red hot chili peppers bratislava
NewsEventySlovensko

Bratislava privíta Red Hot Chili Peppers: Rockeri prídu na Slovensko v júni!

Bratislava privíta Red Hot Chili Peppers: Na Slovensko prídu už v júni!

Bratislava privíta Red Hot Chili Peppers už v júni budúceho roka. Legendárni americkí rockeri sa našim divákom predstavia 12. júna na bratislavskom Tehelnom Poli. Futbalový štadión bude pre Američanov znamenať ich vôbec prvé vystúpenie na našom území. Dlhoročné sny slovenských fanúšikov sa naplnia vďaka novému mestskému festivalu Lovestream, ktorého má tento koncert byť súčasťou.

Predpredaj vstupeniek začína už v pondelok, 15. novembra na stránke predpredaj.zoznam.sk. Klikni na tento link a zisti všetky podrobnosti.

Si fanúšikom Red Hot Chili Peppers? Na našom shope pre teba máme pripravené množstvo hudby a merchu od americkej kapely! Klikni na tento link a zisti viac!

Red Hot Chili Peppers a Bratislava: Legendy rocku prídu na Slovensko!

Americká kapela v domovskom stánku futbalového tímu Slovan Bratislava vystúpi v pôvodnom zložení s gitaristom Johnom Frusciantem. Počas posledných mesiacov chalani nezaspali na vavrínoch a pracovali na novej hudbe, ktorá vyjde už 6. mája 2022. Slováci tak budú patriť medzi prvých, ktorí budú počuť prvé novinky aj naživo.

LOVESTREAM je v našich končinách úplnou novinkou, festival má v pláne spojiť domáce mená so svetovými hviezdami. Organizátori pre nás majú údajne pripravené ďalšie lahôdky, ktoré si ešte nechávajú pre seba. Sľubujú však veľkú kvalitu a ešte väčšie mená, na ktorých koncerty bude Slovensko spomínať ešte poriadne dlho.

Ich svetové turné po štadiónoch budúci rok zrejme odštartuje práve koncert na tom bratislavskom. 4. júna budú pokračovať v španielskej Seville, siedmeho si zahrajú aj na východe krajiny, v Barcelone. Najbližšie k nám budú ešte 15. júna, kedy sa predstavia na budapeštianskom štadióne Ferenca Puskása. Nasledovať bude zvyšok turné po Európe a následne prejdú domov, v USA ich čaká séria koncertov od júla až po september.

RHCP a ich hudobná cesta

Americká rocková skupina spojila funk a punk rock a 80. rokoch vytvorila úplne nový hudobný štýl. Pôvodnými členmi boli spevák Anthony Kiedis, basgitarista Flea (Michael Balzary, gitarista Hillel Slovak a bubeník Jack Irons. Neskoršími členmi boli gitarista a spevák John Frusciante a bubeník Chad Smith. Koncom 70-tych rokov boli výrazne ovplyvnení punkovou hudobnou scénou Los Angeles. Priatelia zo školy Kiedis, Flea, Slovak a Irons preto vytvorili skupinu Tony Flow and the Miraculously Majestic Masters of Mayhem. Skupina vystupovala začiatkom 80. rokov na kalifornskej štvrti Sunset Strip, pričom mala na sebe iba strategicky umiestnené ponožky, ktoré sa ako trik na javisku stali ich obchodnou značkou.

V roku 1983, už pod názvom Red Hot Chili Peppers, mali verných undergroundových fanúšikov a podpísanú nahrávaciu zmluvu s EMI. Ich prvým albumom, ktorý sa dostal do rebríčka Billboard 200, bol The Uplift Mofo Party Plan z roku 1987. Práve keď sa kapela začínala tešiť z komerčného úspechu, Slovak zomrel na predávkovanie heroínom a Irons kapelu opustil. Kiedis a Flea sa nanovo sformovali s Frusciantem a Smithom. Ich album z roku 1989 Mother’s Milk sa stal prekvapením. Začiatkom roku 1990 sa album stal zlatým a po ňom nasledoval úspešnejší Blood Sugar Sex Magik (1991). Ten obsahoval skladby Under the Bridge a Give It Away, za druhú menovanú získali aj cenu Grammy.

Red Hot Chili Peppers a pokračovanie ich hudobnej cesty

Cez množstvo zmien v zostave pokračovali vo vydávaní dobre prijatých albumov, vrátane Californication (1999), By the Way (2002) a Stadium Arcadium (2006), za ktorý dostali aj cenu Grammy. Začiatkom roku 2008 si kapela dala pauzu a nasledujúci rok Frusciante oznámil, že opúšťa skupinu, aby sa mohol venovať sólovej kariére. Na sólovej gitare ho nahradil Josh Klinghoffer, ktorý predtým hral so skupinou na turné k albumu spred dvoch rokov. Po odložení rôznych vedľajších projektov sa kapela vrátila do štúdia a vydala album I’m with You v roku 2011. Skupina vymenila dlhoročného producenta Ricka Rubina a v roku 2012 bola uvedená do Rokenrolovej siene slávy. Naposledy vydali projekt The Getaway (2016) a Frusciante sa do skupiny vrátil a Klinghoffera nahradil.

Tešíš sa na prvý koncert Red Hot Chili Peppers na Slovensku? Ktoré songy patria medzi tvoje najobľúbenejšie? Podeľ sa s nami o tvoje názory dolu v komentároch, alebo na našom Facebooku či Instagrame! Nezabudni sa tiež pozrieť na náš shop, na ktorom ťa čaká množstvo hudby a merchu, shop.rukahore.sk.

Pre viac noviniek zo sveta hudby klikaj sem!

Zdroje: YouTube, Wiki, redhotchilipeppers.com, britannica.com, allmusic.com

Zdroj titulného obrázku: Facebook

Komentáre

Odporúčame