Warning: Constant DISALLOW_FILE_EDIT already defined in /data/f/5/f56af4f3-a812-4275-964d-2f5471848391/rukahore.sk/sub/news/wp-config.php on line 88
Ruka Hore Awards 2021: Tipni si cez naše filtre na víťaza!
ruka hore awards filtre
Zdroj: awards.rukahore.sk, instagram.com
News

Ruka Hore Awards 2021: Tipni si cez naše filtre na víťaza!

Ruka Hore Awards: Jedinečné instagramové filtre!

Ruka Hore Awards 2021 sa už nezadržateľne blíži, hlasuj za svojich obľúbených interpretov, albumy či videoklipy roka v 19 rôznych hudobných kategóriách a vyhraj hodnotné ceny od našich skvelých sponzorov a partnerov! Hlasovať môžeš do 1. marca na stránke awards.rukahore.sk.

Pripravili sme si pre Vás exkluzívnu novinku, pri príležitosti našej hudobnej ankety sme vytvorili jedinečné instagramové filtre! Na starosť si ich zobral Tomáš Muška a aj digitálna distribúcia Ruka Hore a vyskúšať si ich môžeš už teraz na našom oficiálnom Instagrame (@rukahore).

K dispozícii sú 4 unikátne filtre –

  • 1. Za koho mám hlasovať v Ruka Hore Awards – efekt, ktorý Vám pomôže vybrať si spomedzi hudobných umelcov za koho by si mal hlasovať v ankete. Jeho ovládanie je veľmi jednoduché – stačí, keď otvoríš ústa a filter sa automaticky spustí.
  • 2. Za koho mám hlasovať v Ruka Hore Awards 2 – ten istý filter s pridaným efektom šípok z loga Ruka Hore.
  • 3. Horiace okuliare – okuliare, ktoré sú zložené zo šípok z loga Ruka Hore. Na pravej strane nájdeš tzv. slider, keď po ňom prejdeš, zmení sa farba skiel a aj ohňa, ktorý ťa obkresľuje.
  • 4. Ruka Hore konfety – tie na teba doslova vystrelia z oboch rohov mobilu.

Vyskúšaj naše filtre, hlasuj v ankete Ruka Hore Awards a vyhraj hodnotné ceny od našich skvelých sponzorov a aj partnerov! Hlasovať môžeš do 1. marca na stránke awards.rukahore.sk.

Vyskúšaj nové filtre Ruka Hore Awards už teraz, klikni na tento link!

ruka hore awards filtre
Zdroj: instagram.com

ruka hore awards filtre
Zdroj: instagram.com

Vyskúšaj nové filtre Ruka Hore Awards už teraz, klikni na tento link!

Tvorca filtrov, Tomáš Muška, nám povedal viac o procese tvorby nových filtrov na Instagrame. Pokiaľ by si si chcel niekedy vytvoriť vlastné, prečítaj si nasledujúce riadky, ktoré ti môžu výrazne pomôcť:

„Filtre, ktoré som vytvoril pre Ruka Hore Awards 2021, sú vytvorené softvérom, ktorý vyvíja samotná spoločnosť META (SPARK AR), pričom rozšírená realita (AR – Augmented Reality) je typ technológie, ktorá do reality pridáva vrstvy digitálnych ‚informácií‘. Počítačom generované obrázky (môže to samozrejme zahŕňať aj zvuk či video) sa prekrývajú s fyzickým prostredím reálneho sveta. Existujú rôzne spôsoby ako môže byť AR spustená, napríklad pomocou rozpoznávania tváre, polohy GPS, obrázkov atď.Pri vytváraní som samotný filter rozdelil na 2 základné časti – 1. grafická, 2. vytváranie logiky daného filtra. Najskôr som si popripravoval grafické prvky, ktoré sa skladali zo samostatných častí (logo Ruka Hore a dizajn tohtoročných Awards, z ktorého som si popripravoval kartičky s menami SK/CZ hudobných umelcov. 
Po grafickej časti nasledovala trošku zložitejšia časť, nastavovanie logiky celého filtra (teda ako sa má správať). Už na začiatku som musel určiť o aký typ filtra sa jedná – 3D objekt v priestore/objekt, ktorý sa bude premietať na tvári.

Po základných nastaveniach filtra som vložil grafickú časť do programu, kde som ju začal spájať s logikou, ktorá sa má vykonať po zaznamenaní tváre. To znamená, že po otvorení úst sa filter má spustiť/dať od začiatku. Ak sa tvár bude približovať, filter nezmizne, ale zostane na tvári.“ 

ruka hore awards filtre
Zdroj: awards.rukahore.sk, instagram.com

Vyskúšaj nové filtre Ruka Hore Awards už teraz, klikni na tento link!

Tomáš nám prezradil aj jednu úsmevnú pikošku, ktorá sa mu stala počas tvorby filtrov.

Stala sa mi celkom zaujímavá vec. Keď odosielam filter na schválenie do spoločnosti META, musím nahrať aj video, ktoré slúži na ukážku daného filtra. Pri nahrávaní jedného z nich som mal v pozadí pustenú TV so seriálom. V ňom práve bolo počuť (ehm) veľmi zaujímavé zvuky, ktoré som nevnímal. Keď som filter odoslal na schválenie, tak ma kontaktovala spoločnosť META, ktorá mi poslala varovanie, že pokiaľ to video neupravím a nezmažem zvukovú stopu, môj osobný FB účet bude zablokovaný navždy za ‚sexual content‘.

Podeľ sa s ostatnými o tvoj názor dolu v komentároch, alebo na našom Facebooku či Instagrame! Nezabudni sa tiež pozrieť na náš shop, v ktorom nájdeš množstvo hudby i merchu od tvojich obľúbených interpretov, shop.rukahore.sk. Nezabudni tiež hlasovať za svojich obľúbených interpretov v 19 kategóriách v našej ankete Ruka Hore Awards na stránke awards.rukahore.sk. Hlasovanie trvá do 1. marca. 

Pre viac noviniek zo sveta hudby klikaj sem!

Zdroje: YouTube

Zdroj titulného obrázku: awards.rukahore.sk, instagram.com

Komentáre

Odporúčame