – Láskověty

9. Yzomandias – Prozyum (Director’s Cut)

8. Momo – MXI

7. Nerieš – 311

6. Viktor Sheen – Příběhy a sny

5. Horkýže Slíže – Alibaba a 40 krátkych songov 2

4. Kali – Život Neni Zlý

3. Pil C – Odsúdení Na Úspech

2. Kontrafakt – KF ako Rolls

1. DMS – Huhu

Zaujal ťa tento článok? Podeľ sa s ostatnými o tvoj názor dolu v komentároch, alebo aj na našom Facebooku či Instagrame! Nezabudni sa tiež pozrieť na náš shop, v ktorom nájdeš množstvo hudby i merchu od tvojich obľúbených interpretov – shop.rukahore.sk

Pre viac noviniek zo sveta hudby klikaj sem!

Zdroje: YouTube, Wiki

Zdroj titulného obrázku: youtube.com

Komentáre

Odporúčame