Warning: Constant DISALLOW_FILE_EDIT already defined in /data/f/5/f56af4f3-a812-4275-964d-2f5471848391/rukahore.sk/sub/news/wp-config.php on line 88
Už len 2 dni! Projekt Korene chce priblížiť folklór mladým a potrebuje tvoju podporu!
korene folklór
Zdroj: youtube.com
KLIPSK/CZNewsVideo

Už len 2 dni! Projekt Korene chce priblížiť folklór mladým a potrebuje tvoju podporu!

Projekt Korene, ktorý chce priblížiť folklór mladým, ide do finále

Projekt Korene je autorským počinom mladej slovenskej hudobnej skupiny ICONITO a Folklórneho súboru Zemplín z Michaloviec. Jedná sa o hudobné dielo s tanečnými prvkami, ktorého cieľom je propagovať osvetu našej tradičnej ľudovej kultúry.  Po jeho dokončení a odprezentovaní na domácich pódiách by totiž mal byť nadabovaný aj do angličtiny a španielčiny.

Na celom projekte sa nepodieľajú len folkloristi. Od zakladateľov projektu, cez hudobníkov oboch kapiel, ako aj zvyšok umeleckej produkcie tvoria ľudia, nadchnutí pre myšlienku oživiť hudobný folklór do čo najmodernejšej podoby pre súčasného diváka. S pomocou fanúšikov sa im pri dosiahnutí stanovenej čiastky môže podariť vydať dvojalbum, na ktorom bude 29 unikátnych piesní.

Vo videoklipe ku skladbe Korene je vidieť šesť výnimočných regiónov Slovenska s ukážkami toho, čo je pre ne typické. Zároveň v ňom vystupujú šiesti významní slovenskí herci, pričom každý zosobňuje iný región. Pesničkou odštartovala kapela Iconito a FS Zemplín nový veľký projekt s rovnomenným názvom, ktorého cieľom je priblížiť tradície a folklór mladým ľuďom, a to nielen na Slovensku ale aj v zahraničí.

Projekt sa aktuálne uchádza o podporu fanúšikov, aby folklór neostal minulosťou, ale aby našu kultúru spoznala aj súčasná generácia. Na podporu projektu ostáva už len pár dní.

Chceš podporiť vydanie dvojalbumu pre projekt Korene? Klikni na tento link a dozvieš sa viac!

Projekt Korene chce priblížiť folklór novej generácii

Pôjde o prerobené ľudové skladby do formy populárnych piesní, ktoré neoslovia len fanúšikov slovenskej kultúry. Zakladatelia mysleli aj na tých, ktorí si myslia, že folklór je iba prežitkom minulosti. Piesne sú upravené tak, aby aj človek znalý folklóru nadobudol pocit, že nevychádzajú z pôvodnej ľudovej tvorby, ale naopak, vznikli ako populárne piesne s odkazom na tradíciu. Venujú sa šiestim folklórnym regiónom a častiam Slovenska: Myjave, Podpoľaniu, Horehroniu, Kysuciam a Terchovskej doline, Goralom a Zemplínu.

„Celkovo to má vyvrcholiť v multižánrové edukatívne predstavenie o slovenskom folklóre, ktorý bude však spracovaný do úplne nového šatu a najmä modernej podoby. Práve preto sme sa pri tvorbe a nahrávaní piesne snažili nájsť prienik moderného zvuku a odkazu slovenskej tradície, ktorá v sebe zahŕňa rôznorodé pre ňu špecifické elementy ako napríklad fujara či rôzne iné pastierske nástroje.“ – Kristián Dufinec, skupina Iconito

Chceš podporiť vydanie dvojalbumu pre projekt Korene? Klikni na tento link a dozvieš sa viac!

Podeľ sa s ostatnými o tvoj názor dolu v komentároch, alebo na našom Facebooku či Instagrame! Nezabudni sa tiež pozrieť na náš shop, v ktorom nájdeš množstvo hudby i merchu od tvojich obľúbených interpretov, shop.rukahore.sk.

Pre viac noviniek zo sveta hudby klikaj sem!

Zdroje: TS

Zdroj titulného obrázku: YouTube

Komentáre

Odporúčame