Warning: Constant DISALLOW_FILE_EDIT already defined in /data/f/5/f56af4f3-a812-4275-964d-2f5471848391/rukahore.sk/sub/news/wp-config.php on line 88
Juice WRLD by dnes oslávil 23 rokov: Poznáš jeho kariéru a osobný život?
juice wrld
KLIPSvetNewsHIP-HOP

Juice WRLD by dnes oslávil 23 rokov: Poznáš jeho kariéru a osobný život?

Juice WRLD by dnes oslavoval 23. narodeniny: Ako dobre ho poznáš?

Juice WRLD, americký rapper, spevák a skladateľ by dnes oslávil 23. narodeniny. Širšia hudobná verejnosť si ho spája najmä s piesňami All Girls Are The Same a Lucid Dreams. Narodil sa v konzervatívnej rodine a v detstve nemal dovolené počúvať hip-hop. Mohol však hrať videohry, kde sa dostal k rockovej hudbe, ktorá ho zaujala. Naučil sa hrať na klavír a chodil na hodiny hrania na gitaru a trúbku, počas štúdia začal aj rappovať. Následne sa vydal po stopách viacerých začínajúcich umelcov a svoju muziku nahrával na SoundCloud.

Na začiatku používal nick JuiceTheKidd, po zmene na to posledné sa pripojil ku skupine Internet Money. Jeho debutový mixtape 999 zožal obrovský úspech a singel Lucid Dreams bol jeho prvým, ktorý sa dostal do rebríčka Billboard. Prvý štúdiový album dostal názov Goodbye & Good Riddance a song No Bystanders dosiahol 31. miesto v spomínanej hitparáde. Zomrel za zvláštnych okolností 8. decembra 2019 na medzinárodnom letisku Midway v Chicagu.

Juice WRLD by dnes oslavoval 23. narodeniny: Osobný život a kariéra

Vlastným menom Jarad Higgins sa narodil 2. decembra 1998 v Chicagu, štáte Illinois, svoje detstvo ale strávil v Homewoode. Jeho rodičia sa rozviedli keď mal tri roky, vyrastal teda len s mamou a má staršieho brata. Navštevoval Homewood-Flossmoor High School a jeho prvými videohrami boli Guitar Hero a Tony Hawk’s Pro Skater. Keď mal štyri roky, začal sa učiť hrať na klavír, neskôr sa zaujímal aj o hranie na gitaru a bicie nástroje. V školskej kapele si však zahral aj na trúbku. Už ako tínedžer bol drogovo závislý a fajčil, neskôr s obomi zlozvykmi skončil kvôli zhoršujúcemu sa zdravotnému stavu.

Jeho záujem o rock a pop vzrástol po počúvaní kapiel Black Sabbath, Blink 182 či Panic! At The Disco. Na začiatku štúdia na strednej škole začal objavovať svoj hudobný talent a rok nato už premýšľal nad kariérou rappera. V roku 2015 vydal na sieti SoundCloud svoj prvý track s názvom Forever, na ktorom ešte používal pseudonym JuiceTheKidd. Prvé skladby nahrával na svoj mobilný telefón. Neskôr sa premenoval na súčasné „Juice WRLD“, o tomto kroku hovorí ako o uctení si rappera Tupaca Shakura, cítil totiž, že „WRLD“ reprezentuje celosvetovú popularitu. Rok 2016 priniesol jeho prvý projekt Juiced Up The EP, ktorý obsahoval single Too Smooth a Runnaway Freestyle.

O rok neskôr vydáva pieseň Too Much Cash a pridáva sa ku skupine Internet Money. 15. júna 2017 púšťa von prvé veľké EP s názvom 999. Tento kúsok obsahuje skladbu Lucid Dreams, ktorej inštrumentál je prebratý zo songu Shape Of My Heart od legendárneho Stinga. V decembri toho roka vydáva ďalšie EP, Nothings Different, ktoré obsahuje hip-hopové songy ako All Girls Are The Same či Lyrical Lemonade. Prvá zo spomínaných sa stala veľmi populárnou a zožala chválu aj zo strany kritikov, zároveň ju portál Pitchfork zaradil do rubriky Best New Music. V rebríčku Billboard Hot 100 debutovala na 92. mieste a Juice následne podpísal zmluvu s nahrávacou spoločnosťou Interscope Records vo výške 3 mil. dolárov.

Juice WRLD a koniec jeho kariéry

Skladba Lucid Dreams debutovala na 74. mieste a keď ju v máji 2018 vydal ako singel, vyšvihla sa až na tretiu priečku. Zároveň sa za ten rok stala jednou z vôbec najhranejších. V tom istom mesiace vydáva album Goodbye & Good Riddance a o mesiac EP Too Soon, ktoré venoval rapperom Lil Peepovi a XXXTentacionovi. Neskôr ohlásil aj svoje prvé turné s názvom WRLD Domination, v auguste toho istého roka vystúpil aj v televízii, privítala ho talkshow Jimmyho Kimmela.

Juice WRLD umrel 8. decembra 2019 po lekárskej pohotovosti na letisku Midway v Chicagu. Jasnú príčinu jeho smrti jeho tím doposiaľ nezverejnil. Nebol ženatý, ani zasnúbený, ale tvoril pár s priateľkou Alexou, pričom spolu žili v Los Angeles. V júni 2018 sa počas jazdy na motorke stal obeťou menšej havárie, ale neutrpel vážne zranenia.

Podeľ sa s ostatnými o tvoj názor dolu v komentároch, alebo na našom Facebooku či Instagrame! Nezabudni sa tiež pozrieť na náš shop, v ktorom nájdeš množstvo hudby i merchu od tvojich obľúbených interpretov, shop.rukahore.sk.

Pre viac noviniek zo sveta hudby klikaj sem!

Zdroje: YouTube, thefamouspeople.com

Zdroj titulného obrázku: happymag.tv

Komentáre

Odporúčame