Warning: Constant DISALLOW_FILE_EDIT already defined in /data/f/5/f56af4f3-a812-4275-964d-2f5471848391/rukahore.sk/sub/news/wp-config.php on line 88
Travis Scott a pokračovanie ságy Astroworld: 750-miliónová žaloba je tu!
travis scott astroworld žaloba
KLIPSvetNews

Travis Scott a pokračovanie ságy Astroworld: 750-miliónová žaloba je tu!

Travis Scott a festival Astroworld: 750-miliónová žaloba je tu!

Travis Scott a jeho festival Astroworld prežívajú náročné obdobie, na stole je prvá žaloba. Nie len tak hocijaká, je podaná v mene 125 obetí nešťastia z houstonského festivalu a požaduje odškodné 750 miliónov dolárov. Je adresovaná Scottovi, Drakeovi, spoločnostiam Apple, Live Nation a ďalším. Houstonský právnik Tony Buzbee podal v pondelok žalobu v mene klientov vrátane rodiny 21-ročného Axela Acostu. Ten je jedným z 10 ľudí, ktorí zomreli na 3. ročníku hip-hopového festivalu, ktorý si okrem úmrtí vyžiadal aj stovky zranených.

Žaloba menuje ako obžalovaných Scotta a Drakea (ktorí vystupoval ako hosť) spolu s promotérmi Live Nation a ScoreMore Shows, bezpečnostné firmy Contemporary Services Corp., Apex SecurityValle Security Texas a ParaDocs (firmu, ktorá okrem iného uzavrela zmluvu o poskytovaní lekárskych služieb na festivale). Žaloba tiež uvádza Apple, ktorý koncert naživo vysielal na svojej službe Apple Music. V neposlednom rade aj vydavateľstvá Epic Cactus Jack a Harris County Sports & Convention Corp., ktorá prevádzkuje NRG Park, kde sa koncert konal.

„Keď Axel skolaboval, ušliapali ho tí, ktorí bojovali, aby ich nerozdrvili. Ako tam ležal pod masou ľudstva a umieral, hudba hrala a prúdila ďalej – takmer štyridsať minút.“ – znenie žaloby

travis scott astroworld
Zdroj: buzzfeednews.com

Travis Scott a festival Astroworld: 750-miliónová žaloba

Buzbeeho v znení žaloby tvrdí, že v skorých popoludňajších hodinách ‚veľké skupiny pravdepodobne zložené z tzv. „sickos“ (Scottových fanúšikov) prevyšujú požadovaný počet policajtov a už sa ponáhľajú k bránam a demontujú barikády‚. Polícia začína diskutovať o možnosti zatvorenia parkovísk a vchodov, aby sa pokúsila kontrolovať prístup k udalosti. Do 20:00 HPD (Houstonské policajné oddelenie) žiada autobusy, aby presunuli zadržaných kvôli obrovskému počtu neposlušných jednotlivcov.

„Personál HFD (Houstonské oddelenie hasičov) pred bránami NRG Parku vyhlásil o 21:38 hromadnú nehodu. Napriek tomuto vyhláseniu, obžalovaný Webster (Jacques Bermon Webster II, ktorý je profesionálne známy ako Travis Scott) pokračoval v šou ďalších štyridsať minút, dokonca sa predstavil a vystupoval s obžalovaným Grahamom (Drakeom). Títo obžalovaní pokračovali vo vystupovaní aj napriek tvrdeniam, že bezvládne telá prechádzali davom s priamym výhľadom na javisko.“ – znenie žaloby

Jeden zo zástupcov Scotta povedal The Times vo vyhlásení koncom minulého týždňa, že ‚Travis Scott a jeho tím aktívne skúmali cesty spojenia s každou rodinou postihnutou tragédiou prostredníctvom vhodných kontaktov. Situáciou je rozrušený a zúfalo sa chce podeliť o svoju sústrasť a čo najskôr im poskytnúť pomoc, ale chce rešpektovať želania každej rodiny, ohľadom nedávnej nešťastnej udalosti.‘

Zástupcovia spoločností Epic Records a Apple sa k žalobe odmietli ihneď vyjadriť. Live Nation vo vyhlásení uviedlo: „Pokračujeme v podpore a pomoci miestnym orgánom v ich prebiehajúcom vyšetrovaní, aby fanúšikovia, ktorí sa zúčastnili, aj ich rodiny mohli dostať odpovede, ktoré chcú a ktoré si zaslúžia, a všetky právne záležitosti budeme riešiť vo vhodnom čase.

Buzbee v žalobe tiež píše: „Keď (Drake) prijal (Scottovo) pozvanie vystúpiť na Astroworlde 2021, bol si dobre vedomý škôd, ktoré Scott v minulosti spôsobil na svojich vystúpeniach. Bol si tiež dobre vedomý očakávanej veľkosti a nestálosti davu a pravdepodobnosti podnecovania.

750-miliónová žaloba je na stole rappera a ďalších spoločností

Žaloba sa odvoláva aj na niekoľko predchádzajúcich Scottových incidentov podnecovania k nebezpečnému správaniu na koncertoch vrátane dvoch predchádzajúcich prečinov za incidenty v rokoch 2015 a 2017. Prebieha aj trestné vyšetrovanie príčin tragédie.

Axel miloval rapovú hudbu a miloval line-up, ktorý mal hrať na Astroworlde, ale tá láska a ten pocit neboli vzájomné,“ povedal Buzbee na tlačovej konferencii 8. novembra v Houstone. „Samozrejme, ani Travis Scott, ani jeho správcovia, sprievod, manažéri, agenti, promotéri, organizátori alebo sponzori sa o Axela nestarali natoľko, aby vynaložili čo i len minimálne úsilie, aby jeho a ostatných na koncerte udržali v bezpečí.

Žaloby rodičov ďalších obetí festivalu Astroworld

Medzitým boli podané desiatky žalôb v mene zranených a zosnulých návštevníkov koncertu Astroworld. Právny zástupca Ben Crump oznámil žalobu v mene rodiny 9-ročného Ezru Blounta, ktorý bol 10 obeťou zranení, ktoré na festivale utrpeli. Ako Crump vo svojom vyhlásení uvádza: „Rodina Blountovcov dnes večer smúti nad nepochopiteľnou stratou ich vzácneho malého syna. Toto nemalo byť výsledkom toho, že vzali ich syna na koncert, čo mala byť radostná oslava.

Rodina zosnulého Manuela Souzu vo svojej vlastnej žalobe proti Scottovi, Live Nation a ďalším tvrdí nasledovné: „Kvôli motivácii obžalovaných k zisku na úkor zdravia a bezpečnosti návštevníkov koncertu a kvôli ich podnecovaniu k násiliu prišlo počas noci o život najmenej 8 ľudí a množstvo ďalších bolo zranených.

Maria D. Peña, matka obete Rudyho Peñu, vo svojej verzii žaloby tvrdí, že „Obžalovaní sú zodpovední za zranenia a smrť Rudyho Peñu. Vedeli alebo mali vedieť, že (podmienky) nie sú bezpečné a predstavujú neprimerané riziko poškodenia návštevníkov koncertu. Napriek nebezpečenstvu nechali šou pokračovať.

Čo hovoríš na udalosti spred dvoch týždňov? Vieš niečo viac o tom, čo sa v Houstone dialo, alebo máš iný názor na vec? Podeľ sa oň s ostatnými dolu v komentároch, alebo na našom Facebooku či Instagrame! Nezabudni sa tiež pozrieť na náš shop, na ktorom nájdeš množstvo merchu a hudby od tvojich obľúbených interpretov, shop.rukahore.sk.

Pre viac noviniek zo sveta hudby klikaj sem!

Zdroje: YouTube, latimes.com, buzzfeednews.com

Zdroj titulného obrázku: abc.net.au

Komentáre

Odporúčame