Warning: Constant DISALLOW_FILE_EDIT already defined in /data/f/5/f56af4f3-a812-4275-964d-2f5471848391/rukahore.sk/sub/news/wp-config.php on line 88
D. Nvotová a J. Benetin: "Dokončime to." (Balada o Jánovi a Martine)
nvotová benetin balada
KLIPSK/CZNews

D. Nvotová a J. Benetin: „Dokončime to.“ (Balada o Jánovi a Martine)

Nvotová, Benetin a ich Balada o Jánovi a Martine: „Dokončime to.“

Dorota Nvotová a Juraj Benetin prinášajú skladbu Balada o Jánovi a Martine, ktorá sa stáva hlavným ťahúňom iniciatívy Dokončime to. Text vznikol ako báseň režiséra a básnika Nikitu Slováka ešte v roku 2018, následne ju čítali rodičia oboch strán zosnulého páru. Pieseň má stupňujúcu sa atmosféru, začína veľmi pokojne, až pietne a postupne dramaticky prechádza do valčíka. Vo videoklipe sa striedajú tri obrazy, prvý je pohľad na rodičov Kuciaka i Kušnírovej, ktorí v rukách držia časť textu piesne. V druhom sa v čiernobielom šate presúvame do štúdia s oboma spevákmi a tieto pohľady sú prekrývané udalosťami a protestami na námestiach.

Dcéra nebohého Jara Filipa sa od samého začiatku aktívne hudobne zapája do spomienkových koncertov a verejne zdieľa svoje názory. Spomínané slovné spojenie Dokončime to je aj názvom akcie, ktorá sa bude konať 27. októbra o 18-tej hodine. Prvé živé predvedenie skladby a samotnú akciu bude možno vidieť na bratislavskom Hviezdoslavovom námestí.

Pre viac noviniek zo sveta hudby klikaj sem!

Zdroje: YouTube, Facebook

Zdroj titulného obrázku: YouTube

Komentáre

Odporúčame